admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/20 10:36 #8611

  • mimbla
  • mimbla Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam,
czy komisja ma jakieś zastrzeżenia do prac, w których nie widnieje się na żadnej z kart operatu? w firmie przyjęta była praktyka, że wszędzie podbija się tylko geodeta uprawniony. W zgłoszeniu roboty także wpisywani byli tylko dwaj geodeci uprawnieni. Taka sytuacja dotyczy kilku robót z początku mojej pracy.
Poza tym mam jeszcze kilka robót na zasadzie odbycia praktyk (nie jako pracownik firmy) i tam także nie uwzględniano praktykowiczów w dokumentach.
Ktoś miał taki przypadek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/20 11:38 #8612

  • sikora12
  • sikora12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 8
Spokojnie Pisz wszystko. Nikt tego nie sprawdza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/21 17:54 #8613

  • geomar92
  • geomar92 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy ktoś z Was próbował wpisywać w opisie prac kilka pozycji np. MDCP dodając do nich jeden opis ? Czy jest sens opisywać praktycznie identyczne prace w ten sam sposób ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/23 10:18 #8614

  • kozmapysz
  • kozmapysz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
czy oddawał ktoś dziennik wraz z wnioskiem o nadanie uprawnień i zamiast identyfikatora pracy geodezyjnej wpisanej do zasobu wpisywał numer zgłoszenia? Czy przeszło coś takiego u komisji? Chodzi mi tu o nieszczęsną modernizację EGiB, której data zakończenia jest przewidywana na koniec 2019 r., a chciałbym podejść do egzaminu jak najszybciej wpisując dotychczasowe prace wykonane przy tej modernizacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/23 10:25 #8615

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Tak z nr zgłoszenia zazwyczaj przechodzi. Ja sam zawsze wpisywałem nr zgłoszenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/29 18:39 #8636

  • Kamil Patynowski
  • Kamil Patynowski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich. Mam pewną wątpliwość dt. wypełnienia dziennika praktyki zawodowej oraz rodzaju i liczby prac. Liczba prac na Zakres 1 dotycząca: „Tyczenia obiektów budowlanych (…)” w odniesieniu do sieci uzbrojenia podziemnego wynosi 8 (Załącznik numer 2 do Rozporządzenia) . Moje pytanie brzmi:

1. Czy jeśli w oparciu o jedno zgłoszenie pracy geodezyjnej wytyczam 2 lub więcej sieci takich samych, bądź różnych pod względem mediów jakie nimi „biegną/płyną”, jest to liczone jako jeden obiekt ze względu na 1 zgłoszenie pracy geodezyjnej, czy 2 bądź więcej obiektów ze względu na ilość wytyczanych sieci (są to większe inwestycje realizowane równolegle pod względem czasowym na danym obszarze)? Dodam, że sieci tego samego rodzaju np. wodociągowe są osobnymi obiektami. Reasumując, czy każda tyczona sieć musi mieć inny numer zgłoszenia pracy, aby uwzględnić ją w dzienniku praktyki zawodowej co daje 8 zgłoszeń prac geodezyjnych na 8 wymaganych wytyczeń sieci uzbrojenia podziemnego? Czy można ująć kilka tyczeń sieci na jednym zgłoszeniu pracy geodezyjnej, a wpisując/opisując te prace tylko powielamy Identyfikator Ewidencyjny Materiału/bądź ID o ilość wytyczanych sieci? Jak to wygląda/wyglądało u was? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/01 22:07 #8642

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Ja liczyłem 1 zgłoszenie - jeden obiekt. Ewentualnie liczyłem jako sieć i budynek. Ale kilka sieci traktowałem jako jedno.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamil Patynowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/01 23:25 #8643

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38
Witam,
Moje pytanie dot. zakresu 2. Wykonałem sporo podziałów w trybie tzw. specustawy drogowej czyli zatwierdzanych decyzją ZRID. W spisie prac niezbędnych do uzyskania praktyki zawodowej nie ma wyszczególnionej takiej pozycji. Pod co zaliczyć takie podziały? Pod tryb ustawy o gospodarce nieruchomościami? Inne podziały? A może prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych? Czy ktoś może się podzielić doświadczeniem? Komuś przeszedł dziennik z tymi podziałami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/02 11:52 #8645

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16
Ja dawałem ZRID jako prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych. Przeszło bez uwag

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/06 16:25 #8681

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
geomar92 - ja posiadam informację (i tak robiłem) wpisując 5 MDCP oraz 15 Aktualizacji mapy zasadniczej (dublując nr zgłoszenia MDCP jako aktualizacja mapy zasadniczej - pomiary syt-wys). Zostało to wyjaśnione mi w taki sposób, aby osoba, która weryfikuje liczbę prac nie mogła mieć wątpliwości co do ilości. Takie podejście wymaga zakup drugiego dziennika. Fakt, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu, ale przezorny zawsze ubezpieczony i moim zdaniem takie rozbicie tych prac w pewnym sensie nie daje możliwości kwestionowania ilości wykonanych prac. (w sprawozdaniu dla MDCP wystarczy dopisać, że sporządzono MDCP i dołączono do operatu)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/06 16:32 #8682

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Czy ktoś miał może doświadczenie z pozycją "geodezyjna inwentaryzacja budynków oraz budowli – minimum 4 budynki oraz 3 budowle".
Chodzi o pojęcie budowli dla zakresu czwartego.
Zgodnie z prawem budowlanym sama inwentaryzacja sieci, słupa reklamowego (pylonu), wolno stojące urządzenia przemysłowe (np. zbiornik z cieczą) może się do tego zaliczać tzn. można upchać kilka drobnych inwentaryzacji pod to.
Po drugiej stronie barykady stoją "prawdziwe" budowle typu wiaduktu, mosty, lotniska jako oczywista oczywistość.
Równie dobrze, można zaliczyć inwentaryzacje fundamentu na hali pod urządzenie przemysłowe - bez zgłoszenia.

Może ktoś podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Czy inwentaryzacja zdjazdu (z posesji na drogę) można zaliczyć pod inwentaryzację budowli ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/06 19:57 #8687

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Ja nie miałem żadnej inwentaryzacji wiaduktów itp. Zwykłe inwentaryzacje budynków, hal, dróg.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przemek1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/06 21:00 #8689

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
a czy Projektowanie, zakładanie i pomiar osnowy realizacyjnej oraz Geodezyjne opracowanie projektu budowlanego rozbijałeś na dwie osobne pozycje w przypadku tej samej pracy ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/06 21:27 #8692

  • damianos179@gmail.com
  • damianos179@gmail.com Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam czy ktoś wpisywał w dziennik praktyki zawodowej (Zakres I) pojedyncze roboty z obsługi jakiejś większej inwestycji ? W moim przypadku mam na myśli obsługę inwestycji drogowej. Generalnie chodzi mi o to, że z takich pojedynczych robót nie wykonuje się klasycznych operatów w związku z czym ciężko jest coś wpisać w opis danej roboty. Może ktoś z Państwa spotkał się już z takim przypadkiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/08 19:27 #8717

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Przemek tak wpisywałem sobie to jako osobne pozycje. Ale myślę że jak ujmiesz to w jednej to też przejdzie. Ważne aby wyraźnie napisać jaki to rodzaj pracy.

Damianos, raczej ryzykowane jest rozbijanie takiej roboty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.112 s.