admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/28 12:07 #8357

  • młodyJacek
  • młodyJacek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, mam kilka pytań odnośnie uprawnień do 1. Z góry uprzedzam, że cały wątek przeczytałem 2 razy.
1. Prowadzona była obsługa geodezyjna drogi, mostu, zgłoszenie odnosiło się do geodezyjnej inwentaryzacji obiektów budowlanych, a rodzaj zgłaszanych prac to: pomiary syt-wys i przetwarzanie ich rezultatów. Wynikiem zgłoszenia była tylko inw powykonawcza. Czy mogę wpisać to też jako tyczenie?
2. Identyczna sytuacja jak powyżej lecz odnosi się do sieci. Wiadomo, że przy takiej obsłudze, która trwa rok, nie wykona się tyczenia i inwentaryzacji w 30 dni, a tyczenie nie było zgłaszane.
3. W rodzaju prac niezbędnych do uzyskania uprawnień jest mowa w punkcie 1. o pomiarze syt-wys i sporządzeniu lub zaktualizowaniu mapy zasadniczej. Czy można wpisać tutaj inwentaryzację powykonawczą budowli np. drogi? Czy muszą to być tylko MDCP?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/28 18:05 #8360

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
Jesli chodzi o pytanie nr 3 to moga byc inwentaryzacje tyczenia i mapy. Kazde prace geodezyjne podczas ktorych wykonywales pomiar. Pamietaj ze mozna je laczyc wiec nie trzeba brac dwoch dziennikow zeby wpisac wszystkie prace. Ja wpisalem 33 prace i bylo wszystko ok. Co do pytania 1 i 2 jesli nie masz innych prac to mysle ze mozesz wpisac tyczenie. Nie twoja wina ze szef go nie zglaszal, wazne ze wykonales tyczenie. Pamietaj ze jesli chodzi o uzbrojenie to mozna wykazac przylacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/28 20:09 #8361

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
MDCP i tak potrzebujesz mieć, bo jeden z punktów mówi o opracowaniu MDCP bodajże dla 25ha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/29 21:26 #8362

  • młodyJacek
  • młodyJacek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak, wiem, że tak czy inaczej to muszę mieć tych min. 5 MDCP o pow. 25ha.

Przemek, a jeżeli chodzi o łączenie, to czy mogę zrobić tak: jedna robota - tycz drogi(budowla), tycz uzbrojenia, inw budowli, inw uzbrojenia. Czy nie mogę z jednej roboty zrobić i budowli i uzbrojenia. Choć niby czemu nie?

Dzięki za pomoc! ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/30 08:05 #8363

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
Możesz zrobić w jednej robocie budowle i uzbrojenie. Ja tak robilem np budynek mieszkalny z przylączami. Miałem mało sieci wiec musiałem tak zrobić. Nie było uwag. Miałem też małą drogę z kanalizacją deszczową i wpisałem tyczenie inwentaryzacja (budowla + sieć) Trzeba łączyć jak najwięcej robót, nie ma sensu dokładać sobie pracy i opisywać 50 prac.
Za tę wiadomość podziękował(a): młodyJacek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemek.geodeta.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/01 16:21 #8375

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie rozumiem tego jak mam wpisać 25ha MDCP przeciez miejsca w dzienniku nie starczy na tyle pomiarów żeby to po zsumowaniu wyszło 25ha...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez galaxy01.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/02 16:12 #8379

  • młodyJacek
  • młodyJacek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeżeli masz to MDCP pod domki jednorodzinne o pow. około 0.5ha to rzeczywiście ciężko będzie Ci to wpisać. Ja mam roboty takie ze jedna mapa to kilkanaście ha.
Za tę wiadomość podziękował(a): galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/04 20:10 #8387

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Dwie opcje:
1. W dzienniku wpisujesz na jednej stronie po 2 roboty (innym tak przechodziło).
2. Po zapełnieniu dziennika skladasz wniosek o wydanie kolejnego i tak posiadasz np 2-3 tomy dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/10 13:16 #8445

  • geomar92
  • geomar92 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Czy słyszeliście może o odrzuceniu dziennika z powodu braku złożenia operatu z tyczenia (wpisany KERG)? Chciałbym uniknąć takiej sytuacji:) .
Wiem że temat był już kiedyś poruszany na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/20 21:02 #8508

  • Geomgr
  • Geomgr Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam, takie pytanie, jak oddaje operat z wytyczenia budynku lub hali {nie wymagana 4} do ośrodka to oddajecie z załącznikiem w postaci ksera projektu z pieczątką z budownictwa i kopia decyzji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/20 22:41 #8509

  • Wawrzonele
  • Wawrzonele Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
U nas w ośrodku żądają tylko ksera z projektu i obliczeń jeśli był analogowy a jeśli cyfrowy to dopisku że pobrano współrzędne wersji elektronicznej projektu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/11/29 18:58 #8533

  • arczi
  • arczi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
Kilka pytań w sprawie dziennika praktyk i nie tylko.
Przejrzałem trochę forum ale wciąż mam trochę niejasności. Może niektóre pytania wydadzą się trochę błahe jednakże proszę o pomoc.
1. W kolumnie „Rodzaj prac lub opracowań” co konkretnie mam wpisywać, np. robiłem tyczenie i inwentaryzację sieci energetycznej to mam wpisać wytyczenie sieci uzbrojenia terenu/ inwentaryzacja powykonawcza i opisać to jednej robocie? Czy rozbić mam to na dwa wiersze i następnie w opisie też to rozbić na dwie roboty mimo że to jedno ID Zgłoszenia?
Tak samo jak np. wpiszę mapa do celów projektowych czy jakaś inwentaryzacja czy chociażby podział to, to samo w sobie jest aktualizacją mapy zasadniczej i czy też mam to rozbijać na 2 wiersze (tak jakby 2 inne roboty) czy też w dawać to jako jedno.
Przecież to by trochę głupio to wyglądało gdybym za każdym razem robiąc np. mapę do celów projektowych raz ją wrzucał do Rodzaju prac lub opracowań jako właśnie mapa do celów projektowych, a następnie jako aktualizacja mapy zasadniczej, a następnie w opisie przepisał słowo w słowo wykonane czynności.
I tak dalej np. Robię dużą MDCP w niej założyłem długi ciąg poligonowy wraz z wyrównaniem to mam to rozbijać na 2 części czyli Mapa do celów projektowych i drugie założenie osnowy pomiarowej? Czy wystarczy że w rodzaj prac i opracowań wpiszę MDCP + założenie osnowy i w opisie opiszę że w tej robocie założyłem ww. osnowę i mam dwie sprawy załatwione w jednym :).
Ktoś do tego dokładnie siada i czyta wszystkie opisy i sobie odhacza ile i jakie czynności ktoś wykonał żeby się zmieścił w minimum? Czy jak to działa ? :)
2. Pytanie również do kolumny „Rodzaj prac lub opracowań”. Czy jest gdzieś konkretnie określone jakimi słowami mam wpisać w tej kolumnie? Czy jak wpiszę: pomiar powykonawczy budynku, a inwentaryzacja budynku to oba są poprawne? Czy na przykład ma być Mapa z projektem podziału nieruchomości czy Projekt podziału? Czy jak wpiszę podział nieruchomości rolnej to jest ok? Jest gdzieś to dokładnie sprecyzowane?
3. ZAKRES 2: Czy w opisie czynności mogę wpisać że JA sporządziłem protokół np. przyjęcia granic? Bo przecież protokół sporządza geodeta uprawniony ale w zasadzie wszystkie inne dokumenty takie jak WZDE, mapę z projektem podziału itp. robię ja a geodeta uprawniony się podbija. Czy też może mam napisać że zamiast „sporządziłem protokół” to uczestnictwo w sporządzeniu protokołu? Żeby potem jakiś problemów nie było :(.
4. Pytanie trochę z innej beczki. Robiąc mapę do celów projektowych mam potrzebę wykonania ustalenia granic wg. Rozp. Ewidencji gruntów i budynków. Czy Według przepisów prawa jest to poprawne? Czy też takie ustalenie granic na potrzebny ewidencji jest w pełni zgodne z prawem tylko w przypadku MODERNIZACJI?
A jeżeli tak można, to czy można też przeprowadzić takie ustalenie granic w przypadku podziału nieruchomości? I nie babrać się wtedy w rozgraniczenie.
Akty prawe:
Standardy techniczne par. 79.6
Prawo geodezyjne art. 39
Rozporządzenie EGiB par. 37-40

Dzięki bardzo :D.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/18 12:59 #8596

  • Wedius
  • Wedius Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ja mam trochę innej natury problem, może trochę idąc na łatwiznę, proszę którąś z szanownych koleżanek lub któregoś z wspaniałodusznych kolegów o wrzucenie "fotki" strony z dziennika z opisem wykonanych czynności, gdzie na jednej stronie mamy opisane - dwie lub więcej robót na raz. No za diabła nie mieszczę tego i zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie piszę za bardzo powieści... Oczywiście wszystko z zasłoniętymi danymi etc... bo zależy mi w zasadzie na samym wyglądzie tego "opisu"...
Ja i kolejne pokolenia przystępujących do uprawnień będziemy dozgonnie wdzięczni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/18 15:11 #8601

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16

arczi napisał: Kilka pytań w sprawie dziennika praktyk i nie tylko....


Ja rozdzielałem prace, czyli np. Mapę do celów projektowych wpisałem pod dwoma lub trzema pozycjami: 1. pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, 2. zakładanie i pomiar osnów pomiarowych, 3. kartograficzne opracowanie mapy do celów projektowych. Wszystko po kolei tak jak jest w załączniku nr 2 do rozporządzenia, tyle ile trzeba (czyli najpierw 15 mdcp itd...), stosując również nazewnictwo prac wg załącznika nr 2. Potem jak wpisywałem pomiar osnowy lub kartograficzne opracowanie mapy to powtarzałem ten sam KERG, tylko opisałem odpowiedni zakres czynności. Doszedłem do wniosku, że tak zrobię, bo będzie łatwiej to policzyć komisji, niczego nie pominą i do niczego nie powinni się przyczepić. Wpisałem po 1-2 prace więcej niż wymagane. Dokumenty przeszły i egzamin zdany. Może ktoś robił inaczej, nie wiem, ale u mnie taki sposób się sprawdził.
Co do zakresu 2 i podziałów to pisałem np. Podział nieruchomości na terenach rolnych i leśnych, czyli tak jak jest w rozporządzeniu, bez dokładnego opisywania czy ten konkretny podział był na terenie rolnym czy leśnym (miałem 3 podziały na terenie rolnym) i to wystarczyło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geogis.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/12/19 19:10 #8609

  • myrtille90210
  • myrtille90210 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja również dołączam się do prośby o dziennik, szczególnie zależałoby mi na tyczeniu :) I chciałabym się dowiedzieć, czy przy np tyczeniu lub inwentaryzacji przyłączy konieczne jest pisanie ich długości, jak również czy konieczne jest pisanie numerów pomierzonych poligonów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez myrtille90210.
Czas generowania strony: 0.081 s.