admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/08/26 11:06 #8065

  • Michal1989
  • Michal1989 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 4
Mam pytanie odnośnie uprawnień na zakres 1, otóż: jest napisane, że" tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli,w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego;" i moje pytanie brzmi:

zgłosiłem oczywiście pracę geodezyjną w PODGiK jako tyczenie obiektu budowlanego (np. sieci, budynku), nadano mi numer KERG roboty, wykonałem ją czyli został wytyczony budynek czy jakaś sieć. Nie złożyłem operatu technicznego do PODGiK z tyczenia. Czy taka robota będzie zaliczona i będę ją mógł wpisać do dziennika praktyk zawodowych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/08/26 19:43 #8066

  • Pablos
  • Pablos Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam pytanie do osób, które przeszły poprawnie weryfikacje dziennika praktyk:
1. Czy w kolumnie nr 2 należy klepnąć pieczątkę firmową?
2. Czy w kolumnie nr 6 należy użyć pieczątki firmowej czy geodety uprawnionego?
3. Na poszczególnych stronach opisu prac należy przybić pieczątkę geodety uprawnionego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/08/27 07:46 #8068

  • ewelka
  • ewelka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 53
Pablos
1. W kolumnie 2 ja wpisywałam ręcznie nazwę i adres firmy
2. W kolumnie 6 przybijasz pieczątkę geodety uprawnionego
3. Na stronach gdzie robisz opis każdej pracy w miejscu "pieczęć wykonawcy prac" przeginasz firmową pieczątkę a w miejscu "podpis" przybijasz pieczątkę geodety uprawnionego
Ja tak zrobiłam jak napisalam wyżej i przeszło bez uwag :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Przemek1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/08/28 08:05 #8074

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23

Michal1989 napisał: Mam pytanie odnośnie uprawnień na zakres 1, otóż: jest napisane, że" tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli,w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego;" i moje pytanie brzmi:

zgłosiłem oczywiście pracę geodezyjną w PODGiK jako tyczenie obiektu budowlanego (np. sieci, budynku), nadano mi numer KERG roboty, wykonałem ją czyli został wytyczony budynek czy jakaś sieć. Nie złożyłem operatu technicznego do PODGiK z tyczenia. Czy taka robota będzie zaliczona i będę ją mógł wpisać do dziennika praktyk zawodowych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Dlaczego nie złożyłeś operatu technicznego? Jeżeli zgłaszasz prace geodezyjne i je wykonałeś to powinieneś zawiadomić również o ich zakończeniu.
Teoretycznie, zgodnie z przepisami, w dzienniku powinieneś wpisać numer nadany dla operatu po zawiadomieniu. W praktyce przechodzi również numer ID zgłoszenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/09/06 21:40 #8131

  • WiktorM93
  • WiktorM93 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam takie pytanie, jeżeli obsługuję budowę kilku dużych hal około 2 ha każda, która trwa ponad rok.
Praca została zgłoszona jako pomiary sytuacyjno-wysokościowe i przetwarzanie rezultatów tych prac.
Gdzie celem lub wynikiem zgłoszonych prac jest pomiar powykonawczy hali z infrastrukturą techniczną, plus aktualizacje BDOT500/ EGIB/ GESUT.
To czy mogę wpisać pod jednym ID (tyczenie budowli, tyczenie sieci, inwentarka budowli, inwentarka sieci),
Czy rozbić to na 2 osobne pozycje gdzie (tyczenie budowli +inwentarka budowli) (tyczenie sieci +inwentarka sieci) i ten sam numer ID w obu.
Czy rozbić to na 4 osobne pozycję gdzie każda będzie miała ten sam numer ID
Z góry dziękuję za poradę i pomoc :)

Pozdrawiam
Wiktor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/09/10 20:32 #8163

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Ja robiłem tak że w jednej pozycji wpisałem tyczenie obiektów budowlanych (budynek +sieci uzbrojenia); w kolejnej pozycji wpisałem inwentaryzacja tych samych pozycji. Do tego jeszcze można dodać aktualizację mapy.
Za tę wiadomość podziękował(a): WiktorM93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/09/11 07:04 #8164

  • Marcin Krokowski
  • Marcin Krokowski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 5
Teoretycznie w dzienniki praktyki powinieneś wpisać numer przyjęcia materiału do zasobu, a nie numer zgłoszenie roboty. Ja osobiści wpisywałem i jedno i drugie. Wiele też zależy od komisji, słyszałem że część osób podaje tylko ID zgłoszenia pracy i też jest to uznawane.
Za tę wiadomość podziękował(a): WiktorM93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/09/17 16:29 #8182

  • dancom
  • dancom Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 2
"Nowy" Wniosek o nadanie uprawnień nie zawiera miejsca na Maila i Telefon?
Skończyła się już komunikacja z GUGiKiem przez maila?
Wszystkie korespondencje i powiadomienia listem poleconym?

A może by napisać na wniosku maila?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/09/17 17:32 #8183

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
Składając niedawno wniosek w gugiku zapytałem o ta zmiane i Pani która odbierała dokumenty powiedziała, ze można dopisać email i telefon jak sie chce i tak zrobiłem. Wspominala rowniez ze maja być zmiany odnośnie zawiadomienia ale nie chciała lub nie mogła nic więcej powiedzieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/02 22:03 #8237

  • AREK89
  • AREK89 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jak wygląda sytuacja gdy komisja zaakceptuję dziennik praktyk? Od razu wyznaczany jest termin podejścia do egzaminu. Można go przełożyć? Jak wygląda to w praktyce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez AREK89.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/03 19:20 #8240

  • mariusz15629
  • mariusz15629 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jestem nowy na forum i mam nadzieję, że wpis będzie na właściwej stronie.

Mam takie pytanie z zakresu 1

1. Należy wykonać 5 map o łącznej powierzchni powierzchni 25 ha i wykonać 15 prac pomiarowych syt-wys. I tutaj moje pytanie, jeżeli robię jeden operat od początku do końca czyli wykonuję pomiar, a następnie opracowuje to czy mogę zaliczyć tą robotę do jednego i drugiego? Czy jednak każda powinna pochodzić z innego operatu?

2. Tyczenie 15 obiektów budowlanych w tym 8 GESUT i 12 inwentarek w tym 7 GESUT pytanie czy jeżeli w ośrodku robota jest zgłoszona na wytyczenie i inwentaryzację GESUT, czyli jeden operat to czy mogę wpisać "tu i tu"?? Rozumiem, że wytyczenia i inwentarki krótkich przyłączy też wchodzą w grę??

3. Jedna osnowa pomiarowa - zasada jak wyżej jeżeli założę osnowę pomiarową przy tyczeniu budynku to czy mogę to wykorzystać "tu i tu" czyli osnowa i wytyczenie ??

Pozdrawiam !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/03 21:17 #8241

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ad1 Tak wpisz tą samą robotę 2 razy w dziennik
Ad2 Tak,ja wpistwalem tyczenue i inwentaryzacje tych samych przyłączy
Ad3 Tak
Dużo zależy od tego na jaką komisję trafisz bo być może się okazać ze może mieć wizję.
Za tę wiadomość podziękował(a): mariusz15629

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/16 22:04 #8270

  • agnfer4016
  • agnfer4016 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam takie pytanie w związku z dziennikiem praktyk mam już jeden wybrany i chciała bym wybrać drugi bo nie zmieszczą mi się wszystkie prace i czy w tym drugim dzienniku mogę wpisać prace które wykonywałam przed jego wybraniem, a chce więcej dać robót bo nie wiem czy mi komisja nie odrzuci niektórych robót przykładowo mam dużo tyczeń i inwentaryzacji przyłączy a nie sieci i tu mi się robi problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez agnfer4016.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/17 08:21 #8272

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
To pytanie do komisji, ja bym wpisywał roboty, które wykonałem po odebraniu dziennika. Najlepiej jest zrobić tak, żeby było czarno na białym i nie dać komisji pretekstu do odrzucenia dziennika.Wystarczy tyle robót ile wymaga rozporządzenie nie trzeba ani jednej więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/10/17 10:24 #8273

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13

agnfer4016 napisał: Mam takie pytanie w związku z dziennikiem praktyk mam już jeden wybrany i chciała bym wybrać drugi bo nie zmieszczą mi się wszystkie prace i czy w tym drugim dzienniku mogę wpisać prace które wykonywałam przed jego wybraniem, a chce więcej dać robót bo nie wiem czy mi komisja nie odrzuci niektórych robót przykładowo mam dużo tyczeń i inwentaryzacji przyłączy a nie sieci i tu mi się robi problem


Praktyka zaczyna się w dniu założenia dziennika na dany zakres. Pobranie drugiego dziennika z tego samego zakresu jest czynnością techniczną możesz wpisywać do niego roboty od dnia pobrania pierwszego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.090 s.