admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/01 10:41 #19789

  • Franek
  • Franek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0

musisz miec oddzielny wpis za kazda robote, tak aby liczba wpisów sie zgadzała
 
To rozumiem, chociaż widziałem że niektórzy nie mieli minimalnej ilości robót i przeszło. W jednym wpisie mieli np. tyczenie i inwentaryzację, albo założenie osnowy pomiarowej i mdcp. Pytałem bardziej o to, czy z Waszego dziennika jasno wynikało że ten wpis dotyczy np. założenia osnowy a nie mdcp. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/01 11:14 #19790

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

musisz miec oddzielny wpis za kazda robote, tak aby liczba wpisów sie zgadzała

 
To rozumiem, chociaż widziałem że niektórzy nie mieli minimalnej ilości robót i przeszło. W jednym wpisie mieli np. tyczenie i inwentaryzację, albo założenie osnowy pomiarowej i mdcp. Pytałem bardziej o to, czy z Waszego dziennika jasno wynikało że ten wpis dotyczy np. założenia osnowy a nie mdcp. 
tak, im jasniej napiszesz, tym mniejsze prawdopodobieństtwo, że dana komisji odrzuci Ci dziennik i stracisz czas i pieniądze
Za tę wiadomość podziękował(a): Franek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/01 13:49 #19792

  • krzysiek86_86
  • krzysiek86_86 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Zamierzam w końcu zabrać się za  wypełnienie dziennika praktyk na zakres 1 wydany jeszcze w 2015r. Czy znajdzie się jakaś miła osoba która by podesłała na maila przykłady wpisów z takiego dziennika na zakres 1 z każdego rodzaju prac?
krzysiek86@86@o2.pl

z góry bardzo dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/01 22:26 #19823

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

Witam. Zamierzam w końcu zabrać się za  wypełnienie dziennika praktyk na zakres 1 wydany jeszcze w 2015r. Czy znajdzie się jakaś miła osoba która by podesłała na maila przykłady wpisów z takiego dziennika na zakres 1 z każdego rodzaju prac?
krzysiek86@86@o2.pl

z góry bardzo dziękuję.
Jak wypełnić dziennik
Nie ma za co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/02 15:02 #19838

  • krzysiek86_86
  • krzysiek86_86 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
no faktycznie nie ma za co...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/05 19:50 #19965

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 70
Kurde ludzie serio? Może ktoś ma jeszcze za Was wypisać ten dziennik? Połowa wątku jest zaśmiecona niepotrzebnym żebraniem, zaczyna być ciężko wyłapać jakieś konkrety, a wystarczyłoby przeczytać ten wątek od początku. Były poruszone praktycznie wszystkie zagadnienia i wątpliwości, jak zaliczać prace, jak wypełniać, przykłady wpisów, zapytania o oświadczenia, zaświadczenia, a co jak umarł, a co jak nie chce podpisać - wszystko czego dusza zapragnie.
Po ostatniej zmianie przepisów tak naprawdę niewiele się zmieniło, szczególnie w zakresie I. Wypełniałam dziennik na przełomie 2017/2018 i po zmianie przepisów nadal wszystkie prace są do zaliczenia, a opisy aktualne.
To już się zrobiło naprawdę irytujące i wnoszę uprzejmie do admina o usuwanie takich wypowiedzi lub przeniesienie ich do innego wątku. Ja na swoim grzbiecie nikogo nie przewiozę, zresztą wolę zaufać swojej inteligencji niż powielać czyjeś niekoniecznie poprawne opisy. Na miejscu komisji też bym zauważyła, że 50-ta osoba ma taki sam opis i na pewno wykorzystałabym to na ustnym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franek, jordekap

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/06 12:04 #19977

  • Marcin.Geo
  • Marcin.Geo Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 15
Nowy dziennik - rodzaj prac?
Np.: Tyczenie obiektów budowlanych- 1 budynek, Tyczenie obiektów budowlanych- tyczenie sieci uzbrojenia podziemnego- sieć kanalizacyjna (kolumna 3)
Czy w opisie czynności piszecie o tym ze wytyczono 1 budynek, czy sieć kanalizacyjną? (kolumna5), czy uzupełniacie to w kolumnie 3? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marcin.Geo.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/06 14:27 #19978

  • bartek-geo
  • bartek-geo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 18
Hej mam 2 pytania odnośnie dokumentów potwierdzających praktykę zawodową:
Pytanie 1.
Czy ktoś stosował "zaświadczenie o praktyce zawodowej" - chodzi mi o przypadek, że mam kilka umów na zlecenie (ciągłość umów jest) a następnie otrzymuję umowę o pracę -  zatrudnienie odbywa się w ramach jednej firmy. Co tutaj lepiej zastosować: jedno zaświadczenie z firmy podpisane przez geodetę uprawnionego, że się jest zatrudnionym i takie zaświadczenie podsumuje całość mojego zatrudnienia niezależnie od zastosowanej umowy (czyli połączy wszystkie formy mojego zatrudnienia), czy trzeba iść do notariusza i poświadczyć wszystkie umowy zlecenia plus umowę o pracę?
Pytanie 2.
Czy mając umowę o pracę na czas nieokreślony i poświadczoną już notarialnie, dołączacie jakieś zaświadczenie że nadal w owej firmie jesteście zatrudnieni?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/06 17:07 #19983

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Hej mam 2 pytania odnośnie dokumentów potwierdzających praktykę zawodową:
Pytanie 1.
Czy ktoś stosował "zaświadczenie o praktyce zawodowej" - chodzi mi o przypadek, że mam kilka umów na zlecenie (ciągłość umów jest) a następnie otrzymuję umowę o pracę -  zatrudnienie odbywa się w ramach jednej firmy. Co tutaj lepiej zastosować: jedno zaświadczenie z firmy podpisane przez geodetę uprawnionego, że się jest zatrudnionym i takie zaświadczenie podsumuje całość mojego zatrudnienia niezależnie od zastosowanej umowy (czyli połączy wszystkie formy mojego zatrudnienia), czy trzeba iść do notariusza i poświadczyć wszystkie umowy zlecenia plus umowę o pracę?
Pytanie 2.
Czy mając umowę o pracę na czas nieokreślony i poświadczoną już notarialnie, dołączacie jakieś zaświadczenie że nadal w owej firmie jesteście zatrudnieni?
Ja dawałem wszystkie umowy poswiadczone, dla swietego spokoju. Koszt nie duzy, a spokoj byl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/07 09:46 #20010

  • Marcin.Geo
  • Marcin.Geo Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 15

Nowy dziennik - rodzaj prac?
Np.: Tyczenie obiektów budowlanych- 1 budynek, Tyczenie obiektów budowlanych- tyczenie sieci uzbrojenia podziemnego- sieć kanalizacyjna (kolumna 3)
Czy w opisie czynności piszecie o tym ze wytyczono 1 budynek, czy sieć kanalizacyjną? (kolumna5), czy uzupełniacie to w kolumnie 3? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/07 18:48 #20027

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 70
Wypełniałam poprzednią wersję dziennika. Pisałam tak:
Rodzaj prac: "tyczenie obiektów budowlanych"
Nazwa położenie wielkość obiektu: "pow... gm... obr.. dz.nr ... 2 budynki, 3 przyłącza" jak była jedna sieć to po prostu "sieć wodociągowa"
Opis: tu raczej opis czynności "opracowałam projekt, wytyczyłam osie albo narożniki ścian zewnętrznych" "sieć kanalizacyjną, wodociągową - punkty główne i armaturę"

W starym dzienniku było bardzo mało miejsca na rodzaj i wielkość obiektu. Wy macie więcej miejsca, więc można i tam wpisać. Moim zdaniem nie ma to większego znaczenia. Ważne żeby dało się jednoznacznie określić do czego zaliczyć daną robotę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marcin.Geo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/08 15:31 #20043

  • MaFia
  • MaFia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć grupowicze. Mam pytanie odnośni wpisu w dzienniku w pozycji powierzchnia. Czy mogę wpisać powierzchnię obszaru zgłoszenia ze zgłoszenia prac czy muszę dokładniej określić powierzchnię opracowanego terenu. Wiadomo, że zakres opracowania zawsze jest sporo większy... Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/08 21:29 #20049

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 70

Cześć grupowicze. Mam pytanie odnośni wpisu w dzienniku w pozycji powierzchnia. Czy mogę wpisać powierzchnię obszaru zgłoszenia ze zgłoszenia prac czy muszę dokładniej określić powierzchnię opracowanego terenu. Wiadomo, że zakres opracowania zawsze jest sporo większy... Z góry dziękuję za odpowiedź. 
 
Powierzchnię wpisywałam tylko przy mapach do celów projektowych i była to wartość sczytana z zakresu wkreślonego na mapie dla inwestora - najczęściej pokrywała się z tym co było w zgłoszeniu. Natomiast wtedy był inny system naliczania opłat i z zakresami różnie bywało. Teraz najprościej wpisać taką jak w zgłoszeniu - w razie mitycznej wyrywkowej weryfikacji nie trzeba się tłumaczyć. Oczywiście to tylko moja opinia.
Za tę wiadomość podziękował(a): MaFia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/09 13:00 #20060

  • SerPiorun
  • SerPiorun Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 34
Dzień dobry,

Kompletuję dokumenty do wniosku o postępowanie kwalifikacyjne w sprawie nadania uprawnień.
Mam pytanko a propo jednego roku praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.
Czy jeśli między pierwszym, a ostatnim wpisem w dzienniku mija minimum rok to jest to wystarczające do zaliczenia tej praktyki? Czy muszę mieć jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty, tj. umowę z geodetą uprawnionym o odbyciu tej praktyki? (Jeśli jest więcej geodetów uprawnionych to pewnie z każdym oddzielną umowę?)

Zarówno w ustawie pgik jak i rozp w sprawie uprawnień nie ma w tym temacie konkretów, dlatego się zastanawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/02/09 14:16 #20071

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dzień dobry,

Kompletuję dokumenty do wniosku o postępowanie kwalifikacyjne w sprawie nadania uprawnień.
Mam pytanko a propo jednego roku praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.
Czy jeśli między pierwszym, a ostatnim wpisem w dzienniku mija minimum rok to jest to wystarczające do zaliczenia tej praktyki? Czy muszę mieć jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty, tj. umowę z geodetą uprawnionym o odbyciu tej praktyki? (Jeśli jest więcej geodetów uprawnionych to pewnie z każdym oddzielną umowę?)

Zarówno w ustawie pgik jak i rozp w sprawie uprawnień nie ma w tym temacie konkretów, dlatego się zastanawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
jest wystarczające. Tak musisz miec wszystkie umowy potwierdzone notarialnie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.155 s.