admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/02 15:19 #20294

  • krzysiek86_86
  • krzysiek86_86 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
i jeszcze pytanie odnośnie chronologii wpisów w wykazie prac: 

Czy wpisy w wykazie prac mogą być wpisane np. wg rodzaju prac:  
1) zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych - 1 robota 
2) pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników dla potrzeb
wykonania mapy do celów projektowych lub aktualizacji mapy zasadniczej  - 5 robót
3) tyczenie obiektów budowlanych - 10 robót
4) inwentaryzacja obiektów budowlanych - 10 robót

Czy muszą byś wpisane chronologicznie wg dat rozpoczęcia lub zakończenia robót bez podziału na rodzaj prac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/02 17:18 #20295

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam,
a jak opisujecie robotę związaną z zakładaniem osnowy? Opisujecie tylko, że np. z powodu braku możliwości pomiaru szczegółów terenowych metodą GPS konieczne było założenie osnowy pomiarowej np. metodą GNSS i na tym kończycie wpis? Czy wpisujecie co jeszcze w ramach tej pracy robiliście? Proszę o pomoc w opisaniu tej pozycji.
markowanie osnowy, do czego dowiązania jak pomierzona, ze zrobiles jakis szkic itp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/04 15:56 #20308

  • GeoMi
  • GeoMi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich użytkowników. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie dzienników praktyk oraz robót w nim opisywanych GUGiKowi. Z kim obecnie należy się kontaktować? Z tego co pamiętam kilka lat temu można było pisać do Pani Anny Grochal, która udzielała wszelkich informacji. Czy coś się zmieniło? Na stronie gugiku są obecnie tylko numery telefonów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/04 20:05 #20309

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Witam ponownie, po długim czasie postanowiłem wziąć się za kolejny zakres uprawnień, przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość:

1. Czy dla prac wykonanych w latach 2011-2014 mogę wykazać owe prace tak jak wtedy obowiązywało tj. wykazem prac.
2. Posiadam dziennik prac wydany w 2014 czy mogę używać go w dalszym ciągu do dokumentowania bieżących prac czy powinienem wyrobić sobie ten nowy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/04 21:53 #20312

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

i jeszcze pytanie odnośnie chronologii wpisów w wykazie prac: 

Czy wpisy w wykazie prac mogą być wpisane np. wg rodzaju prac:  
1) zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych - 1 robota 
2) pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników dla potrzeb
wykonania mapy do celów projektowych lub aktualizacji mapy zasadniczej  - 5 robót
3) tyczenie obiektów budowlanych - 10 robót
4) inwentaryzacja obiektów budowlanych - 10 robót

Czy muszą byś wpisane chronologicznie wg dat rozpoczęcia lub zakończenia robót bez podziału na rodzaj prac?
Nie muszą być chronologicznie.

A co do zakładania osnowy ja mam wypisane krótko:
- Założono osnowę *** metodą ***

Ze znajomości szczegółów to Cię sprawdzą na egzaminie przecież :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/04 21:58 #20313

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

Witam ponownie, po długim czasie postanowiłem wziąć się za kolejny zakres uprawnień, przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość:

1. Czy dla prac wykonanych w latach 2011-2014 mogę wykazać owe prace tak jak wtedy obowiązywało tj. wykazem prac.
2. Posiadam dziennik prac wydany w 2014 czy mogę używać go w dalszym ciągu do dokumentowania bieżących prac czy powinienem wyrobić sobie ten nowy?
ad. 1 Raczej tak ale nie mam pewności. Zadzwoń albo napisz do GUGik.
ad. 2 Wpisujesz w stary dziennik, chyba że jakimś cudem brak w nim już miejsca to składasz o wydanie nowego.

wynika to z rozp. w sprawie uprawnień:

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/05 04:44 #20314

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam ponownie, po długim czasie postanowiłem wziąć się za kolejny zakres uprawnień, przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość:

1. Czy dla prac wykonanych w latach 2011-2014 mogę wykazać owe prace tak jak wtedy obowiązywało tj. wykazem prac.
2. Posiadam dziennik prac wydany w 2014 czy mogę używać go w dalszym ciągu do dokumentowania bieżących prac czy powinienem wyrobić sobie ten nowy?
ad1 nie wykazu juz nie akceptuja

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.
Za tę wiadomość podziękował(a): jordekap, Kamillo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/08 12:56 #20334

  • SerPiorun
  • SerPiorun Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 34
Dziennik należy uzupełnić długopisem/ołówkiem czy nie ma to znaczenia?
W dzienniku robić wpisy w formie bezosobowej (sporządzono szkic dokumentacyjny) czy osobowej (sporządziłem...)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/08 13:12 #20336

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dziennik należy uzupełnić długopisem/ołówkiem czy nie ma to znaczenia?
W dzienniku robić wpisy w formie bezosobowej (sporządzono szkic dokumentacyjny) czy osobowej (sporządziłem...)?
dlugopisem... Twoj dziennik, mozesz pisca osobowo, mozesz bezosobowo
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/08 13:17 #20337

  • SerPiorun
  • SerPiorun Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 34
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/09 15:47 #20346

  • adamp123
  • adamp123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Pytanie odnośnie robót, które muszę wykonać na praktyce na zakres pierwszy a dokładnie "inwentaryzacja obiektów budowlanych – minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego". Czy tyczenie przyłączy mogę wpisać w dziennik praktyk? Chodzi mi np. o tyczenie przyłącza budynek - szafka, budynek-budynek, bo zgodnie z Prawem Budowlanym: przyłącza, których połączenie z siecią znajdują się na tej samej działce lub na działce do niej przyległej nie podlegają wytyczeniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez adamp123.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/11 22:51 #20364

  • Alicja1234
  • Alicja1234 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, przejrzałam forum ale nie znalazłam info. Dziennik z 2015r. a chcę skaładać teraz na 1 zakres, limity wykonanych robót obowiązują mnie aktualne czy te z 2014-2020?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/15 19:49 #20400

  • Aniak1388
  • Aniak1388 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, proszę o konsultację czy podziały wykonywane na podstawie spec ustaw ZRID  albo o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego można zakwalifokować jako podziały w trybie innym niż ustawa o gospodarce nieruchomościami. 
Z góry dzięki za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/20 10:35 #20427

  • Kaczel07
  • Kaczel07 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 30

Witam, przejrzałam forum ale nie znalazłam info. Dziennik z 2015r. a chcę skaładać teraz na 1 zakres, limity wykonanych robót obowiązują mnie aktualne czy te z 2014-2020?
Aktualne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/03/20 22:39 #20432

  • nerri
  • nerri Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Zabieram się za wypełnienie dziennika. Czy jest tu jakaś uczynna osoba, która udostępni przykładowo uzupełniony dziennik ? email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :) 
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.121 s.