admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 02:17 #2885

  • pewienpan
  • pewienpan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, dostałem się na studia Geodezja i Kartografia na Politechnice Warszawskiej i chciałem dowiedzieć się jak wygląda zatrudnienie oraz płace w zawodzie. W internecie spotkałem się z bardzo mieszanymi oraz skrajnymi opiniami, chciałbym poznać wasze zdanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 08:55 #2886

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 11:11 #2887

  • llukaszekk
  • llukaszekk Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jak masz jeszcze możliwość to zmień kierunek studiów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 13:01 #2889

  • blackjet
  • blackjet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 7
Dobrze radzą. Zmieniaj ten kierunek póki nie jest za późno!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 13:17 #2890

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Panowie, psujecie chłopakowi wakacje :P Generalnie dobrze to przemyśl, bo rzeczywiście to nie są te pieniądze co były kiedyś. Geodetów przybywa, więc zarobki spadają, wykonawcy zaniżają ceny- mniej zarabiają, mniej dają zarobić swoim pracownikom. Zawód fajny, jak będziesz miał łeb na karku to dojdziesz do jakiś pieniędzy, ale nie za szybko. Pytanie czy w innych branżach jest znacznie lepiej, tego nie wiem. Moim zdaniem wyniki ankiety, które wrzuciłem w pierwszym linku całkiem realnie odzwierciedlają sytuację na rynku (może ktoś się jeszcze wypowie). Decyzję musisz podjąć sam.

Od siebie mogę tylko poradzić, jeśli decydujesz się na studia geodezyjne, to szukaj roboty w zawodzie od razu. Wiadomo nikt nie zatrudni kogoś z zerowym pojęciem, ale być może po pierwszym roku gdzieś na wakacje nawet za grosze się załapiesz. Moim zdaniem warto, bo w tym zawodzie bardzo cenne jest doświadczenie. Im wcześniej zaczniesz tym szybciej znajdziesz lepszą pracę. A później to niestety, już ciężko przewidzieć :D

A masz jakieś alternatywne kierunki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 13:47 #2891

  • blackjet
  • blackjet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 7
Na moje oko wyniki ankiety są trochę zawyżone. Przeciętna 2500zł? hm chyba wśród samodzielnych wykonawców, z co najmniej 5 letnim stażem, pracujących przy jakiś większych inwestycjach (odpada mała 2-3 osobowa firemka, która dziabie jakieś drobnice). I zaznaczyć trzeba, że umowa o pracę i taka stawka oficjalnie (a nie minimalna w umowie reszta do łapy) to luksus.
Owszem, po wielu latach, jak się będzie obrotnym, zrobi uprawnienia, znajdzie zlecenia i zainwestuje gruby pieniądz w sprzęt pewnie będzie można lepiej zarobić...
Z jednym się zgadzam, praca jest ciekawa. Szczególnie dla osób, które nie lubią jedynie siedzieć za biurkiem i 10h wpatrywać się w monitor. Póki jest się młodym, pełnym sił i młodzieńczych (naiwnych) ambicji, geodezja będzie się podobała. Pytanie co później, jak zasuwanie po krzakach i błocie się znudzi, a przyjdzie czas na utrzymanie rodziny, kredyt itd...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez blackjet.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 16:24 #2896

  • pewienpan
  • pewienpan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Właśnie spotykam się z różnie skrajnymi opiniami, zarówno narzekających na bardzo niskie wynagrodzenie oraz na tych, którzy twierdzą, że wcale nie jest tak źle. Jak to wygląda w kwestii uprawnień, w jaki sposób je zdobyć i czy jest to ciężkie? W ankiecie osoby, które je posiadają zarabiają średnio ponad 3000zł.
Czy są jakiekolwiek inne perspektywy pracy po tym kierunku studiów niż praca w biurze geodezyjnym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pewienpan.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 18:19 #2897

  • blackjet
  • blackjet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 7
Mając uprawnienia możesz pracować u kogoś i przy większych inwestycjach wyciągniesz 3000zł ale to bardzo optymistyczna wersja. I na pewno nie pracując 8h. Chociaż nie dam sobie ręki uciąć, trzeba by pytać kogoś kto już takie uprawnienia ma. Sprawa ma się lepiej jak działasz sam ale tu problem jest ze zleceniami, które nie jest łatwo zdobyć i z cenami, które jak wspomniał jkbsrwk lecą na łeb, na szyję. Do tego wszystkiego spada też "prestiż" tego zawodu. Często geodeta na budowie traktowany jest jak zło konieczne. Nie szanuje się naszej pracy.
Po tych studiach możesz też pracować w urzędzie. Tam wiadomo - płace niskie ale praca w miarę pewna i wypłata na czas. Szału ni ma :)

Odnośnie zdobywania uprawnień poczytaj sobie Prawo geodezyjne i kartograficzne
Od Art. 43.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/15 19:52 #2899

  • jarek1017
  • jarek1017 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
Geodeta nawet nie jest uczestnikiem procesu budowlanego. Biega z językiem na brodzie żeby dogodzić projektantowi ,jak taki Maliniak z serialu Czterdziestolatek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/16 09:52 #2900

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
Widzę że Kolega chce się dowiedzieć w łatwy sposób rzeczy na które inni pracują całe życie. Niestety to tak nie działa, zbyt wiele zmiennych i indywidualnych cech danej osoby... Nigdzie nie ma łatwo, nikt nie opowie Ci co możesz robić póki sam nie spróbujesz i nie stwierdzisz do czego sie nadajesz. Sytuacja taka jak wszędzie w Polsce, są szanse są zagrożenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/17 21:05 #2903

  • Monika WSI-E
  • Monika WSI-E Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
A nasi absolwenci chwalą się, że dostają pracę i na warunki naszego regionu zarabiają całkiem nieźle. Wiadomo, że zgodzę się z przedmówcami, że nie ma nic za darmo - nie wystarczy skończyć studiów kierunkowych, ale trzeba zdobyć doświadczenie jako geodeta. To jest jednak prawda dosyć uniwersalna - w każdym zawodzie jest podobnie.

Co dają studia na kierunku geodezja? Praktyczny, techniczny zawód i możliwość znalezienia pracy w tym właśnie zawodzie - może nie od razu za wielkie kwoty, ale w miarę nabywania doświadczenia wypłata wzrasta.

My potwierdzamy, że jest to nadal bardzo oblegany kierunek :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/17 21:38 #2905

  • blackjet
  • blackjet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 7

A nasi absolwenci chwalą się, że dostają pracę i na warunki naszego regionu zarabiają całkiem nieźle.

Coś mi tu zaśmierdziało kryptoreklamą :) Niech się wypowiedzą ci wszyscy wspomniani absolwenci, wtedy będzie obiektywnie.

To jest jednak prawda dosyć uniwersalna - w każdym zawodzie jest podobnie.

Mam znajomych w branżach zbliżonych do geodezji i sprawa wygląda tam lepiej. Wiadomo, że nikt od razu nie dostaje 10k na rękę. Całkiem "zwyczajny" inżynier budowy z rocznym doświadczeniem dostaje tyle co geodeta po 5 latach pracy...

nie od razu za wielkie kwoty, ale w miarę nabywania doświadczenia wypłata wzrasta.

To żaden argument. Pracownikom przysłowiowej biedronki też wypłata wzrasta, w miarę nabywania doświadczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/21 15:29 #2935

  • pewienpan
  • pewienpan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam jeszcze wybór pomiędzy budownictwem na WAT, nie wiem co teraz wybrać. Aczkolwiek w planach mam naukę drugiego języka przez najbliższy rok i wybranie się na SGH.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/24 14:52 #2949

  • Raf
  • Raf Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
po budownictwie masz zdecydowanie większe możliwości oraz zarobki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak wygląda sytuacja z pracą w geodezji? 2016/07/24 16:49 #2950

  • jarek1017
  • jarek1017 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja bym stawiał na SGH

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.074 s.