admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/24 07:49 #869

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32

Myślałem by wpisać nr Id zgłoszenia, które nie bylo zgłaszane w rzeczywistosci.

Łatwo mogą Cię sprawdzić :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/24 09:24 #870

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Ja też bym nie ryzykował z wpisywaniem nie zgłoszonych prac chyba, że jesteś wstanie je "podciągnąć" pod Art. 12c. 2 PGiK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/24 11:35 #871

  • mecenas11
  • mecenas11 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
No to nie wiem co w takim przypadku robić. Nie wiem kiedy takie roboty na zbieram napewno nie szybko. A jak by z innej firmy geodezyjnej dodac takie roboty ktora zglasza takie prace, to trzeba mieć z taką firmą umowę np. o dzielo czy niekoniecznie ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/25 10:19 #872

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ja mam taki przypadek, pracuję w firmie A a roboty i operaty robię cały czas w firmie B. Pytałem o to w GUGiK i Pani odbierająca telefony powiedziała, że nie muszę mieć jakiegoś potwierdzenia że tam pracowałem/pracuję, byleby żeby czas praktyki się zgadzał. Pytanie jak mój wniosek zweryfikują jak go już wyślę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/27 08:44 #873

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
Zaczyna robić się zabawnie... Widzę, że panie z telefonu inaczej widzą sprawę niż komisja sprawdzająca dokumenty. Lepiej może pisać maile niż dzwonić, bo wtedy jest coś 'na podkładkę'.

Mój przypadek:
Umowa o pracę w firmie A (od X 2012), prace wykonywane dodatkowo w firmach B, C. Składając dokumenty złożyłem tylko świadectwo pracy z firmy A na co otrzymałem pismo od GGK, że

w przedłożonej dokumentacji stwierdzono brak dokumentów potwierdzających praktykę zawodową w firmach B oraz C.

Jestem w trakcie wyjaśniania sprawy, więc jak już będę wiedział na 100% to napiszę jak powinno być to załatwione. Mam nadzieję, że uda mi się to ustalić ;) Podejrzewam, że zależy też na kogo się trafi przy takiej kontroli dokumentacji...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marek.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/27 11:43 #874

  • Karolima
  • Karolima Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dostałam dziś odpowiedź od Gugiku (dok. wysłane 20.04), że należy dokumenty uzupełnić o:
-podanie we wniosku informacji o wykształceniu - wpisałam mgr inż. powinno być wyższe
-pieczęć wykonawcy przy potwierdzeniu wpisów w dzienniku praktyki zawodowej zgodnie z par 7 rozporządzenia w spr uprawnien
I teraz pytanie czy to ma być pieczęć wykonawcy prac czyli firmy, czy imienna pieczątka uprawnionego geodety? Chodzi o potwierdzenie czynności w kolumnie 6 w pierwszej części dziennika.
Dzwoniłam do Gugiku i pani mi powiedziala ze zgodnie z rozp i ustawa wykonawca prac jest firma - niby logiczne ale jezeli ja sama prowadze firme a sprawdza i podpisuje mi opracowania geodeta uprawniony to co mam postawic swoja pieczatke firmowa czy jego imienną? Bo już zgłupiałam...zwłaszcza że dane firmy są w kolumnie nr 1 to po co to powielać? A dwie pieczątki się nie zmieszczą....Czy ktoś może napisać jaką pieczątkę postawił i Gugik przyjął jego dokumenty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/27 14:21 #875

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Marek to czekam z niecierpliwością, bo mam taką samą sytuację a wg. Pani przy tel. niby nie muszę potwierdzać pracy u innych firm [praktyka z firmy A [umowa zakończona] i trochę z B daje mi odpowiedni staż] ale roboty cały czas z firmy A.

Karolima z tego co ja rozeznawałem temat musi być pieczątka wykonawcy [firmy] oraz uprawnionego podpis [nie wiem czy też pieczątka]. Jeśli Ty masz firmę to musisz mieć zaświadczenie czy oświadczenie o współpracy z geodetą upr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/27 15:36 #876

  • Karolima
  • Karolima Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak, wiem, oświadczenie mam wysłałam ze wszystkimi papierami i tego się nie czepili więc jest ok, chodzi tylko o tą głupią pieczątkę w dzienniku, przybije dwie po prostu tylko nie wiem jeszcze gdzie....chyba na doklejanych kartkach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/27 18:35 #877

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
W sumie w poście 796 kolegi Marka jest zamieszczone jak on to miał. Pieczątka firmy i podpis uprawnionego bez pieczątki w kolumnie 6

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/28 12:46 #878

  • Karolima
  • Karolima Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki demol, przeczytałam jeszcze raz temat, faktycznie już o tym było pisane

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/29 07:46 #879

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
To jak wkońcu udokumentować przebieg praktyki żeby sie nie uczepili?
1. Mieć dobrze wypełniony dziennik.
2. Załączyć umowy na podstawie których wykonywało się roboty wpisywane do dziennika.
3. Załączyć oświadczenie od geodety upr. że pod jego kierownictwem wykonywałem wymienione w dzienniku roboty.
Czy to wystarczy? Bo kobieta z gugiku przez telefon mówiła ze nawet umów nie potrzeba tylko oświadczenie i wypełniony dziennik.
Miał ktoś przypadek że wpisy zbierał będąc na umowie o dzieło? Jak to wtedy udokumentować?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/04/29 13:41 #880

  • surgeon
  • surgeon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam,
Dołączam się do pytania DD. Brakuje w tym wszystkim jasnej odpowiedzi, czy oświadczenie od geodety upr. że pod jego kierownictwem wykonywałem wymienione w dzienniku roboty wystarczy? Czy jednak trzeba praktykę podeprzeć jakąś umową? Geodeci prowadzący jednoosobową praktykę nie chętnie patrzą jak mówię, że potrzebowałbym umowę o dzieło dla potwierdzenia wykonanej pracy, którą mogą mi zlecić (Pracuję w firnie A na pełen etat, w firmach B i C mam możliwość pracy by zbierać wpisy, jako, ze firma A nie wykonuje pełnego asortymentu).
Rozporządzenie mów:
§ 7. 2. Wpisy potwierdza osoba posiadająca uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod której kierunkiem osoba
zainteresowana wykonywała prace geodezyjne lub kartograficzne, poprzez złożenie przy każdym wpisie podpisu imiennego
z podaniem numeru uprawnień zawodowych, a także z pieczątką wykonawcy, o którym mowa w art. 11 ustawy.
Nie ma mowy o formie takiej współpracy i potwierdzeniu jakąś umową tej praktyki.
Jeśli ktoś jest bardziej obeznany to prosiłbym o wypowiedzenie się w tej sprawie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/01 21:22 #884

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Marek miał coś napisać w tej sprawie bo jemu komisja żądała potwierdzenia pracy w firmach gdzie wpisywał dane roboty.

A ja mam pyt co do wniosku na uprawnienia. Nie pamiętam co wpisywałem w wniosku o wydanie dziennika praktyk. W polu "oznaczenie organu" wpisujemy coś czy zostawiamy puste?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/05 21:24 #899

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Marek dowiedziałeś się czegoś w sprawie Twojego wniosku?

Ponowie moje pytanie z postu powyżej bo w sumie dość pilne:)

moda przepraszam za post pod postem ale nie ukrywam chciałem podbić posta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/05 21:43 #901

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
Przepraszam, że nie odpisywałem, ale nie mam jeszcze żadnej odpowiedzi co do moich papierów. Ale dosyłałem dokumenty ok. dwa tygodnie temu, więc może jest dobrze:)

W odniesieniu do postu 873 - dosłałem do gugiku z firm B, C "Potwierdzenie wykonania praktyki zawodowej w dziedzinie geodezji i kartografii". Dotyczyło to oczywiście prac sprzed wejścia dzienników praktyk. W takim pisemku było napisane w jakiej firmie, pod czyim kierownictwem i dwa zdania co robiłem. Pieczątki i podpisy, i tyle.

Wciąż nie jestem pewien czy o to chodziło, więc napisałem wcześniej, że dam znać jak będę pewny na 100%, a teraz jeszcze nie jestem.
Za tę wiadomość podziękował(a): B.Sylwia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.062 s.