admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Egzamin na zakres nr 1 i 2 w krótkim odstępie czasu 2022/01/01 15:52 #17046

  • Drakoni
  • Drakoni Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć
Mam do Was dwa pytania. 

1. Uważacie, że da się ogarnąć dwa egzaminy na raz? Chodzi mi o ogarnięcie zakresu 1 i 2, żeby mieć egzaminy jeden po drugim lub w niedużym odstępie czasu. Czy lepiej rozłożyć to na spokojnie? Jakie są Wasze doświadczenia? 

2. Na stronie GUGiK'u w wykazie dokumentów nie ma kolumny nr 3 w której były wyszczególnione artykuły i paragrafy z danego dokumentu. Teraz w nowych wykazach tego już nie ma. Zatem obowiązują one w całości czy po całych ustawach trzeba szukać  odpowiedzi na pytania egzaminacyjne? 

Pozdrawiam :) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin na zakres nr 1 i 2 w krótkim odstępie czasu 2022/01/01 16:25 #17047

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć
Mam do Was dwa pytania. 

1. Uważacie, że da się ogarnąć dwa egzaminy na raz? Chodzi mi o ogarnięcie zakresu 1 i 2, żeby mieć egzaminy jeden po drugim lub w niedużym odstępie czasu. Czy lepiej rozłożyć to na spokojnie? Jakie są Wasze doświadczenia? 

2. Na stronie GUGiK'u w wykazie dokumentów nie ma kolumny nr 3 w której były wyszczególnione artykuły i paragrafy z danego dokumentu. Teraz w nowych wykazach tego już nie ma. Zatem obowiązują one w całości czy po całych ustawach trzeba szukać  odpowiedzi na pytania egzaminacyjne? 

Pozdrawiam :) 
Ad1. Większość rozkłada to sobie na dwa terminy,a le znam osoby, które miały egzaminy dzień po dniu, kilka osób nawet zaliczyło obydwa, ale najczęśniej udawało się zdać jeden zakres. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego zaangażowania w nauke, ogarnięcia i góry szczęścia - nie ukrywajmy. Obecnie zdawalność jest wyższa, więc szanse raczej też.

Ad2. Za szybko zmieniały się akty prawne, więc GUGIK zrezygnował z wypisywania paragrafów. Co do zasady całe, co do praktyki związane z geodezją i zakresem. Warto wziąć stary wykaz i zaktualizować sobie artykuły, żeby nie tracić czasu na zbędne treści

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin na zakres nr 1 i 2 w krótkim odstępie czasu 2022/01/09 21:17 #17083

  • LukaszK
  • LukaszK Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 7
Dzięki za podpowiedź odnośnie zakresu nauki lecz nasuwa się mi jeszcze jedno pytanie w poprzednich wykazach były wymienione równieź przepisy np. o katastrze austriackim, pruskim itp. ogólnie przepisy które juz nie obowiązują. Dokładnie w wykazie brzmiało to tak:
"Przepisy, które utraciły moc obowiązującą, stanowiące - w czasie ich obowiązywania, podstawę ustalania
granic nieruchomości, niezbędne do oceny stanu prawnego nieruchomości. Znajomość tych przepisów jest
wymagana od osób ubiegających się o uprawnienia z zakresu 2 i 5..." (posiadam wykaz z roku 2016) jak uważasz czy te przepisy również mogą się pojawić w treści pytań w obecnych egzaminach?

Drakoni ja zakres 1 zdawałem w 2018 roku i dziś żałuję, że nie poszedłem za ciosem zdając zakres 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.046 s.