admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/13 10:13 #16493

  • navi01
  • navi01 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
zgodnie z art 29a nie trzeba zgłaszać wykonania przyłącza wodociągowego, sporządza się plan sytuacyjny/mapę jednostkową  przyjętą do PZGiK. Gdzie następnie składa się taki plan sytuacyjny? do wydziału architektonicznego? tak po prostu, bez zgłoszenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez navi01.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/13 10:25 #16494

  • zydzianowski
  • zydzianowski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 6
www.jeleniewo.i-gmina.pl/przylaczenie-do...w-prawa-budowlanego/

Są dwie oddzielne drogi postępowania, choć dla mnie osobiście z tego artykułu wcale tak nie wynika, ale tak jest, ogólnie mało kto to w rzeczywistości ogarnia i większość inwestorów robi zgłoszenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/13 11:07 #16495

  • navi01
  • navi01 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
burdel z tym przepisem, siedzę 2h i rozgryzam to g-o. Może ktoś odpowiedzieć na moje pierwotne pytanie gdzie się idzie z takim szkicem sytuacyjnym w przypadku wybrania drogi bez zgłoszenia/pozwolenia? wie ktokolwiek z was geodetów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/13 12:45 #16498

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
To jest forum ludzi, którzy starają się uzyskać uprawnienia więc takie pytania to prędzej, a na pewno bardziej rzetelnie uzyskasz odpowiedź na forach projektantów sanitarnych itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jordekap.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/13 15:02 #16501

  • Jarek1984
  • Jarek1984 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 32

burdel z tym przepisem, siedzę 2h i rozgryzam to g-o. Może ktoś odpowiedzieć na moje pierwotne pytanie gdzie się idzie z takim szkicem sytuacyjnym w przypadku wybrania drogi bez zgłoszenia/pozwolenia? wie ktokolwiek z was geodetów?
Słuchaj taki szkic jest Tobie niezbędny do zrealizowania inwestycji. Szkic jest częścią "operaciku" w którym oprócz szkicu masz m.in warunki przyłączenia do sieci i krótki opis inwestycji (wykonany przez projektanta). Więc szkic który jest częścią tej dokumentacji JEST POTRZEBNY TYLKO DO ZROBIENIA PRZYŁĄCZA które później jesteś zobowiązany zainwentaryzować i podpisać umowę z gestorem sieci. Nigdzie tego nie zgłaszasz tylko przy inwentaryzacji dajesz geodecie żeby ustosunkował się do tego szkicu i wpisał na mapie poinwentaryzacyjnej ,że "przyłącze wykonano zgodnie ze szkicem wykonanym przez projektanta Jana Kowalskiego z dnia" i tyle.
Za tę wiadomość podziękował(a): navi01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/15 10:03 #16524

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
W przypadku przyłączy wod-kan projektant na mapie archiwalnej sporządza projekt budowy przyłącza (coś na wzór PZT) plus krótki schematyczny projekt techniczny. Uzgadnia go tylko w odpowiednim dla danej gminy przedsiębiorstwie komunalnym (przedsiębiorstwo przybija na pierwszej stronie projektu technicznego pieczątkę, że przedłożony projekt przyłącza uzgodniono bez uwag). Jednym z warunków podpisania umowy przez Inwestora z przedsiębiorstwem jest dostarczenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Za tę wiadomość podziękował(a): navi01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/16 23:03 #16560

  • navi01
  • navi01 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2

W przypadku przyłączy wod-kan projektant na mapie archiwalnej sporządza projekt budowy przyłącza (coś na wzór PZT) plus krótki schematyczny projekt techniczny. Uzgadnia go tylko w odpowiednim dla danej gminy przedsiębiorstwie komunalnym (przedsiębiorstwo przybija na pierwszej stronie projektu technicznego pieczątkę, że przedłożony projekt przyłącza uzgodniono bez uwag). Jednym z warunków podpisania umowy przez Inwestora z przedsiębiorstwem jest dostarczenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
chodzi Ci o to że jeżeli jest tryb bez zgłoszenia to należy podpisać umowę z przedsiębiorstwem, ale żeby ją podpisać to konieczne jest przedłożenie inwentaryzacji. Gdzie znajdę to w przepisach? wiesz?

2-gie pytanie: w przypadku na zgłoszenie- gdzie przedkładam inwentaryzację? do przedsiębiorstwa czy wydziału budownictwa w starostwie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez navi01.

Czy możecie mi wyjaśnić PB art 29a? 2021/11/17 18:12 #16571

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Ad 1.
W warunkach przyłączenia do sieci, które wyda przedsiębiorstwo komunalne.
Ad 2.
W wydziale architektoniczno-budowlanym zgłoszeniu podlegają sieci. Masz tą samą procedurę co przy budynku czyli zgłoszenie rozpoczęcia robót w PINB, dziennik budowy, tyczenie, inwentaryzacja, zakończenie budowy w PINB. Inwentaryzacja jest niezbędna do zakończenia budowy w PINB.

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.056 s.