admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nowy punkt graniczny 2023/01/10 10:01 #19543

  • Villz
  • Villz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie dotyczące zakładania nowych punktów granicznych na linii prostej przy ustalonej już wcześniej granicy. Właściciel nieruchomości postanowił zagęścić granicę o dodatkowy kamień graniczny na linii prostej. Można w takim przypadku zagęszczać granicę kamieniami? Jeśli tak to jaką należy wykonać czynność? (wyznaczenie punktów granicznych)?

Uczę się zawodu i bardzo mnie taka sytuacja ciekawi. Proszę o porady jak należy postępować w takiej sytuacji.

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy punkt graniczny 2023/01/11 05:08 #19561

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, mam pytanie dotyczące zakładania nowych punktów granicznych na linii prostej przy ustalonej już wcześniej granicy. Właściciel nieruchomości postanowił zagęścić granicę o dodatkowy kamień graniczny na linii prostej. Można w takim przypadku zagęszczać granicę kamieniami? Jeśli tak to jaką należy wykonać czynność? (wyznaczenie punktów granicznych)?

Uczę się zawodu i bardzo mnie taka sytuacja ciekawi. Proszę o porady jak należy postępować w takiej sytuacji.


 
dobry temat, poszukaj na forum, już to było. Generalnie o zagęszczaniu mówi tylko rozp w sprawie rozgraniczenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy punkt graniczny 2023/01/11 08:57 #19563

  • Vanguard
  • Vanguard Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 17

Witam, mam pytanie dotyczące zakładania nowych punktów granicznych na linii prostej przy ustalonej już wcześniej granicy. Właściciel nieruchomości postanowił zagęścić granicę o dodatkowy kamień graniczny na linii prostej. Można w takim przypadku zagęszczać granicę kamieniami? Jeśli tak to jaką należy wykonać czynność? (wyznaczenie punktów granicznych)?

Uczę się zawodu i bardzo mnie taka sytuacja ciekawi. Proszę o porady jak należy postępować w takiej sytuacji.


 
Myślę, że w tej sytuacji należy zrozumieć o co dokładnie prosi klient. Z doświadczenia - zapewne ma długi odcinek granicy, geodeta pokazał mu granicę i zastabilizował punkty graniczne tylko na załamaniach granicy. Facet chce się ogrodzić, ale nie wie gdzie "biegnie" granica pomiędzy granicznikami :) To "zagęszczenie" to zapewne potrzeba nabicia palików na prostej co by się somsiadowi (ortograf zamierzony!) w pole nie władował :) Jest to robota przy granicach, więc zgłoszenie wznowienia/wyznaczenia punktów granicznych i wio w teren - wyznaczasz prostą na granicy pomiędzy punktami i nabijasz facetowi paliki w ilości i odległości ściśle związanej z wynagrodzeniem za robotę :) Nie tworzysz wtedy nowych punktów granicznych, nie nadajesz atrybutów i nie przekazujesz do ODGiK. Robisz po prostu tyczenie na prostej. Do ośrodka oddajesz typowy operat techniczny z wyznaczenia/wznowienia punktów granicznych.
Za tę wiadomość podziękował(a): bakubaku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy punkt graniczny 2023/01/18 06:29 #19629

  • Robo
  • Robo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie był w dokumentacji archiwalnej to nie można. Jeżeli ustalasz granicę w trybie rozporządzenia w sprawie egib lub rozgraniczasz w trybie prawa geodezyjnego to możesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.037 s.