admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/08 11:34 #17948

  • NitroAndrzej
  • NitroAndrzej Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 23
Cześć,

Pierwszy raz próbuję otrzymać współrzędne punktu wysyłając do serwisu POZGEO plik z obserwacjami statycznymi. Nie wiem, gdzie, ale gdzieś musi być błąd ponieważ w raportach POZGEO występuje status "nie obliczony" a w pliku txt: "Błąd: 1: PLIK RINEX: BL!D PLIKU RINEX U—YTKOWNIKA Linia nr 121", gdzie w wysyłanym pliku jest to po prostu pusta linijka, a po jej usunięciu raport wykazuje błędny w innych liniach (już z wartościami).

Od początku - pomiar wykonano bezpośrednio z anteny (TOPCON HIPER VR), obserwacje trwały ponad 40 minut. Następnie surowy plik obserwacji (*.tps), zgodnie z instrukcją TOPCON, przekonwertowano do formatu RINEX za pomocą programu TPS2RINEX. Program wypluł kilka plików (końcówki a, g, l, n, o) z czego plik z końcówką o ma największy rozmiar (ok 8 MB) i po otwarciu w notatniku format zgodny z tym co pisze na stronie ASG-EUPOS: www.asgeupos.pl/index.php?wpg_type=serv

Przy wysłaniu na serwer (system.asgeupos.pl/MemberPages/PostProcess/SendFiles.aspx) próbowałem różnych opcji w punkcie 3.Wybór odpowiedniego modelu kalibracji anteny:  RINEX/NONE/TPSHIPER_V - zawsze wyskakuje błąd w linii 121. Załączam treść pliku z rozszerzeniem"o" - niestety nie da się do posta załączyć oryginalnego pliku - błąd rozszerzenia - więc załączam jego zawartość w formacie txt. Może ktoś z doświadczeniem znajdzie jakiś błąd/brak, którego ja nie jestem w stanie dostrzec - nie wiedząc czego szukać.

Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtek1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/08 11:52 #17949

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 617
  • Otrzymane podziękowania: 376
Korzystam czasami z POZGEO i do wstępnego opracowania obserwacji lub odfiltrowania tych niepotrzebnych używam darmowego programu GFZRNX dostępnego na stronie dataservices.gfz-potsdam.de/panmetaworks...p?id=escidoc:1577894
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtek1, NitroAndrzej, Niedzwiad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/08 12:08 #17951

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 617
  • Otrzymane podziękowania: 376
Trzeba pamiętać o tym że:
  • Plik obserwacyjny powinien być przekonwertowany z surowych obserwacji odbiornika do formatu RINEX w wersji 2.x. Obserwacje powinny dotyczyć tylko jednego z wyznaczanych punktów i mogą być ograniczone wyłącznie do obserwacji C1 P1 P2 L1 L2.
Spróbuj z plikiem załączonym do tego posta. Przerobiłem go wcześniej wspomnianym programem i teraz powinno być ok. W razie czego załączam komendę jaką trzeba wykonać do przeprowadzenia konwersji pliku.   
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtek1, NitroAndrzej, Niedzwiad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez *geometra*.

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/08 14:01 #17953

  • NitroAndrzej
  • NitroAndrzej Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 23
Cześć,
Wielkie dzięki za odpowiedź i plik który mi wysłałeś, przeliczyłem go na stronie asg i działa, ale teraz próbuje sam przekonwertować plik oryginalny do postaci jaką mi wysłałeś, i każdym razem otrzymuje błąd "SKIP input file ./lga0055m.rnx due to ERROR(s)".

Oto co zrobiłem.
Skopiowałem na dysk C:1. program "gfzrnx_1.16-8177_win10_64.exe" i zmieniłem mu nazwe na gfzrnx.exe2. plik lga0055m.22o3. plik lga0055m.rnx to samo co wyżej tylko z innym rozszerzeniem odpalam konsole CMD jako administrator wpisuje CD C:\później dokładnie to co wstawiłeś na forum i wyskakuje błąd SKIP input file ./lga0055m.rnx due to ERROR(s)".

Pytania:
1. Oryginalny plik nazywa się lga0055m.22o a w komendzie podałeś lga0055m.rnx, rozumiem ze mam zmienić rozszerzenie i ten plik konwertować?
2. Używasz konsoli CMD czy tej z pliku gfzrnx_1.16-8177_win10_64.exe? Do tej drugiej próbowałem coś wpisywać ale od razu się zamyka.
3. Czy przed wpisaniem komendy która podałeś wpisywałeś coś jeszcze? wybór dysku, odpalenie programu z poziomu konsoli, itp?
4. Wydaje mi się ze może mieć na to wpływ zabezpieczenia windowsa 10 dla dysku C:\ bo za każdym razem jak chce tam coś skopiować to mnie pyta o potwierdzenie, możliwe ze program sobie z tym nie radzi, ale dodam ze pokazuje obliczenia tylko ma problem z tym SKIP input file.Ty jakiego systemu używasz? 

W załączniku screenshot z konsoli.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NitroAndrzej.

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/08 20:45 #17955

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 617
  • Otrzymane podziękowania: 376
Odpowiedzi:
1. Zmieniłem rozszerzenie z rozpędu na rnx. Plik źródłowy masz z rozszerzeniem 21O i tego bym się trzymał bo POZGEO innego pliku nie przyjmie chyba.
2-3. Używam konsoli CMD. Po odpaleniu konsoli zmieniam tylko ścieżkę do programu i nic więcej nie robię.
4. Też mam windows 10. Spróbuj na innym dysku. To bez znaczenia a nie będzie problemów w prawami administratora.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtek1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problemy z obliczeniem statyki w POZGEO 2022/03/09 08:47 #17960

  • NitroAndrzej
  • NitroAndrzej Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 23
Dzięki za pomoc, wszystko działa!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NitroAndrzej.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.056 s.