admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podział działki przez budynek 2020/08/29 15:17 #12898

  • radzieji
  • radzieji Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 8
Wydzielamy działkę np. z art 95. Puszczamy granicę przez budynek np, stodoła. Przyjęło się że w takim momencie powstają nam 2 budynki dla których jeden ma stary nr a drugiemu rezerwujemy nowy nr.
Naszło mnie pytanie o podstawę prawną takich działań narzuconych przez ośrodek - których nie kwestionuję ponieważ są logiczne. Puki co nie znalazłem. Gdyby ktoś coś to wrzućcie na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział działki przez budynek 2020/08/30 08:01 #12907

  • VIIIX
  • VIIIX Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
A nie w zasadach segmentacji obiektów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział działki przez budynek 2020/08/30 10:54 #12913

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
UoGN:
Art. 93. 13b. Jeżeli przedmiotem podziału jest nieruchomość zabudowana, a proponowany jej podział powoduje także podział budynku, granice projektowanych do wydzielenia działek gruntu powinny przebiegać wzdłuż pionowych płaszczyzn, które tworzone są przez ściany oddzielenia przeciwpożarowego usytuowane na całej wysokości budynku od fundamentu do przekrycia dachu. W budynkach, w których nie ma ścian
oddzielenia przeciwpożarowego, granice projektowanych do wydzielenia działek gruntu powinny przebiegać wzdłuż pionowych płaszczyzn, które tworzone są przez ściany usytuowane na całej wysokości budynku od fundamentu do przekrycia dachu, wyraźnie dzielące budynek na dwie odrębnie wykorzystywane części.


Ponieważ w EGiB masz jeden budynek, który dzielisz to defacto podczas podziału robisz "aktualizacje" EGiB na podstawie dokumentacji architektoniczno-budowlanej. Wykazujesz nowy budynek, który zgodnie z Rozp z EGiB musi mieć identyfikator:

Rozp EGiB
§ 63. 1. Danymi ewidencyjnymi dotyczącymi budynku są:
1) identyfikator budynku o którym mowa w ust. 16–22 załącznika nr 1 do rozporządzenia;


może ktoś coś jeszcze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Podział działki przez budynek 2020/08/30 12:24 #12914

  • radzieji
  • radzieji Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 8
W tym wypadku nie masz dokumentacji ponieważ jest to stara stodoła jeszcze z czasów przedwojennych. Do wydania decyzji oprócz mapy z proj podz. Dołączasz jeszcze rzuty kondygnacji - oklauzulowane - z przebiegiem granicy na poszczegolnych kondygnacjach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział działki przez budynek 2020/08/30 13:05 #12916

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Jeśli w EGiB jest ujawniony jako jeden budynek to należy domniemywać że w czasie tworzenia bazy był to jeden budynek. Zatem między czasie wymurowali ścianę i zrobili dwa. Ja bym w tym wypadku wywalił całkiem ten już ujawniony (kolizja z nową inwestycją) i zrobił dwa nowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział działki przez budynek 2020/08/30 13:55 #12917

  • iDWiget
  • iDWiget Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 19
Tzn tworzona jest nowa dokumentacja jak nie ma starej. Wymiarowany jest budynek od środka. Czesto ta dokumentacja pozwala wyliczyć środek ściany i puszczenie granicy właśnie tą ścianą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział działki przez budynek 2020/08/31 22:45 #12961

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 616
  • Otrzymane podziękowania: 374

radzieji napisał: Wydzielamy działkę np. z art 95. Puszczamy granicę przez budynek np, stodoła. Przyjęło się że w takim momencie powstają nam 2 budynki dla których jeden ma stary nr a drugiemu rezerwujemy nowy nr.
Naszło mnie pytanie o podstawę prawną takich działań narzuconych przez ośrodek - których nie kwestionuję ponieważ są logiczne. Puki co nie znalazłem. Gdyby ktoś coś to wrzućcie na forum.


Jak robiłem takie podziały to dawałem dwa nowe identyfikatory bo powstawały w zasadzie dwa nowe budynki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.054 s.