admin@uprawnienia-geodezyjne.pl
203
egzaminów w bazie
Zakres 2
369
wszystkich pytań opisowych
Zakres 2
286
opracowanych pytań opisowych
Zakres 2

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

W wyniku podziału nieruchomości zabudowanej budynkiem w zabudowie bliźniaczej, położonej na obszarze zurbanizowanym, dokonanego na zgodny wniosek współużytkowników wieczystych, w celu zniesienia współużytkowania wieczystego, znacznie wzrosła wartość tej nieruchomości. Burmistrz miasta postanowił ustalić z tego tytułu opłatę adiacencką. Czy i do kogo współużytkownicy mogą wnieść odwołanie od tej decyzji? Jaki skutek prawny wywoła to odwołanie i jaki może być wynik odwołania? Proszę uzasadnić odpowiedź.

 

Odwołanie

Odwołanie od decyzji organów samorządowych wnosi się za ich pośrednictwem do samorządowego kolegium odwoławczego, które jest organem wyższego stopnia w stosunku do organów samorządowych. Odwołanie należy wnieść w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji. Skutkiem wniesienia odwołania w terminie jest wstrzymanie wykonania decyzji.

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment

jkbsrwk Avatar
jkbsrwk odpowiedział w temacie: #1286 2015/08/27 12:43
Podstawa prawna: 3. Art. 1. o SKO wynika wprost z KPA Art. 17. Myślę, że można to zamienić :)
jkbsrwk Avatar
jkbsrwk odpowiedział w temacie: #1323 2015/09/29 20:44
Wydaje mi się, że to zależy od trybu w jakim był wykonany podział bo mógł być wykonywany zgodnie z MPZP i wtedy opłata była by słusznie naliczona. Oczywiście w tej sytuacji głupotą było by wykonać podział tym trybem, ale myślę, że warto było by wspomnieć, że jest taka możliwość :)