admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

203
egzaminów w bazie
Zakres 2
369
wszystkich pytań opisowych
Zakres 2
286
opracowanych pytań opisowych
Zakres 2

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

W ramach pracy geodezyjnej polegającej na sporządzeniu mapy z projektem podziału nieruchomości kierownik prac geodezyjnych dokonał analizy materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Po jej przeprowadzeniu stwierdził, że w niektórych przypadkach brak jest danych geodezyjnych dotyczących przebiegu granic lub są one niewystarczające pod względem określenia dokładności ich usytuowania. Jakie są wymagane dokładności położenia punktów granicznych i w jaki sposób kierownik prac geodezyjnych powinien postąpić w takim przypadku? Jakie czynności powinien podjąć?

 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Znaki i punkty graniczne należą do I grupy szczegółów sytuacyjnych (§ 6). Geodezyjny pomiar sytuacyjny wykonuje się w sposób zapewniający określenie położenia szczegółu terenowego względem punktów poziomej osnowy geodezyjnej lub pomiarowej, z dokładnością nie mniejszą niż 0,10 m ̶ w przypadku szczegółów terenowych I grupy (§ 16).

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment