Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wiata na pozwolenie na budowę. Co podlega wytyczeniu oraz jakie dokumenty przekazujemy kierownikowi budowy?

Wiata na pozwolenie na budowę. Co podlega wytyczeniu oraz jakie dokumenty przekazujemy kierownikowi budowy? 2017/02/21 10:26 #5408

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 20
...

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał geodeta wykonujący prace realizacyjne związane z budową na podstawie pozwolenia na budowę wiaty. Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu

 

Wytyczeniu w terenie i utrwaleniu na gruncie, z godnie z wymaganiami projektu budowlanego, podlegają geodezyjne elementy określające usytuowanie w poziomie oraz posadowienie wysokościowe budowlanych obiektów, a w szczególności (§ 10. 2 czynności):

  • główne osie obiektów budowlanych naziemnych i podziemnych,
  • charakterystyczne punkty projektowanego obiektu,
  • stałe punkty wysokościowe- repery.

Wykonawca stwierdza wykonanie czynności geodezyjnego wyznaczenia obiektów budowlanych w terenie przez dokonanie odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy (§ 11 czynności).

 

Oryginał szkicu tyczenia dołączany jest do dziennika budowy, zaś jego kopia uwierzytelniona przez kierownika budowy pozostaje w dyspozycji wykonawcy (§ 59. 4 standardy).

 

Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu

Przez kontur budynku rozumie się linię zamkniętą wyznaczoną przez prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą linii przecięcia się zewnętrznych ścian budynku z powierzchnią terenu (§ 63. 1a egib). W przypadku gdy z powierzchnią terenu przecina się ściana fundamentowa budynku lub gdy budynek albo jego
część posadowiona jest na filarach, konturem budynku lub częścią tego konturu jest odpowiednio linia wyznaczona przez prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą najniższych zewnętrznych krawędzi ścian kondygnacji budynku, które są oparte na tych ścianach fundamentowych lub na filarach, a w przypadku gdy na filarach oparty jest dach budynku – zewnętrznych krawędzi dachu (§ 63. 1b egib)..

 

Podstawa prawna:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (standardy)
  2. Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (czynności)
  3. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (egib)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wiata na pozwolenie na budowę. Co podlega wytyczeniu oraz jakie dokumenty przekazujemy kierownikowi budowy? 2017/09/08 13:07 #5409

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 74
nic dodać nic ująć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wiata na pozwolenie na budowę. Co podlega wytyczeniu oraz jakie dokumenty przekazujemy kierownikowi budowy? 2018/02/19 19:29 #6466

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 197
  • Otrzymane podziękowania: 74
Oryginalna treść pytania zawiera jeszcze: Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał geodeta wykonujący prace realizacyjne związane z budową na podstawie pozwolenia na budowę wiaty. Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu 2018/02/27 18:23 #6587

  • Piotr140912
  • Piotr140912 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 3
jeszcze zgłoszenie pracy a po wytyczenie zawiadomienie o ukonczeniu prac (jesli nie ma zastosowania przepis PGIK art 12c ust2)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał geodeta wykonujący prace realizacyjne związane z budową na podstawie pozwolenia na budowę wiaty. Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu 2018/03/04 18:21 #6646

  • Patryk2403
  • Patryk2403 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
Obecnie w przepisach dotyczących bazy danych BDOT i mapy zasadniczej zabrakło kodu kartograficznego dla wiaty. Wogóle o niej zapomniano. Dlatego chyba prawidłowo przytoczono tutaj definicję konturu budynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał geodeta wykonujący prace realizacyjne związane z budową na podstawie pozwolenia na budowę wiaty. Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu 2018/05/18 16:05 #7474

  • Leon
  • Leon Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 5
Czy ja coś źle rozumiem w tym pytaniu czy brakuje sporo rzeczy:

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał?
jeżeli pozwolenie na budowę to będzie tyczenie wiec szkic tyczenia ale i zgłoszenie roboty również info o zakończeniu prac oraz operat do ośrodka, jak tyczenie to i inwentaryzacja również zgłoszenie, operat jak inwentaryzacja to i opinia o zgodności
wszystko potwierdzamy wpisami w dzienniku budowy... po co pisać co tyczymy? nie pytają nas o to ?
chyba że doszukujemy się intencji w słowach w związku z budową na podstawie pozwolenia i myślimy o samym tyczeniu bez inwentaryzacji ale inwentaryzacja jeż jest związku z budową wiec czy nie powinniśmy napisać więcej o dokumentach co myślicie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komu i jaką dokumentację będzie przekazywał geodeta wykonujący prace realizacyjne związane z budową na podstawie pozwolenia na budowę wiaty. Co będzie obejmował numeryczny opis tego obiektu 2018/05/19 13:27 #7478

  • Gulek6
  • Gulek6 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wydaje mi się, że odpowiedź jest wystarczająca, w pytaniu chodzi o PRACE REALIZACYJNE,a więc chyba tylko o część związaną z wytyczeniem a nie o inwentaryzację i czynności z tym związane.
COM_KUNENA_THANKYOU: Leon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.291 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się