admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS? Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca ... 2017/02/13 20:17 #4344

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 617
  • Otrzymane podziękowania: 376
W jakich przypadkach mogą być wykonywane geodezyjne pomiary...

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS? Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca oblicza położenie anteny oraz gdzie mogą być ustawione odbiorniki? W jakich przypadkach mogą być wykonywane geodezyjne pomiary sytuacyjne i wysokościowe metodą precyzyjnego pozycjonowania przy pomocy globalnego systemu nawigacji satelitarnej?

 

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS?

Geodezyjny odbiornik GPS jest modułem użytkownika. Oprócz tego modułu można wyróżnić jeszcze moduł kosmiczny oraz kontroli.

 

Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca oblicza położenie anteny oraz gdzie mogą być ustawione odbiorniki?

Antena pełni rolę odbiornika sygnałów emitowanych przez satelity. Położenie anteny może być określone z małą (bezwględne położenie geograficzne anteny) lub wysoką dokładnością (położenie względem innych odbiorników). Odbiorniki moga być ustawiane na ziemi (pomiar pikiet, punktów osnowy), a także na innych obiektach jak: samochody, samoloty itp.

Przed rozpoczęciem i po zakończeniu sesji pomiarowej metodą precyzyjnego pozycjonowania przy pomocy GNSS ustala się wysokość anteny odbiornika z dokładnością do 0,01 m (§ 11 standardy).

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS? Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca ... 2017/02/28 21:11 #4345

  • marek1982
  • marek1982 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dodałbym jeszcze par.11 (standardy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS? Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca ... 2017/03/13 15:34 #4386

  • DOMGEO
  • DOMGEO Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 25
§9 standardów bym jeszcze napisał, i to chyba by "wyczerpało" temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DOMGEO.

Proszę wyjaśnić, jakim modułem w systemie GPS jest geodezyjny odbiornik GPS? Jaką rolę w geodezyjnym odbiorniku GPS pełni antena, z jaką dokładnością jednostka kontrolująca ... 2018/01/19 13:57 #6059

  • DRJack
  • DRJack Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Norma PN-ISO 9849 z 2003 r. punkty 1.6 oraz 1.2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.165 s.