Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pomiar szafki energetycznej 0,25x0,50m oraz szafka 0,25x0,80m

Pomiar szafki energetycznej 0,25x0,50m oraz szafka 0,25x0,80m 2019/10/06 20:28 #10868

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar Autor
  • Z dala
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam pytanie odnośnie pomiaru szafki energetycznej 0,25m x 0,50m oraz 0,25m x 0,80m

Czy pomiarowi podlegają wszystkie rogi szafki?

Zgodnie z par 31.3 1) elementów naziemnych sieci uzbrojenia terenu, których wymiary podłużne i poprzeczne są mniejsze niż 0,50m, pomiarowi podlega środek ciężkości tego elementu.

Ewidentnie jest użyta koniunkcja: "podłużne i poprzeczne", czyli zgodnie z logiką matematyczną, muszą być dwa warunki spełnione, żeby wykonać pomiar środka ciężkości elementu?

Podpowiem, że nie chodzi mi o Rozp GESUT i klase obiektów SUUS , gdzie szafkę powinniśmy pokazać na mapie jako punkt/powierzchnia od wymiaru 0,75m. Chodzi mi o pomiar elementu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiar szafki energetycznej 0,25x0,50m oraz szafka 0,25x0,80m 2019/10/06 22:19 #10869

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 14
Moim zdaniem w tej sytuacji istnieje niedopatrzenie ustawodawcy, ponieważ z jednej strony nie możemy dokonać generalizacji szafy o wymiarach 0,60 x 0,60 w trakcie pomiaru (zgodnie ze standardami) ale możemy wykonać tą generalizację już podczas "kartowania" (rozporządzenie GESUT)

Przepisy warunkują generalizację dla wymiarów poprzecznych i podłużnych mniejszych niż 0,50 m równocześnie nie mówiąc nic co w pozostałych przypadkach, dlatego jeżeli nie można obiektu poddać generalizacji należałoby potraktować ten obiekt jak przestrzenny i pomierzyć w trakcie geodezyjnego pomiaru sytuacyjnego (standardy), który zgodnie z § 2 pkt 10 mówi, że obrys obiektów przestrzennych stanowią ich punkty załamań.

Nadmieniam, że jest to tylko i wyłączenie mój sposób odpowiedzi na to pytanie.
Standardy

geodezyjnym pomiarze sytuacyjnym - rozumie się przez to identyfikację (...) punktów załamań obrysów obiektów powierzchniowych, w sposób umożliwiający wyznaczenie współrzędnych tych punktów w obowiązującym układzie współrzędnych płaskich prostokątnych oraz ustalenie kształtu i rodzaju obiektów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.185 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się