Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Identyfikator ewidencyjny?

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/18 17:59 #9734

  • Wladzia
  • Wladzia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jedno z pytań na pisemnym egzaminie brzmiało: Proszę o odpowiedź i uzasadnienie czy szkice, polowy szkic z pomiaru sytuacyjnego aktualizacyjnego i szkic tyczenia obiektu ( np. sieci uzbrojenia terenu) powinny otrzymać identyfikatory ewidencyjne.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie organizacji i trybu prowadzenia PZGiK materiały w postaci nieelektronicznej przyjmowane do zasobu, w tym dokumenty w postaci nieelektronicznej wchodzące w skład operatów technicznych, przetwarza się do postaci dokumentów elektronicznych. par. 14.1
z kolei zgodnie z par. 15. ust. 4 dokumentom tym nadaje się numery identyfikacyje.

Zastanawiam się czy cały operat sie skanuje i przetwarza do postaci eletroniczej? szkice też?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wladzia.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/18 20:14 #9740

  • nalion
  • nalion Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 16
W moich ośrodkach zamawiając operat archiwalny dostaję cały operat, są w nim nawet protokoły z weryfikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/19 20:55 #9744

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 21
Z tego co wiem w ośrodkach skanuje się całe operaty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/19 21:41 #9747

  • GEODETAKOPER
  • GEODETAKOPER Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 3
Rozporządzenie w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
§ 32.
1. Materiały zasobu przechowywane dotychczas w postaci dokumentów elektronicznych wpisuje się do ewidencji materiałów zasobu w terminie nie dłuższym niż 1 rok od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
2. Materiały zasobu w postaci nieelektronicznej, przyjęte do zasobu przed wejściem w życie rozporządzenia przetwarza się sukcesywnie do postaci dokumentów elektronicznych nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2020 r.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do:
1) materiałów zasobu, które utraciły przydatność użytkową;
2) dowodów doręczeń zawiadomień i kopii doręczeń wezwań;
3) dzienników pomiarowych i związanych z nimi szkiców polowych, które nie dotyczą osnów geodezyjnych, osnów pomiarowych oraz szczegółów terenowych I grupy, o których mowa w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 11 ustawy, a także nie zawierają danych w postaci współrzędnych;
4) kopii materiałów zasobu.
4. Materiały, o których mowa w ust. 2, z dniem ich przetworzenia do postaci dokumentu elektronicznego wpisuje się do ewidencji materiałów zasobu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/19 21:42 #9748

  • GEODETAKOPER
  • GEODETAKOPER Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 3
Zgodzę się, że też widziałem skanowane wszystko jak leci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/03/21 22:47 #9758

  • Wladzia
  • Wladzia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zgodnie z tym par. operaty "stare" przetwarza się do postaci elektronicznej bez szkiców jeśli nie dotyczą osnów i szczegółów I grupy. Ale jeśli chodzi o nowe operaty to obowiązuje par. 14.1 a tam już nie ma mowy o tym co skanujemy a co nie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wladzia.

Identyfikator ewidencyjny? 2019/05/12 17:38 #10049

  • Asza
  • Asza Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 14
Jak nie ma mowy co skanujemy a co nie, to leci według mnie wszystko do skanowania. Nie jest podane co nie podlega skanowaniu, więc skanowany jest cały operat wg mnie. Gdyby się czegoś nie skanowało to byłoby wymienione w rozporządzeniu. A jak nic nie jest wyszczególnione, że nie jest skanowane to skąd mamy wiedzieć co nie skanować, więc należy skanować wszystko.

Tak, jak w sumie z pomiarem sieci kanalizacyjnej, gdzie w rozporządzeniu nigdzie nie jest podane, że nie można mierzyć GNSS, tylko, że trzeba zapewnić odpowiednie dokładności pomiaru. A czy to ma sens czy nie, to już nie ważne, nawet można zrobić godzinny pomiar z użyciem pomiarowej techniki statycznej. Dokładności będą? Będą. Czy to ma sens? A kogo to obchodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.109 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się