admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Egzamin pisemny, rozplanowanie czasu 2017/08/19 17:14 #5301

  • daro1984
  • daro1984 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
Rozpisanie trzech pytań pisemnych w godzinę wymaga kontroli czasu, 20 minut średnio na pytanie. Czy komisja kontroluje i bardzo przestrzega równą godzinę w czasie egzaminu pisemnego ? czy na sali jest zegar ?.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daro1984.

Egzamin pisemny, rozplanowanie czasu 2017/08/20 13:40 #5302

  • Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 33
W sali na 25 piętrze był zegar w 2016r. Co do czasu trwania egzaminu to ustawowe 60 minut + maksymalnie 2-3 min na organizację i zebranie kart. Nie było przedłużania np 15 min na prośbę piszących itp... Po rozdaniu arkuszy na tablicy zapisywany jest czas rozpoczęcia i zakończenia egz i to jest dokładnie 60 min.
Na egzaminie trzeba sobie pilnować czasu samemu. Moja komisja jednak przypominała że zostało np pół godz., 15 min, 10 min ale nie wiem czy wszyscy tak robią....Rady są dość oczywiste: zaczynać od tego pytania, na które wie się wszystko, odpowiadać konkretnie na pytania (bo za to są punkty a nie za poemat) i pisać bardzo szybko.
Za tę wiadomość podziękował(a): daro1984

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin pisemny, rozplanowanie czasu 2017/08/20 14:47 #5304

  • daro1984
  • daro1984 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
Dziękuje za odpowiedź. Pewnie trzeba pisać szybko i wyraźnie. Zwłaszcza że średnia komisji to 50+ Trzeba sobie zrobić samemu kilka symulacji egzaminów ze swoim segregatorem. Jestem ciekawy, czy komisja daje więcej punktów jak w podstawie prawnej do odpowiedzi podamy więcej aktów prawnych , w tym instrukcji. Przykładowo można się tylko podpierać rozporządzeniem o STANDARDACH, ale można też dodać nieobowiązujące instrukcje techniczne, gdzie szerzej jest wszystko opisane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin pisemny, rozplanowanie czasu 2017/08/21 14:09 #5308

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
Ze spraw organizacyjnych, gdy ja pisałam nie było zegara na sali, miałam swój zegarek na stole, członkowie komisji informowali gdy minęła połowa czasu, a później 5 min. przed końcem czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin pisemny, rozplanowanie czasu 2017/08/22 12:36 #5309

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Ja miałem swój zegarek, ale komisja co jakiś czas przypominała ile czasu zostało. Zaczynałem od najłatwiejszego dla mnie pytania. Starałem się na każde pytanie poświęcić maksymalnie 20 minut. Trzeba pisać bardzo szybko. Warto popróbować przed egzaminem bo czasu jest mało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.043 s.