admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Tyczenie budynku a projekt zagospodarowania terenu 2019/02/08 17:43 #9501

  • rysy
  • rysy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 61
  • Otrzymane podziękowania: 17
Pragnę poruszyć temat, który wprawił mnie w zakłopotanie.

W "Rozporządzeniu MGPiB w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności (...)" , par. 10, ust 1 mówi jasno:

Geodezyjne wytyczenie obiektów budowlanych w terenie służy przestrzennemu usytuowaniu tych obiektów zgodnie z projektem budowlanym, a w szczególności zachowaniu przewidzianego w projekcie położenia wyznaczanych obiektów względem obiektów istniejących i wznoszonych oraz względem granic nieruchomości


Już nie pierwszy raz na przeróżnych forach i od różnych osób docierają do mnie informacje, że śmiało można przesunąć położenie tyczonego budynku, byle zachować obowiązujące linie zabudowy oraz odległości od sąsiednich granic opisane w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych budynków i ich usytuowania.

Czy jest coś o czym nie wiem? Odpowiedź wydaje się jasna, ale może coś przeoczyłem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tyczenie budynku a projekt zagospodarowania terenu 2019/02/11 10:47 #9521

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
zależy od planu zagospodarowania działki lub terenu. bo może się okazać że dużego pola do popisu nie bedzie, ponieważ będzie każdy narożnik zwymiarowany do granic. i co wtedy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.061 s.