admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakres nr 2 - prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych 2018/07/18 21:57 #7941

  • mpower
  • mpower Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam. W rozp. w spr. uprawnień zawodowych wymienione są konkretne prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych. Literalnie nie ma wymienionej: "mapy do zasiedzenia" i "mapy z projektem podziału w celu wyjścia ze współwłasności przed sądem". Myślicie, że opracowania, które wymieniłem w cudzysłowach stanowią "sporządzanie map do celów prawnych" z załącznika nr 2 rozporządzenia w spr. uprawnień?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres nr 2 - prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych 2018/07/18 22:11 #7942

  • ewelka
  • ewelka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 53
Zgodnie z rozp. w/s standardów....:
" par. 75. Na potrzeby podziałów nieruchomości, typowych postępowań sądowych i administracyjnych sporządza się:
1) mapy do celów prawnych, w szczególności:
a) mapę z projektem podziału nieruchomości, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 100 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651, z późn. zm.),
b) mapę z projektem scalenia i podziału nieruchomości, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 108 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami,
c) mapę z projektem podziału nieruchomości, do której nie mają zastosowania przepisy działu III rozdziału 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, zwanej dalej „mapą z projektem podziału nieruchomości rolnej lub leśnej”,
d) mapę gruntów objętych wnioskiem w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności na skutek zasiedzenia, zwaną dalej „mapą do zasiedzenia”,
e) mapę do ustalenia służebności gruntowych; "

więc jeśli napiszesz w kolumnie - rodzaj prac -> "mapa do celów prawnych" i w nawiasie np. napiszesz "mapa do zasiedzenia" czy inny rodzaj map to myślę, że powinno być ok :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres nr 2 - prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych 2018/07/19 09:14 #7944

  • dancom
  • dancom Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 2
Z jednej roboty przejdzie Podział z UoGN i Mapa do celów prawnych - Mapa z projektem podziału?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres nr 2 - prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych 2018/07/19 10:07 #7945

  • mpower
  • mpower Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jeśli przy podziale z uogn sporządziłeś wykaz synchronizacyjny to przejdzie. W przeciwnym razie moim zdaniem nie.

Czy natomiast mapę do wyjścia ze współwłasności w postępowaniu przed sądem zaliczyć do: 4) inne podziały, czy 6) prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych? Zaznaczam, że nie robiłem przy niej wykazu synchronizacyjnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres nr 2 - prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych 2018/07/20 12:18 #7949

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16
Trzeba napisać:
Prace geodezyjne związane ze sporządzeniem map do celów prawnych: sporządzenie mapy do zasiedzenia, sporządzenie mapy z projektem podziału w celu wyjścia ze współwłasności przed sądem, sporządzenie wykazu synchronizacyjnego, itp
Ja tak miałem opisaną mapę do zasiedzenia i wykaz synchronizacyjny, zaliczono mi bez żadnych uwag.
Wykaz synchronizacyjny może być w ramach innej pracy geodezyjnej, np. przy podziałach nieruchomości, potem jeszcze raz wpisać tą samą pracę pod inną pozycją jako mapa do celów prawnych i sporządzenie wykazu synchronizacyjnego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.155 s.