admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kartowanie przyłączy 2023/06/12 09:02 #21082

  • Alicja94
  • Alicja94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam pytanie dotyczące kartowania przyłączy sieci uzbrojenia terenu. Mamy budynek ze schodami wspartymi na filarach prowadzącymi do wejścia do budynku na piętrze. Czy przyłącze przebiegające pod schodami do budynku należy skartować na mapie docinając linię sieci do schodów czy ma przebiegać pod schodami do budynku. 
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kartowanie przyłączy 2023/06/13 20:44 #21089

  • Askell
  • Askell Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 77
Ja bym połączył do budynku, jeśli da się je pomierzyć. Jeśli nie da się pomierzyć, to do schodów. Z definicji przyłącza, np. elektroenergetycznego, wynika, że służy ono do połączenia np. instalacji/urządzeń podmiotu (te są w budynku) z pozostałą siecią. Jaki sens miałoby wtedy połączenie sieci ze schodami

15) przyłącze — odcinek lub element sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej przez niego mocy przyłączeniowej, z pozostałą częścią sieci przedsiębiorstwa energetycznego świadczącego na rzecz podmiotu przyłączanego usług przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej;
Za tę wiadomość podziękował(a): Alicja94

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kartowanie przyłączy 2023/06/15 08:03 #21094

  • Alicja94
  • Alicja94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiało mnie jak to powinno być zgodnie z przepisami ale obecnie nie ma takich dokładnych wytycznych, a na portalach mapowych widziałam, że jest różnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Alicja94.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.042 s.