admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Protokół z przyjęcia granic nieruchomości 2023/03/29 13:55 #20546

  • Magdzia
  • Magdzia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 23
Podział działki. SPD dla wszystkich punktów gran. : 2.
W PODGiK istnieje szkic z lat '70 z wyznaczenia projektowanych działek, ale nie ma do tego żadnego protokołu. Na podstawie tego szkicu odszukano w terenie wszystkie znaki graniczne dzielonej działki z przesunięciem powyżej 15cm..
Czy przed przyjęciem granic do podziału należy sporządzić protokół ustalenia przebiegu granic dz. lub inny dokument? Czy sporządzić projekt podziału tylko na poprawionych współrzędnych punktów granicznych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protokół z przyjęcia granic nieruchomości 2023/03/30 00:04 #20554

  • Kacper1992
  • Kacper1992 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 28
Cześć, 

Według mnie należy doprowadzić do stanu w którym wszystkie punkty niezbędne do przeprowadzenia podziału będą miały wartości w SPD i ISD = 1.  Następnie wykonujesz protokół przyjęcia granic nieruchomości.

Samo doprowadzenie do wartości SPD i ISD = 1 nie musi być przeprowadzone w oparciu o ustalenie/wznowienie. Możesz to zrobić w czynnościach tzw. materialno technicznych.

Protokołu w tej dokumntacji z lat '70 może i nie ma, ale przecież jakoś te działki znalazły się w zasobie, są na mapie, przypuszczam, że są dla nich założone księgi wieczyste, czyli jakaś podstawa na ujawnienie tego podziału musi / musiała być. 

Ale z drugiej strony co Ja tam wiem, póki co jeszcze nikt mi w drugim zakresie uprawnień nie nadał xD

Rozporządznie w sprawie standardów

§ 40.
 1. Modyfikacji współrzędnych punktów granicznych dokonuje się w wyniku analizy dokumentacji zasobu stanowiącej podstawę wykazywania przebiegu granic działek ewidencyjnych w ewidencji gruntów i budynków, uzupełnionej czynnościami geodezyjnymi wykonanymi w terenie, uznanymi przez kierownika prac geodezyjnych za niezbędne do określenia współrzędnych punktów granicznych na podstawie tej dokumentacji.

2. Modyfikacji współrzędnych punktów granicznych dokonuje się, jeżeli odchyłka wyrażona przez pierwiastek z sumy kwadratów różnic między dotychczasowymi współrzędnymi punktu granicznego i współrzędnymi tego punktu uzyskanymi w wyniku czynności, o których mowa w ust. 1, jest większa niż 0,15 m.

3. W przypadku gdy odchyłka, o której mowa w ust. 2, nie przekracza 0,15 m, modyfikacja współrzędnych punktów granicznych może być dokonana z inicjatywy kierownika prac geodezyjnych w uzgodnieniu z organem prowadzącym ewidencję gruntów i budynków.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdzia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kacper1992.

Protokół z przyjęcia granic nieruchomości 2023/03/30 05:04 #20555

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Ale z drugiej strony co Ja tam wiem, póki co jeszcze nikt mi w drugim zakresie uprawnień nie nadał xD

i tak inspektor ze starostwa zna lepiej i wymaga stosowania swojego prawa powiatowego, uprawnienia Twoje nic nei zmienia ;) co powiat to obyczaj
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdzia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protokół z przyjęcia granic nieruchomości 2023/03/30 16:40 #20562

  • ŁukaszJJ
  • ŁukaszJJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 39
Niestety prawo powiatowe. 
Raz ci powiedzą że wg ówczesnych przepisów nie było obowiązku sporządzania protokołu więc wystarczy że to Ty zrobisz protokół przyjęcia granic - bo co masz ustalać jak w terenie wszystko jest i wynika ze szkicu z lat 70.
Drugim razem powiedzą że fajnie ze się udało odnaleźć w terenie całą stabilizację ale nie ma w operacie protokołu granicznego więc musisz to poprzedzić ustaleniem.... 
Trzecim razem powiedzą że jak na szkicu jest taka pieczątką że granice stronom okazano to można to traktować jako protokół.
Ale..... 
Pogadaj z weryfikatorem jaką ma wizję tego tematu. 
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdzia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.098 s.