admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kilka pytań ogólnych 2023/03/27 22:01 #20533

  • mjichau
  • mjichau Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 16
Cześć.
Mam pytanie odnośnie wymagania pozwolenia na budowę. Wg art. 29.1 są wymienione budowy, które wymagają zgłoszenia a w 29.2 ani pozwolenia ani zgłoszenia zatem jeśli dobrze rozumiem dla przykładu :
29.2, 1a) gdy przekroczy 70 m2 to wymaga od razu pozwolenia?
29.1, 1b) gdy przekroczy  21 m2 to wymaga od razu pozwolenia czy zgłoszenia?
Nie mogę znaleźć w PB na to odpowiedzi albo nie potrafię siedząc przy tym wszystkim wieczorami.

Podobnie co z tego wymaga sporządzenia MDCP? Jeśli dobrze rozumiem zgłoszenie i pozwolenie ale gdzie to jest napisane? Oczywiście pomijam przyłącza i stacje ładowania.

Jak jest w końcu z atrybutem władający, opisanie jest obowiązkowe czy nie? Po rozmowie z pracownikiem ośrodka dostałem odpowiedź, że nie ponieważ nigdzie nie jest napisane, że muszę to zrobić. Na forum nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a w opracowaniach moderatora niby jest obligatoryjne i jestem w kropce.
Dzięki

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań ogólnych 2023/03/27 22:44 #20535

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ja to tłumaczę sobie tak:

Roboty budowalne tylko na podstawie pozwolenia, chyba że:
  • art. 29. 1. - jeśli coś się nie mieści w tym ustępie to trzeba pozwolenie.
  • art. 29. 2 -  jeśli coś się nie mieści w tym ustępie, a da się wcisnąć do 29.1 to zgłoszenie, jak się nawet tam nie wciśnie to pozwolenie
mdcp sporządza się bardziej do sporządzenia PZT/PZD, które w pewnych przypadkach sporządza się również i w przypadku zgłoszenia.

U mnie już od dawna nie podajemy władających. 
 
Za tę wiadomość podziękował(a): mjichau

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań ogólnych 2023/03/27 23:11 #20537

  • mjichau
  • mjichau Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 16
Tych pewnych przypadków szukać w art. 30 PB? Chyba podzwonię po projektantach i ciekawe co powiedzą.A jeśli chodzi o pomiar drzew to aktualnie jak można odpowiedzieć na pytanie, które mierzymy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań ogólnych 2023/03/28 00:05 #20538

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Zgodnie z załącznikiem nr1 (BDOT) dozwolona geometria dla terenu zalesionego i zadrzewienia, zakrzewienia to poligon, a dla pojedynczych drzew iglastych i liściastych to punkt.
A mierzysz te, które uważasz, że są potrzebne projektantowi. Jak dostaniesz zlecenie na mdcp w lesie czy parku i zleceniodawca zażyczy sobie mieć pomierzone wszystkie drzewa pojedynczo to mierzysz pojedynczo.
Mój szef uważa, że mierzy to się takie drzewa co to wymagają pozwolenia z gminy na wycięcie ale ja nie znalazłem nigdzie w aktualnych przepisach takiego zapisu. Kiedyś może i było coś takiego ale działamy w ramach i na podstawie przepisów. Szczególnie na egzaminie... :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jordekap.

Kilka pytań ogólnych 2023/03/29 07:57 #20545

  • Marcin23
  • Marcin23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jeśli chodzi oto jakie drzewa mierzyć to zainteresowałem się tym na początku tego roku, kiedy robiłem mdcp do określenia warunków nadzoru archeologicznego pod wycinkę drzew pod budynek ;) Kiedyś był zapis, że mierzymy drzewo na wysokości 1,30m. i jak ma chyba 15cm. to go mierzymy. Teraz znalazłem zapis w Ustawie o ochronie przyrody Art. 83f i wydaje mi się, że na podstawie tego trzeba określać co jest drzewem, a co zwykłym patykiem wystającym z ziemi ;) 
Za tę wiadomość podziękował(a): mjichau

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.049 s.