admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

5500 PYTAŃ TESTOWYCH, OPISOWYCH ORAZ USTNYCH

NAJWIĘKSZA BAZA PYTAŃ

ZAREJESTRUJ SIĘ I SPRAWDŹ

TESTY
Interaktywne testy z przepisów ogólnych
ZAKRES 1
Geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne
ZAKRES 2
Rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych
ZAKRES 4
Geodezyjna obsługa inwestycji

UPRAWNIENIA

GEODEZYJNE

Z myślą o osobach przystępujących do egzaminu na uprawnienia geodezyjne przygotowaliśmy szeroką ofertę interaktywnych testów oraz pytań opisowych i ustnych. Na chwilę obecną w bazie mamy 4500 pytań testowych oraz prawie 1000 pytań opisowych i ustnych. Posiadamy również najnowsze pytania opublikowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Do prawie wszystkich pytań dołączona jest podstawa prawna prawidłowej odpowiedzi.

Polub nasz profil na fecbook-u i dowiaduj się jako pierwszy o naszych aktualnościach i planach!
Sprawdź się już dziś! Rozwiąż przykładowy test.
Rejestracja nie jest wymagana.

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Czy Agencja Nieruchomości Rolnych może nieodpłatnie przekazać na własność osobom fizycznym nieruchomości wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnych Skarbu Państwa? Proszę uzasadnić odpowiedź.

 

(Czy Agencja Nieruchomości Rolnych może nieodpłatnie przekazać na własność osobom fizycznym nieruchomości wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnych Skarbu Państwa i jakie w związku z tym prawa przysługują Agencji? Proszę uzasadnić odpowiedź.)

 

Ustawa z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa

Rozdział 5
Gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa
Art. 24.
5. Nieruchomości wchodzące w skład Zasobu Agencja może, w drodze umowy, nieodpłatnie przekazać na własność:
3) osobom bezrobotnym bez prawa do zasiłku, które przez okres co najmniej 5 lat były pracownikami państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej – nieruchomości rolne o powierzchni do 2 hektarów – na cele związane z zalesianiem, o którym mowa w przepisach ustawy z dnia 7 marca 2007 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. U. Nr 64, poz. 427, z późn. zm.9)

5a. W przypadku zbycia lub przeznaczenia przez nabywcę nieruchomości na inne cele, niż określone w umowie, przed upływem 10 lat licząc od dnia jej nabycia
Agencja występuje do podmiotu wymienionego w ust. 5 pkt 1 z żądaniem zwrotu aktualnej wartości pieniężnej tej nieruchomości, ustalonej według zasad określonych w art. 30 ust. 1, natomiast od osób wymienionych w ust. 5 pkt 3, Agencji zwrot taki przysługuje, o ile Lasy Państwowe nie skorzystają z prawa pierwokupu. W przypadku zamiaru zbycia gruntu przez osoby, o których mowa w ust. 5 pkt 3, Lasom Państwowym przysługuje prawo pierwokupu tej nieruchomości, na zasadach określonych w przepisach o gospodarce nieruchomościami.

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment