admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

5500 PYTAŃ TESTOWYCH, OPISOWYCH ORAZ USTNYCH

NAJWIĘKSZA BAZA PYTAŃ

ZAREJESTRUJ SIĘ I SPRAWDŹ

TESTY
Interaktywne testy z przepisów ogólnych
ZAKRES 1
Geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne
ZAKRES 2
Rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych
ZAKRES 4
Geodezyjna obsługa inwestycji

UPRAWNIENIA

GEODEZYJNE

Z myślą o osobach przystępujących do egzaminu na uprawnienia geodezyjne przygotowaliśmy szeroką ofertę interaktywnych testów oraz pytań opisowych i ustnych. Na chwilę obecną w bazie mamy 4500 pytań testowych oraz prawie 1000 pytań opisowych i ustnych. Posiadamy również najnowsze pytania opublikowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Do prawie wszystkich pytań dołączona jest podstawa prawna prawidłowej odpowiedzi.

Polub nasz profil na fecbook-u i dowiaduj się jako pierwszy o naszych aktualnościach i planach!
Sprawdź się już dziś! Rozwiąż przykładowy test.
Rejestracja nie jest wymagana.

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

W Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa znajdują się grunty z wybudowanymi przez były PGR garażami, które nie znalazły nabywców spośród ich poprzednich najemców. W ewidencji gruntów teren ten jest oznaczony jako B-R IIIa. Natomiast w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten znajduje się w obszarze przeznaczonym na cele gospodarki rolnej. Gmina wystąpiła z wnioskiem do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa o nieodpłatne przekazanie terenu wraz z garażami. W jaki sposób nastąpi wyłączenie tych gruntów z produkcji rolnej? Proszę uzasadnić odpowiedź.

 

Ustawa z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa

Art. 44. 1. Grunty Zasobu zabudowane obiektami infrastruktury technicznej towarzyszącej budynkom mieszkalnym wraz z innym mieniem niezbędnym do korzystania z tej infrastruktury Agencja może przekazać, w drodze umowy, nieodpłatnie na własność gminie albo spółdzielni utworzonej przez nabywców lokali określonych w art. 42 ust. 1 w celu administrowania budynkami, w których znajdują się te lokale.

Art. 50. 1. Grunty Zasobu niezbędne do korzystania z budynków i lokali, o których mowa w art. 42–44 i art. 48, oraz grunty zabudowane niesłużące prowadzeniu działalności wytwórczej w rolnictwie uważa się za grunty wyłączone z produkcji rolnej w rozumieniu przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

2. Grunty określone w ust. 1 podlegają ujawnieniu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako grunty zabudowane.

 

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment