admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Akty prawne - podkreślanie 2024/03/15 12:58 #22483

  • katkaa28
  • katkaa28 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam
dzy na egzaminie można posiadać akty prawne w których mamy pozakreślany artykuły kolorowym markerem ? Znajomy rok temu takie posiadał nie było problemu , ułatwiło by to wizualnie sprawę ale mam wątpliwości ? 
Za tę wiadomość podziękował(a): GeoPrecyzja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/03/15 13:12 #22484

  • aga__
  • aga__ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 62

Witam
dzy na egzaminie można posiadać akty prawne w których mamy pozakreślany artykuły kolorowym markerem ? Znajomy rok temu takie posiadał nie było problemu , ułatwiło by to wizualnie sprawę ale mam wątpliwości ? 
Nie, w tym roku od lutego się to zmieniło. Można mieć tylko czyste akty prawne, w żaden sposób nie pokolorowane. Tylko przekładki.
Za tę wiadomość podziękował(a): GeoPrecyzja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/03/17 17:58 #22498

  • GeoPrecyzja
  • GeoPrecyzja Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Bardzo słabo bo nawet podczas nauki człowiek by sobie zakreślił. A tak drugi raz trzeba by było szykować materiały... Nadal uważam, że z materiałów trzeba umieć korzystać, a nie uczyć się ich na pamięć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/04 23:06 #22563

  • Przemyslaw
  • Przemyslaw Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przekladki - czyli tylko przekładka pokazująca gdzie zaczyna się nowa ustawa/rozporządzenie (zakładając że w segregatorze mamy kilka aktów prawnych) czy może być kilka przekładek w danej ustawie na której jest opisane dodatkowo czego dotyczy dane miejsce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/09 13:33 #22571

  • Iwona27091991
  • Iwona27091991 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
W mailu jest jasno napisane że przekładki tylko pomiędzy  aktami prawnymi:

Dopuszcza się
żeby użytkowane w trakcie części sprawdzającej materiały (teksty aktów prawnych) zawierały jedynie separatory rozdzielające poszczególne akty prawne (np. zakładki/przekładki) oraz spis nazw aktów prawnych (np. wydruk wykazu aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego publikowanego na stronie internetowej GUGiK)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iwona27091991.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/09 19:40 #22572

  • Gpvstrom197
  • Gpvstrom197 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
Można mieć tylko przekładki pomiędzy poszczególnymi aktami prawnymi, nie wolno mieć przekładek ani jakichkolwiek innych zaznaczeń w treści aktów, przynajmniej u mnie było tak że komisja sprawdzała wszystkim treść ustaw czy aby na pewno nic nie zapodziało się po nauce i osoby u których coś się znalazło musiały cały akt prawny schować albo wypiąć poszczególne strony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/21 19:26 #22615

  • arc119
  • arc119 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy gugik wycofa się z pomysłu braku zakreśleń w aktach prawnych? Zakres 1 zdawałem ponad 10lat temu. Teraz chce 4 ale to jakiś absurd by nie moc zakreślać aktów prawnych?! Ktoś,coś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/24 21:21 #22635

  • pawel2929
  • pawel2929 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeżeli mam w segregatorze wydrukowane akty prawne z ISAP, oddzielane przekładkami- zgodnie z treścią maila, to czy mogę je ponumerować np ołówkiem zgodnie z wykazem aktów prawnych? czy ktoś tak miał?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/24 21:46 #22637

  • bart1998
  • bart1998 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 6
Z tego co kojarzę to nie można wprowadzać swojej numeracji,
ja mam oddzielone tylko ustawy ,spis mam bez numerów ale zapisany jeden po drugim w kolejności jak są ułożone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/25 20:06 #22649

  • ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5

Jeżeli mam w segregatorze wydrukowane akty prawne z ISAP, oddzielane przekładkami- zgodnie z treścią maila, to czy mogę je ponumerować np ołówkiem zgodnie z wykazem aktów prawnych? czy ktoś tak miał?

To zależy od komisji. Np. na egzaminie w lutym na na zakres 2 można było mieć nawet na tych przekładkach nazwę aktu prawnego. Ludzie mieli też akty prawne poukładane wg własnej kolejności ze spisem treści co po kolei i też komisja nie robiła problemu. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/25 20:13 #22650

  • geomali
  • geomali Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 18

Jeżeli mam w segregatorze wydrukowane akty prawne z ISAP, oddzielane przekładkami- zgodnie z treścią maila, to czy mogę je ponumerować np ołówkiem zgodnie z wykazem aktów prawnych? czy ktoś tak miał?

 
W treści maila jest napisane: Nie dopuszcza się stosowania podświetleń kolorowymi markerami lub podkreśleń tekstów, a także odręcznych lub komputerowych komentarzy, dodatkowych numeracji porządkujących lub innych różnego rodzaju dopisków, zarówno w treści wykorzystywanych materiałów, jak i na wklejonych w nie zakładkach lub dodatkowych kartkach." Dosyć jasno to jest określone i nie możesz mieć tam nic napisane kropka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geomali.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/26 17:13 #22657

  • ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5

 

W treści maila jest napisane: Nie dopuszcza się stosowania podświetleń kolorowymi markerami lub podkreśleń tekstów, a także odręcznych lub komputerowych komentarzy, dodatkowych numeracji porządkujących lub innych różnego rodzaju dopisków, zarówno w treści wykorzystywanych materiałów, jak i na wklejonych w nie zakładkach lub dodatkowych kartkach." Dosyć jasno to jest określone i nie możesz mieć tam nic napisane kropka
Przeciez to zupełnie nie o to chodzi, że nie możesz sobie napisać na przekładce numeru aktu prawnego z wykazu. "dodatkowa numeracja porządkująca" to dodatkowy "spis treści" na przekładkach, że art. 24 coś tam, a art. 55 coś tam. I tego owszem nie można. Ja tak to rozumiem.

No także widzisz jak to jest "dosyć jasno określone".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ciacho23.

Akty prawne - podkreślanie 2024/04/26 21:36 #22667

  • geomali
  • geomali Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 18
Nie dopuszcza się (...) odręcznych lub komputerowych komentarzy, dodatkowych numeracji porządkujących lub innych różnego rodzaju dopisków, (...) na wklejonych w nie zakładkach lub dodatkowych kartkach. Nie wiem jak to można inaczej rozumieć niż tak, że nie możesz mieć tam nic napisanego nawet przecinka. Ale może faktycznie ja to źle interpretuję;) na tym niech ten temat się zakończy i niech każdy sam sobie to zinterpretuje. Mnie już ten problem nie dotyczy:D pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.170 s.