admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wydrukowane akty 2023/03/14 21:08 #20389

  • drelson
  • drelson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowni koledzy, czy podczas egzaminu na wydrukowanych ustawach/rozporządzeniach mogliście mieć doczepione karteczki z zapiskiem np"Dziennik budowy" lub inne skrótowce które ułatwiają odszukanie danego zagadnienia ? Jedni mówią można było, drudzy że zabraniają takich rzeczy. Jak jest naprawdę ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 05:02 #20391

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
nie pytaj wszędzie o to samo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 07:15 #20392

  • Bobasek3
  • Bobasek3 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 9
Możesz mieć karteczki ale bez żadnych zapisów w stylu "dziennik budowy" itp. Jedynie kolorami mozesz oznaczać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 08:42 #20394

  • drelson
  • drelson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dopytuje bo jeszcze 2 lata temu kolega który był na egzaminie mówił że miał opisane karteczki i było to dozwolone. Ponadto ostatnio jeden z członków komisji również mówił że można mieć opisane takie karteczki... kolega który w zeszłym roku zdawał mówił że miał opisane i nic nie było, drugi powiedział właśnie że musiał odrywać przed egzaminem. Są totalne rozbieżności więc jestem ciekaw jak jest naprawdę. Być może zależy od tego na jakich członków komisji się trafi..
Ponadto zapis z rozporządzenia moim zdaniem nie wyklucza posiadania takich karteczek. Zapis na kartce słowem do którego odnosi się rozdział z rozp. nie jest "dodatkową treścią". A po za tym kto w praktyce jak ma problem i szuka odpowiedzi w rozp. drukuje i wertuje po kolei kartki ? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 09:13 #20395

  • powerio
  • powerio Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 7
Nie możesz mieć żadnych opisów obecnie. Zdawałem w 2019 r. i można było mieć opisane kartki, spis treści itp. Zdawałem w lutym 2023 r., można było mieć tylko kolorowe kartki oraz zakreślone teksty zakreślaczem. Ja miałem również kolorowe przekładki pomiędzy kolejnymi aktami prawnymi. Żadnych notatek własnych, tylko kolory. To jest potwierdzona informacja, 1 osoba na egzaminie w 2023 r. która miała opisane kartki musiała wszystko obciąć przed rozpoczęciem egzaminu. Komisję na egzaminach są różne i być może inaczej do tego podchodzą, jednak jeśli nie chcesz sobie dokładać dodatkowego stresu na egzaminie radzę nic nie opisywać i zrobić tak jak trzeba. Na egzaminie stresu jest aż nadto, dodatkowego raczej nikomu nie potrzeba :)
Za tę wiadomość podziękował(a): januszjan, jordekap

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 09:30 #20396

  • ela123
  • ela123 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 10
"nie dopuszcza się stosowania materiałów zawierających odręczne lub komputerowe komentarze, dodatkowe numeracje porządkujące lub inne różnego rodzaju dopiski, zarówno w treści wykorzystywanych materiałów, jak i na wklejonych w nie zakładkach lub dodatkowych kartkach. Takie sytuacje są przedmiotem nadzoru ze strony członków Zespołu Kwalifikacyjnego i mogą skutkować zastosowaniem wspomnianego § 16 ust. 2 Rozporządzenia"

Wyślij dokumenty, to dostaniesz taką nformację od komisji. Nie pytaj po znajomych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 12:08 #20397

  • Marcin1984
  • Marcin1984 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
A mogą być wydrukowane akty z lex z nazwami artykułów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 17:41 #20398

  • socik
  • socik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wademekum prawne geodety są dopiski których nie ma w ustawach i rozporządzeniach.
Wiec  nie można mieć również Wademekum na egzaminie. ?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/15 19:12 #20399

  • ŁukaszJJ
  • ŁukaszJJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 39
Vademecum nie można mieć. Kolega zdawał w w grudniu 2021 i już komisja informowała o tym (w czerwcu tego samego roku jak zdawałem nic nie mówili)
Zresztą ostatni wypust vademecum to chyba 2019 więc trochę zmian zaszło.
Temat wałkowany od X czasu.
Gołe akty prawne, mogą być oddzielone karteczkami kolorowymi, bez żadnych opisów, numeracji, dopuszczone zakreślenia w aktach prawnych dowolnym kolorem.
Za tę wiadomość podziękował(a): socik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydrukowane akty 2023/03/16 20:01 #20404

  • Magdzia
  • Magdzia Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 23
Po przerobieniu testów, pytań opisowych i pytań ustnych karteczki wydają się zbędne...    Wystarczy wydruk spisu aktów ze str. Gugiku. Jak musiałam coś doczytać to szukałam wg nazw ustaw/rozporządzeń. Po jakimś czasie już wiesz gdzie który przepis jest w segregatorze. Ale wiadomo, każdy musi sobie wypracować swój system.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.050 s.