admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/30 20:19 #19741

  • SerPiorun
  • SerPiorun Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 34
Witam,

Założyłem konto na stronie, żeby móc lepiej przygotować się do egzaminu. W tym roku celuję w zakres 1 i 2. Mam 25 lat i nie najgorszą praktykę geodezyjną - w teren z ojcem (uprawnionym w zakresie 1 i 2) jeżdżę od około 10 lat (mdcp, inwentaryzacje, tyczenia budynków czy sieci, podziały, ustalenia, wznowienia). Do tego pracowałem w wakacje między semestrami na studiach w Niemczech (w sumie 3 razy po 2 miesiące) - pomiary kolejowe i sytuacyjno-wysokościowe rzeki. Niecałe 2 lata zajmuję się również kameralką i opracowuję operaty z zakresu 1 i 2. Przyszedł czas na uprawnienia i tu chciałbym prosić o poradę. Z tej "praktycznej" strony czuję się dobrze, ale czytając pytanka egzaminowe jestem nieco przerażony.

Jaką strategię przygotowań powinienem przyjąć?

Pomyślałem sobie, że najpierw przeczytam najważniejsze akty prawne i co nieco z nich zapamiętam:
  • Ustawa PGiK
  • Rozp. w sprawie zasobu GiK
  • KC (rozdziały związane z geodezją)
  • Ustawa o planowaniu i zagosp. przestrz.
  • Rozp. w sprawie uprawnień
  • Rozp. w sprawie EGiB
  • Rozp. w spraiwe BDOT i mapy zasadniczej
  • Rozp. w sprawie stand. tech.
  • Rozp. w sprawie GESUT
  • Rozp. w sprawie osnów
Następnie przystąpiłbym do wykonywania testów na niniejszej stronie, robiąc kilka testów dziennie. Potem rozwiązywałbym te na stronie GUGIK. Jeśli będę robił regularnie testy na 50 punktów, to przeszedłbym do pytań opisowych. Nie bardzo też wiem jak i tutaj sobie zorganizować pracę. Wydrukować mam sobie wszystkie akty prawne i przerobić samodzielnie wszystkie pytania opisowe? No i później ta część ustna - czy przygotuję się na nią "jednocześnie podczas" robienia testów i opracowywania pytań opisowych?

To mój pierwszy post na forum. W razie błędów edytorskich czy jakichkolwiek innych, uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/30 21:55 #19745

  • slavo15
  • slavo15 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 1
Najważniejsze to mieć plan, a złotego środka chyba nie ma. Jeden rabin powie tak, drugi powie nie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/30 22:13 #19747

  • RR
  • RR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 8
ja zrobilem tak samo, 1 i 2 zdane :) z racji tego ze jestem troche starszy to ustny szedl mi najgorzej i zeby wkuc to wszystko na pamiec, a przy tym nie miec urlopu to potrzebowalem miesiac czasu.
Nauka do jednego zakresu zajela mi 2,5-3 miesiace, ale w gre wchodzily tylko weekendy i wieczory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/30 22:18 #19748

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Odnośnie pytań testowych to najrozsądniejszym moim zdaniem wyjściem jest "wykucie" ich na stronie GUGiK albo tutaj.
Prawdopodobnie z takiej metody niewiele wyniesiesz do swojej pracy zawodowej ale jak zobaczysz jakie to są pytania i że są ze wszystkich zakresów to sam dojrzejesz do tego, że zasada 4xZ (Zakuć Zaliczyć Zapić Zapomnieć) do testów jest najlepsza.
Robiąc 2-3 testy dziennie na GUGiK po tygodniu może dwóch powinieneś już dawać radę zaliczać test bez pomocy.

Lada dzień na stronie GUGiK podadzą listę pytań z poprzedniego roku z części opisowej i polecam samodzielnie opracować odpowiedzi a czego nie będziesz mógł ogarnąć to na forum na pewno ktoś chętnie pomoże i wspólnie rozwiążecie problem.

Jeśli chodzi o drukowanie to ja już dwa razy drukowałem i mi się akty prawne przedawniły :PP  więc teraz wszystko mam w pdf'ach i w pdf sobie zakreślam ważne rzeczy, a potem wydrukuję na tydzień dwa przed egzaminem żeby się oswoić z szukaniem w papierze. 

Ale to tylko takie sugestie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/31 08:08 #19753

  • skoczybruzda1
  • skoczybruzda1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 7
Testy - na pamięć - idzie wykuć bez problemu. Jakiś gość przecież w ubiegłym roku w 5,5 minuty rozwalił.
Pisemne - przerobić wszystkie z dwóch ubiegłych lat - w 1 raczej nic nowego nie wymyślą, w przypadku 2 podstawa samemu ogarnąć aby wiedzieć gdzie szukać i co z czym się łączy.
Testy - większość zdających posiłkuje się obecną na forum listą pytań jakie padają na egzaminach. Dobrze napisać test, porządnie napisać drugą część to na ustnym pytania z kapelusza się nie pojawią - z reguły to co było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/31 16:41 #19758

  • terek
  • terek Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 10
Czy podczas egzaminu odpowiedzi na pytania opisowe pisze się teraz na komputerze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/31 16:58 #19759

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
tak
Za tę wiadomość podziękował(a): terek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/01/31 21:18 #19771

  • skoczybruzda1
  • skoczybruzda1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 7
Rany ludzie... Rozporządzenie o uprawnieniach jest obowiązkowe w każdym zakresie. Trafiają się pytania na teście, nieraz na ustnym, a tu pytania czy egzamin odbywa się z zastosowaniem techniki komputerowej... choć na forum ten temat przewijał się milion razy. 
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaczel07

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez skoczybruzda1.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 11:30 #19904

  • kalafior_o
  • kalafior_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 10
Na forum jest wiele inspiracji o przygotowaniu materiałów na egzamin. Segregatory, skoroszyty itp. 
A ja mam inne pytanie. Jak ze wszystkimi materiałami, laptopem mieścicie się na tym małym stoliku? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 11:54 #19905

  • ksbb
  • ksbb Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja też mam jedno pytanie...Czy na egzaminie pisemnym jest obowiązkowe podanie podstawy prawnej ? I czy lepszym rozwiązaniem jest pisanie własnymi słowami czy przepisywanie treści z aktów prawnych?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 19:51 #19925

  • GEO1_UPR
  • GEO1_UPR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 12
Pisz swoimi słowami, podanie podstawy prawnej jest za 1 pkt. Radzę skupić się na odpowiedzi swoimi słowami bez niepotrzebnego bełkotu.
Za tę wiadomość podziękował(a): piecho23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 20:46 #19926

  • GEOREM
  • GEOREM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 18
Miejsca na biurku jest mało, ale osobiście część materiałów trzymałem na ziemi. Dla chcącego nic trudnego 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 20:59 #19928

  • piecho23
  • piecho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 9

Ja też mam jedno pytanie...Czy na egzaminie pisemnym jest obowiązkowe podanie podstawy prawnej ? I czy lepszym rozwiązaniem jest pisanie własnymi słowami czy przepisywanie treści z aktów prawnych?
 

Dokładnie, dobre pytanie! Ja zdawałem na zakres 1 w 2016 roku i wtedy podstawą było podać tytuł aktu prawnego, artykuł, paragraf...
Na dzień dzisiejszy nie jest to koniecznie wymagane? Można zdać egzamin bez podania podstawy prawnej?
Z góry dziękuję za podpowiedzi osób, które niedawno zdały!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piecho23.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 21:09 #19929

  • GEOREM
  • GEOREM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 18
Zakres 1 robiłem w 2021, zakres 2 robiłem 2022. Jednym z wymogów było podanie aktu prawnego :). Ja osobiście pisze nie wstawiam swoich komentarzy tylko przepisuje na żywca z ustawy. Oba egzaminy zadane za  pierwszym razem.
Za tę wiadomość podziękował(a): piecho23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przygotowanie do egzaminu 2023/02/04 21:17 #19931

  • piecho23
  • piecho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 9
Dzięki! 
Ja zdawałem w czasach kiedy egzamin był pisany na papierze :) Wydaje mi się, że długopisem szybciej się przepisuje niż na kompie?
Podawałeś tylko główny tytuł aktu czy konkretne artykuły/paragrafy z aktu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.167 s.