admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakres 2 - ilość prac 2021/01/28 22:30 #13927

  • XYZ1
  • XYZ1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 1
Pobrałam dziennik praktyki zawodowej w 2018r. Chciałabym się dowiedzieć którą ilość prac muszę uzbierać. Te prace które były w poprzednim rozporządzeniu czy te które są od jesieni 2020r?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres 2 - ilość prac 2021/01/28 22:56 #13928

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Jestem w tej samej sytuacji pobrałem dziennik praktyki zawodowej na zakres 2 w 2018 r. i szczerze niewiem czy musimy wykazywać ilość robót z rosporządzenia z 2014 r. czy z 2020 r. (po nowemu jest ich więcej np. wyznaczeń pkt.. granicznych).
W tym rozporządzeniu znalazłem to:
§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.

Ale to się chyba tylko odnosi do wzoru dziennika a nie do dokumentowania praktyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres 2 - ilość prac 2021/01/30 06:33 #13932

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

XYZ1 napisał: Pobrałam dziennik praktyki zawodowej w 2018r. Chciałabym się dowiedzieć którą ilość prac muszę uzbierać. Te prace które były w poprzednim rozporządzeniu czy te które są od jesieni 2020r?


Zawsze stosujesz prawo, które obecnie obowiązuje. Także zgodnie z obowiązującym obecnie rozporządzeniem
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres 2 - ilość prac 2021/01/30 11:42 #13935

  • XYZ1
  • XYZ1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czyli chronologia wypisywanych prac nie obowiązuje? I ten zapis że nie może być 5 letniej przerwy od poprzedniego wpisu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres 2 - ilość prac 2021/02/02 15:58 #13957

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

XYZ1 napisał: Czyli chronologia wypisywanych prac nie obowiązuje? I ten zapis że nie może być 5 letniej przerwy od poprzedniego wpisu?


Tak usuneli oba i chronologię i przerwe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakres 2 - ilość prac 2021/03/21 12:34 #14305

  • Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 22
Cześć Wam!
Najpierw ustosunkuję się do pytania w tym temacie.
Pewnego razu dzwoniłem do GUGiK i tam Pani, która odebrała powiedziała, że dziennik mam uzupełniać zgodnie z rozporządzeniem, które obowiązywało w dniu wydania dziennika praktyk. Więc mamy już tutaj inne informacje.

Nie chcę zaczynać nowego tematu, a akurat ten ma z moim pytaniem związek.
Jakie konkretnie prace geodezyjne możemy zaliczyć do potrzebnych nam prac do dziennika przy punktach:
- 5 - prace związane z egib,
- 6 - =12ptprace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych, w tym: badanie stanu prawnego nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub wywłaszczeniem nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych
Czy na przykład taką pracę, jak wyniesienie podziału na podstawie wyroku sądu można zaliczyć do któregoś z tych punktów?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.047 s.