admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/11 14:22 #1008

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkim mam nadzieje że ktoś się orientuję w temacie j.w. A więc mam inż. z gospodarki przestrzennej, a żeby podejśc do egzaminu trzeba mieć wykształcenie geodezyjne (dziennik praktyk już posiadam i jestem w trakcie jego uzupełniania, dodam jeszcze ze od ponad roku pracuje w biurze geodezyjnym). Pójście na mgr. z geodezji graniczy z cudem gdyz uczelnie nie przyjmują po GP. Czy ktoś wie jak można wyśc z takiej sytuacji? (bo dla mnie ostatecznościa jest pójście jeszcze raz na inż. tym razem z geodezji i kartografii)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/11 14:58 #1009

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
Ustawa Prawo Geodezyjne i Kartograficzne oraz rozp. o Uprawnieniach w Geodezji reguluje te kwestie. Jest tam zaznaczona możliwość uzyskania uprawnien z geodezji po innych studiach. Moim zdaniem warto porozmawiac z kims z komisji kwalifikacjnej lub z gugiku na jakich warunkach uznaja inne kierunki. W sieci mozna znaleźć listę osób zasiadających w komisjach, może kogoś znasz z tej listy. Nie wiem w jaki inny sposób możesz uzyskać odpowiedź na Twoje pytanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/11 15:23 #1010

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
W Ustawie jest zapis, że jeśli Główny Geodeta Kraju wystawi mi opinie ze GP jest pokrewnym kierunkiem do Geodezji i Kartografii mogę przystąpic do egzaminu. Kontaktowałam się z GUGiK i w praktyce to już tak kolorowo nie wygląda, ponieważ mają też swoje kryteria tzn.praktyka zawodowa itd. a dalej też to przechodzi przez komisje która myślę, że nie jest łaskawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/11 18:20 #1011

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
W ustawie jest jeśłi pokrewny kierunek to też długoletnia praktyka zawodowa i wszystko zależy od GGK czy też osób, które będą Twoją sprawę badać. A w Gugiku powiedzieli Ci ile np musi być tej praktyki? bo moim zdaniem na pewno nie rok czy 3 tylko więcej..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/11 21:14 #1012

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Babka powiedziała ze więcej niż 3latala. Najgorsze czego się obawiam jest to że w momencie kiedy będę miała uzupełniony dziennik plus doswiadczenie np.3 lata i będę chciała przystąpić do egz i okaże się że jednak nie zostanę dopuszczona do niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 10:42 #1013

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Wiem, że ludzie z geodezji górniczej mają problem z dopuszczeniem do egzaminu, więc nie chcę Cie martwić, ale raczej to nie będzie łatwa droga:/ Jak masz pracę ja bym sobie ogarnął inż. zaocznie, bo myślę, że więcej byś musiała popracować, żeby się o to starać niż zrobić inż. i dwa lata praktyki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 12:16 #1014

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
I to jest to czego sie najbardziej obawiałam, 4 lata inz. na GP plus teraz 4 kolejne z geodezji; masakra. Dziennik juz uzupełniam pół roku także jeszcze troche zostało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 14:01 #1015

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
Na pocieszenie zostaje jedynie fakt, że kilka przedmiotów przepiszesz z GP. Polecam również dokładne zweryfikowanie opcji studiów magisterskich z GiK po GP na prywatnych uczelniach lub na zaoczonych, gdzie często przymykają oko na pewne nieścisłości. Może gdzieś się uda uzupełnić w trakcie magisterki różnice programowe z inżnierki. Daj znać co udało Ci się ogarnąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 14:51 #1016

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wszystkie możliwe opcje już sprawdziłam, na dzienne nawet nie próbowałam bo nie mam takiej mozliwości, skupiałam się na studiach prywatnych niestacjonarnych. Nie ma takiej opcji zeby zrobili mi różnice programowe, za dużo tego jest a zajecia przykładowo w sb i nd (także mało czasu) i wogóle nie przymują na studia mgr po GP ( a orientowałam sie w Warszawie, Białymstoku i Olsztynie )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 15:58 #1018

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Upewnij się tylko, że uczelnie, którą wybierzesz GUGiK respektuje, żebyś nie miała problemów jak koledzy po geodezji górniczej. Aha no i wypełnianie dziennika za bardzo teraz nie ma sensu chyba, bo praktyka liczy się najwcześniej po zakończeniu 6 semestru studiów, ale zadzwoniłbym na Twoim miejscu do GUGIK'u i zapytał o to. Nie ma sie co martwić :) Ważne, że masz prace, a reszta z czasem też sie uda :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 18:12 #1020

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
No to teraz zupełnie mnie zalamales, byłam pewna ze jak pracuje w zawodzie, zdobywam doswiadczenie to i dziennik mogę wypełniać. A wykształcenie teoretycznie mam wyższe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 19:26 #1023

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
z geodezją górniczą mieli problemy na 2jkę. Ale podobno [jeśli mówimy o tym samym przypadku] chodziło, że komisja źle sprawdziła program studiów. Ale nie będę plotek siał większych niż potrzeba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/12 23:15 #1027

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja chcę się podjąć zdania 1 i 2. Nie wiem w sumie jak oni mogli coś takiego przeoczyć skoro spr takich rzeczy jest ważne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/13 14:48 #1032

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Na jedynkę też jest problem. Wątek na innym forum :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia geodezyjne po gospodarace przestrzennej oraz po Politechnice Śląskiej 2015/06/13 16:30 #1034

  • Kasia1989
  • Kasia1989 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Proszę o link

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.056 s.