admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wykaz prac w dzienniku praktyk 2021/10/14 21:44 #16151

  • bartek199026
  • bartek199026 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich,
mam takie pytanie miałem wydany dziennik praktyki zawodowej w 2017 r. na zakres 2 od tego czasu zmieniło się rozporządzenie w sprawie uprawnień w nowym rozporządzeniu są też inne liczny prac geodezyjnych, które trzeba wykonać, konkretnie chodzi mi o wznowienie znaków granicznych i wyznaczenie punktów granicznych w starym rozporządzeniu było 2 a teraz jest 8. Moje pytanie jak dziennik był wydany gdy obowiązywało stare rozporządzenie to mogę napisać według starych zasad czy muszę dopisać dodatkowe roboty? 
Z góry dziękuję za odpowiedz 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wykaz prac w dzienniku praktyk 2021/10/14 22:17 #16153

  • lukas1993
  • lukas1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 17
Obowiązuje Cię nowe rozporządzenie, mimo że masz stary wzór dziennika. Niestety, musisz dopisać te prace, których liczba została zwiekszona w celu uznania praktyki zawodowej.
Za tę wiadomość podziękował(a): bartek199026

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wykaz prac w dzienniku praktyk 2021/10/15 09:06 #16156

  • bartek199026
  • bartek199026 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
a wiesz może czy będzie te problem jak dopisze te brakujące prace na końcu dziennika mimo, że wykonałem je wcześniej niż te które już do dziennika wpisałem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wykaz prac w dzienniku praktyk 2021/10/15 11:14 #16158

  • lukas1993
  • lukas1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 17
Zgodnie z §29 obowiązującego rozporządzenia w sprawie uprawnień:
"Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym załącznik do rozporządzenia z 2014 roku albo z 2019 roku"

Teoretycznie jest to możliwe. W praktyce, jak pojawiło się rozporządzenie w 2019 roku napisałem pismo do GUGiK-u (w zasadzie komisji kwalifikacyjnej), w którym zapytałem, czy mogę wpisać prace "wstecz". W odpowiedzi otrzymałem, że mogę ale niestety muszę pobrać nowy dziennik.
Oto treść odpowiedzi:
"Szanowny Panie, w odpowiedzi na pytania, przekazane pocztą elektroniczną w dniu  26 listopada 2019 r., uprzejmie informuję, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami prace wykonywane w latach 2015-2017 mogą być zaliczone do Pana praktyki i wpisane do nowego dziennika"

Trzeba mieć jednak na uwadze, że rozporządzenie z 2019 roku mówiło wprost, że osoba zainteresowana, która rozpoczęła praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej zgodnie z przepisami dotychczasowymi czyli wpisy do dziennika muszą być chronologiczne.
Obowiązujące rozporządzenie (z 2020 roku) już takiego zapisu nie posiada (mówi tylko o wzorach dziennika, że można dalej korzystać z tych starych).
Najlepiej więc jak napiszesz pismo do komisji, w którym opiszesz swoją sytuację i zadasz pytania dotyczące nurtujących Cię kwestii.
Za tę wiadomość podziękował(a): bartek199026

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lukas1993.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.042 s.