Jak postępujemy w przypadku inwentaryzacji i stwierdzenia niezgodności...
Inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu - zasady przy pomiarze, dokładność pomiaru rzędnych sieci? Jak postępujemy w przypadku inwentaryzacji i stwierdzenia niezgodności z planem zagospodarowania?
Inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu - zasady przy pomiarze, dokładność pomiaru rzędnych sieci?
Geodezyjne pomiary sytuacyjne i wysokościowe wykonuje się z wykorzystaniem metod, technik i technologii zapewniających uzyskanie dokładności położenia punktów szczegółów terenowych i spełnienie warunków wykonywania pomiarów, określonych poniżej. Wybór stosowanych metod, technik i technologii, spełnienie warunków wykonywania pomiarów oraz zapewnienie wymaganej dokładności spoczywa na kierowniku prac geodezyjnych.
Geodezyjny pomiar sytuacyjny wykonuje się w sposób zapewniający określenie położenia szczegółu terenowego względem punktów poziomej osnowy geodezyjnej lub pomiarowej, z dokładnością nie mniejszą niż:
1) 0,10 m ̶ w przypadku szczegółów terenowych I grupy (naziemne obiekty budowlane i urządzenia budowlane, w tym elementy naziemne sieci uzbrojenia terenu);
2) 0,30 m ̶ w przypadku szczegółów terenowych II grupy (podziemne obiekty budowlane i urządzenia budowlane, w tym elementy podziemne sieci uzbrojenia terenu,).
Geodezyjny pomiar wysokościowy wykonuje się w sposób zapewniający określenie wysokości szczegółu terenowego względem punktów wysokościowej osnowy geodezyjnej lub pomiarowej, z dokładnością nie mniejszą niż:
1) 0,02 m – dla przewodów i urządzeń kanalizacyjnych (dna studzienek i komór kanalizacyjnych, na wlotów i wylotów przewodów kanalizacyjnych),
2) 0,05 m – dla obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych oraz pikiet markowanych w terenie;
3) 0,1 m – dla budowli ziemnych, elastycznych lub mierzonych elektromagnetycznie podziemnych obiektów sieci uzbrojenia terenu oraz pikiet niemarkowanych w terenie.