admin@uprawnienia-geodezyjne.pl
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Geodeta pomierzył budynek w budowie i w operacie technicznym nadał temu obiektowi kod: OTBB. Podczas weryfikacji przekazanych wyników prac geodezyjnych weryfikator jako nieprawidłowość wskazał ... 2023/12/28 13:35 #22315

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 382
Jaka dokumentacja geodezyjna będzie załącznikiem do zawiadomienia o...

Geodeta pomierzył budynek w budowie i w operacie technicznym nadał temu obiektowi kod: OTBB. Podczas weryfikacji przekazanych wyników prac geodezyjnych weryfikator jako nieprawidłowość wskazał brak podania dla budynku w budowie atrybutu "rodzaju budynku wg KŚT" Czy słusznie? Proszę uzasadnić odpowiedź. W jakiej bazie/bazach danych należy wykazać budynek w budowie i z czego to wynika? Jaka dokumentacja geodezyjna będzie załącznikiem do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie?

 

Geodeta pomierzył budynek w budowie i w operacie technicznym nadał temu obiektowi kod: OTBB. Podczas weryfikacji przekazanych wyników prac geodezyjnych weryfikator jako nieprawidłowość wskazał brak podania dla budynku w budowie atrybutu "rodzaju budynku wg KŚT" Czy słusznie? Proszę uzasadnić odpowiedź. W jakiej bazie/bazach danych należy wykazać budynek w budowie i z czego to wynika?

Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 lipca 2021 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej Zał. 1

OTBB - budynek w budowie. Baza danych BDOT500.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy I Technologii z dnia 27 lipca 2021 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków

§ 15. 1. W ewidencji nie wykazuje się budynków, które nie wymagają geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy, budynków projektowanych, budynków w budowie oraz lokali, w odniesieniu do których nie zostało wydane zaświadczenie, o którym mowa w art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2021 r. poz. 1048).

Budynek w budowie wykazuje się w bazie BDOT500, a nie w bazie EGiB. Dla takich budynków nie sporządza się żadnych dodatkowych dokumentów i nie określa się rodzaju budynku.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Geodeta pomierzył budynek w budowie i w operacie technicznym nadał temu obiektowi kod: OTBB. Podczas weryfikacji przekazanych wyników prac geodezyjnych weryfikator jako nieprawidłowość wskazał ... 2024/02/23 07:18 #22316

  • JoannaK
  • JoannaK Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cześć, mam wątpliwośći co to pierwszej części tego pytania.
Budynek w budowie wykazujemy w bazie BDOT 500 i w załączniku nr 2 do rozporządzenia o BDOT ( specyfikacja pojęciowego modelu danych bazy bdot 500) jest podane, że dla budynków OT_Budynek_Niewykazany WEIB wykazuje się: geometrie, rodziaj KST, statusOT, Liczba kon.nadziemych i podziemnych.
Czy nie powinna być odpowiedź że geodeta otrzymał słusznie uwagę czy ja źle to rozumiem. Jak sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Geodeta pomierzył budynek w budowie i w operacie technicznym nadał temu obiektowi kod: OTBB. Podczas weryfikacji przekazanych wyników prac geodezyjnych weryfikator jako nieprawidłowość wskazał ... 2024/04/21 15:19 #22614

  • artur86
  • artur86 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeżeli mamy taką informację to wpisujemy, a jeżeli nie, to nie, ponieważ nie mając dostępu do projektu nie możemy stwierdzić (a jedynie przypuszczać w niektórych sytuacjach lub posiłkując się MPZP) jaki jest rodzaj budynku wg. KŚT, a strzelać chyba nie ma co, lepiej opisać w sprawozdaniu, że nie miałem dostępu do projektu żeby stwierdzić jego rodzaj wg. KŚT i to wszystko. Wpisujemy tylko jeżeli rodzaj ten jest nam znany (bez domysłów), podobnie z kondygnacją podziemną, przecież nie wchodząc do budynku też nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić, więc nie wpisujemy czy jest kondygnacja podziemna, czy też nie i nie stwierdzimy tego kiedy np. budynek jest w stanie surowym zamkniętym w sposób uniemożliwiający wejście do niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.055 s.