Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/alexandra_koch-621802/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5753657"> Alexandra_Koch</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5753657"> Pixabay</a>


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pytanie z 2021 roku zakres 1 2022/01/07 19:26 #17076

  • niuchacz
  • niuchacz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 4
Czym należy opatrzyć MDCP. Czy MDCP zawierająca elementy GESUT na terenie zamkniętym wymaga zgłoszenia.

Art. 40. 3g. Organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej opatruje klauzulą urzędową:
1) materiały i zbiory danych przyjmowane do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
2) materiały zasobu udostępniane na wniosek oraz w związku ze zgłoszeniem prac lub jego uzupełnieniem;

Art. 12c. 1. Obowiązek dokonania zgłoszenia prac oraz przekazania wyników zgłoszonych prac geodezyjnych do organu Służby Geodezyjnej i Kartograficznej nie obejmuje prac geodezyjnych dotyczących:
1) terenów zamkniętych, jeżeli przedmiotem tych prac nie są obiekty objęte ewidencją gruntów i budynków;
Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne
czyli tak 


jest sens do tego dopisywać?
Art. 13. 3. Na terenach zamkniętych prace geodezyjne mogą być wykonywane tylko przez wykonawców działających na zlecenie organów, które wydały decyzję o zamknięciu terenu, lub za ich zgodą. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez niuchacz.

pytanie z 2021 roku zakres 1 2022/01/09 21:39 #17086

  • Jvver
  • Jvver Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czyli nie. Jeśli nie będziesz modyfikował ewidencji w ramach mdcp to nie zglaszasz. Czyli zmiany w zakresie.gesut nie podlegają zgłoszeniu, bo wyniki tych prac przekazujesz tylko do KODGIK. Zglaszasz tylko jak będziesz modyfikował EGIB.
Za tę wiadomość podziękował(a): niuchacz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.096 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się