admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 16:53 #7290

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem
zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m2
przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność opracowania
wstępnego podziału nieruchomości? Jakie dane powinien zawierać wstępny projektu
podziału i z jakich aktów prawnych to wynika?

Odpowiedź :

Można wydzielić taką działkę zgodnie z artykułem 93. 2a UoGN i trzeba będzie opracować wstępny projekt podziału nieruchomości. Wszyscy się do co do tego zgadzacie?
Jeśli chodzi o druga część pytania to trzeba się odwołać do rozp w sprawie podziałów § 3.

Czekam na jakieś uwagi;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 20:53 #7294

  • Robdon
  • Robdon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 2
Podział poniżej 0.3 ha jest dopuszczalny tylko na poszerzenie nieruchomości sąsiedniej (rolnej), regulację granic czy pod drogę wewnętrzną.
Zastanawia mnie tylko w pytaniu część czy trzeba zrobić wpp?
Podział z artykułu 95 czyli wydzielenia działki na korzystanie z budynku mieszkalnego to po pierwsze budynek musi już być, po drugie wydzielenie działki budowlanej. A mowa jest o nieruchomości rolnej.
W ogóle zastanawia mnie, jak inwestor dostał wz skoro nie ma planu na budowę domu. Albo jest rolnikiem i buduje siedlisko/zagrodę albo obok są działki budowlane zabudowane. Można by spróbować działkę zabudować, odrolnić i wtedy podzielić, ale to już nie byłby podział nieruchomości rolnej. Ewentualnie zabudować, odrolnic, i wtedy z artykułu 95 wydzielić działkę budowlaną niezbędna na korzystanie z budynku mieszkalnego, ale to też wtedy nie byłby podział nieruchomości rolnej bo wydzielamy działkę budowlaną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 20:58 #7296

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
Czyli generalnie masz to samo zdanie co ja . Bardziej bym w ten temat nie wchodził jeśli chodzi o odrolnienie itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 21:05 #7298

  • Robdon
  • Robdon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jak dla mnie w pytaniu jest trochę mało informacji. Odpowiadając wprost na pytanie, moim zdaniem nie jest możliwe wydzielenie działki 0.1ha z nieruchomości rolnej pod budowę domu. Najpierw trzeba by ją zmienić na budowlaną, a przynajmniej w części pod ukonczonym budynkiem. Oczywiście jest to moja interpretacja i jestem otwarty na kontrargumenty :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 21:14 #7299

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ja to bym tak interpretował, że przepis pozwala na wydzielenie działki mniejszej niż 0.3000 ha . Może chcą wydzielić tą działkę żeby powiększyć sąsiednią i przy okazji wybuduje dom?:D złe myślenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 21:37 #7300

  • Robdon
  • Robdon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przepis pozwala na wydzielenie dzialek mniejszych niż 0.3 ha ale tylko pod określone cele o których pisałem. Troche naciągana teoria z poszerzeniem i budową jednocześnie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 21:40 #7301

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
no wiem wiem ale chyba innej nie mam ;) może ktoś się odezwie z lepszym pomysłem:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 22:07 #7303

  • Robdon
  • Robdon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam jeszcze inny pomysł. Inwestor buduje dom, czyli musiał uzyskac wz by dostać pozwolenie na budowę (ewentualnie milcząca zgoda przy zgłoszeniu budowy). Do 30 kwietnia 2016 roku uzyskanie wz z automatu powodowało, że grunt przestał być uznawany za wykorzystywany na cele rolne. Teraz już takie oczywiste to nie jest przez zmianę ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ale zakładamy, że ma wz na te 10 arów. Wtedy podział jest możliwy i jest wykonywany na podstawie ugn, włącznie ze wstępnym, bo przez wz teren nie jest traktowany jak rolny. Ale ze pozostała część jest rolna, to zgodnie z tym co czytałem, cała nieruchomość jest traktowana jak rolna. Podobno wystarczył nawet 1m2 roli, by działka była traktowana jako rolna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 22:36 #7304

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
To co napisałeś miało by sens;) tak przynajmniej mi się wydaje tyle, że ta wz musiałaby zmienić całą tą działkę na cele nierolne i wtedy dzielimy jak napisałeś, przed budową. A najłatwiej to dostać tą wz wybudować ten dom i wtedy wydzielić działkę budowlaną tak jak napisałeś wyżej. To chyba jedyne wyjście z sytuacji. WZ dla tych gruntów rolnych najniższych klas powinni wydać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 22:40 #7305

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
W pytaniu autor sam sugeruje odpowiedź. "Działka przeznaczona pod budowe domu" skoro działka "jest przeznaczona" to muszą byc warunki zabudowy bo przeciez w pytaniu powiedziane jest ze nie ma planu . Dzielimy z art 94 ugn
Za tę wiadomość podziękował(a): sylek5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/03 23:09 #7306

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
Robdon i Sebastian, kto wybuduje dom na dzialce ktora nie jest jego własnością?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/04 07:33 #7309

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
A gdzie jest powiedziane że nie jest?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/04 11:14 #7310

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
To po co dzielić swoją działkę? tylko dlatego że powstaje dom?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/04 11:20 #7311

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
no może np po to żeby później przepisać tą część z domem dla swoich dzieci;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy możliwe jest wydzielenie, z nieruchomości rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, działki o powierzchni 1000m 2 przeznaczonej pod budowę domu. Proszę uzasadnić odpowiedź. Czy zajdzie konieczność 2018/05/04 11:20 #7312

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
moja logika jest taka:
1. Warunki zabudowy
2. Wstępny projekt podziału
3. Mapa z projektem podziału
4. Decyzja zatwierdzająca podział
5 .Zmiana w egib i kw
6. Ewentualny akt notarialny
oczywiście wnioski i zgłoszenia w urzędach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.054 s.