admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Opracowane pytania opisowe 2022 - zakres 2 2023/05/23 12:30 #20955

  • agnieszka
  • agnieszka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 10
Dla swojego świętego spokoju pewnie i wysłałabym zawiadomienia do wszystkich świętych, żeby nikt w starostwie nie przyczepił się do operatu, ale... Hm... A jak do wskazanych przeze mnie przepisów dołożysz 40 KPA?
Po prostu zawiadamianie SP + LP i WP jest dla mnie bezsensowne.
No i każdy też ma swoje zdanie na ten temat ofc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opracowane pytania opisowe 2022 - zakres 2 2023/05/27 02:37 #21016

  • Luckyluck
  • Luckyluck Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 4

Moim zdaniem również nie może być to treścią ugody. Taki akt byłby dotknięty wadą pozorności, co powoduje jej nieważność. Przepis § 14 ust. 2 r. w sprawie rozgraniczenia stanowi, że treść ugody nie może wykraczać poza przedmiot związany z rozgraniczeniem, co potwierdza niedopuszczalność formułowania w takim akcie jakichkolwiek innych treści, niedotyczących rozgraniczenia nieruchomości.
Jeżeli chodzi o zawiadamianie stron (Lasy i wody), to:
Art. 32 Ustawy o lasach -> LP jako państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej reprezentuje Skarb Państwa w zakresie zarządzanego mienia
Art. 258 ust. 1 Prawo wodne -> Wody Polskie reprezentują Skarb Państwa oraz wykonują prawa właścicielskie Skarbu Państwa w stosunku do wód, o których mowa w art. 212 ust. 1 pkt 1, oraz do gruntów pokrytych śródlądowymi wodami płynącymi.
Mając na uwadze powyższe (moim zdaniem) zawiadomienie Skarbu Państwa jest zbędne.
Bardzo ładna taka prawnicza odpowiedź. Fajnie. 100% się zgadzam.
Do tych co mają wątpliwości.
Przytoczmy przykłady. 
Mowa jest o przestawianiu płotu. Płot drewniany kiedyś zgnije. Pasuje go konserwować. To może treścią ugody niech będzie co roczne malowanie płotu. Proponuje określić rodzaj farby aby ktoś nie był sknerom i nie pomalował lakierem do paznokci. Sorki za ironie, ale dla mnie to wręcz śmieszne. Jesteśmy geodetami i interesuje nas granica. Wszelkie umowy cywilno prawne to prawnicy i tyle.

Skarb Państwa jest właścicielem w związku z czym należy zawiadomić właściciela jak i jednostki organizacyjne sprawujące zarząd lub trwały zarząd jak i państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej wykonującej prawa właścicielskie.
Zawiadamiamy i SP i LP i WP

Proszę o podanie adresu Skarbu Państwa abym wiedział gdzie wysłać zawiadomienie.  :)
Ustawy określają kto reprezentuje Skarb Państwa. Proszę doczytać kiedy Starosta reprezentuje Skarb Państwa. W przypadku lasów Starosta reprezentuje SP. Zawiadamiasz SP czyli Starostę.  Wody Polskie reprezentują Skarp Państwa. Koleżanka wyżej ładnie napisała że "wykonują prawa właścicielskie Skarbu Państwa". W przypadku wód jak chcesz zawiadomić SP to zawiadomienie wysyłasz na Wody Polskie. 
Odpowiadając na pytanie na egzaminie napisz po prostu że zawiadamiasz właściciela czyli SP, i jeśli chodzi o lasy to zawiadomienie wysyłasz do właściciela SP- czyli Staroste i użytkownika Lasy, a w przypadku wód , właścicielem jest SP - czyli zawiadomienie do Wód Polskich. Użytkownik, to państwowa osoba prawna... Wody Polskie. Nie wysyłasz im przecież 2 zawiadomień, do użytkownika i do właściciela.. Po prostu Wody Polskie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Luckyluck.

Opracowane pytania opisowe 2022 - zakres 2 2023/05/27 14:46 #21021

  • Kala
  • Kala Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 8
Mogę ostatecznie rozwiać wątpliwości odnośnie pytania z oświadczeniem o płocie przy ugodzie, ponieważ miałam to pytanie na egzaminie. Odpowiedziałam, że takie oświadczenie nie może być treścią ugody i otrzymałam max punktów, także na pewno ta odpowiedź jest akceptowana przez komisję.
Za tę wiadomość podziękował(a): Askell, Airmud

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opracowane pytania opisowe 2022 - zakres 2 2023/05/27 17:07 #21022

  • MalyWielki
  • MalyWielki Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 12
Odnośnie zawiadomienia Skarbu Państwa gdy są Wody Polskie i Gospodarstwo Leśne też rozwiane. Nie zawiadamia się Skarbu Państwa. Tak odpowiedziałem i miałem max punktów
Za tę wiadomość podziękował(a): jogi521, Airmud

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.066 s.