admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podział nieruchomości a Wp 2022/11/28 17:33 #19311

  • darekkedziora@tlen.pl
  • darekkedziora@tlen.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam 
Mam wykonać podział nieruchomości na dwie części. Nieruchomość w planie miejscowym cała przeznaczona jest pod budownictwo jednorodzinne. Inwestorowi chodzi tylko o wydzielenie istniejącego rowu z działki ponieważ w EGiB jest Wp-woda płynąca co ogranicza rozporządzanie nieruchomością (sprzedaż). Czy Wiecie może jak taka procedurę się przeprowadza? Gdzieś wyczytałem że mam złożyć wniosek do Starosty o ustalenie linii brzegowej i na tej podstawie po zaopiniowaniu później składam operat do Starostwa? Ktoś z Was coś takiego robił?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział nieruchomości a Wp 2022/11/29 00:28 #19312

  • Robo
  • Robo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam,
niestety nic z tych rzeczy. Do końca roku 2022 możesz to zrobić z paragrafu 46 rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów tzn. robisz wszystko dokładnie tak samo jakbyś przygotowywał wniosek o wydanie decyzji ustalającej linię brzegu z tą różnicą że linię brzegu określasz pomiarem sytuacyjnym, do identyfikacji której stosowałeś przepisy art. 220 prawa wodnego. Dobrze jest zawiadomić właściwe terenowo RZGW na spotkanie w terenie, podczas którego ustalisz z nimi przebieg linii brzegu - spisz z nimi jakiś protokół mający formę uzgodnienia, to w ośrodku nie będą się czepiać. Pomierzona sytuacyjnie linia brzegu będzie linią podziału nieruchomości (patrz paragraf 41.1 na podstawie którego punktom wyznaczającym linie brzegu nadajesz atrybut SPD=1 i możesz obliczać powierzchnię). Robisz projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych, na którym zaznaczasz projektowany podział zgodnie z przepisami prawa wodnego. Jeżeli nie zdążysz w tym roku robisz wszystko tak samo ale w trybie art. 220 przygotowujesz dokumenty i twój zleceniodawca mający interes prawny lub faktyczny wysyła wniosek do ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej o wydanie decyzji w sprawie ustalenia linii brzegu. Niestety decyzja nie wcześniej jak za dwa lata. Powodzenia
Za tę wiadomość podziękował(a): 06darek, darekkedziora@tlen.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział nieruchomości a Wp 2022/11/29 05:14 #19314

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Dokladnie tak, chociaz ostatnio dwa osrodki w pomorskim stwierdzily, ze z art.46 nie moge dac SPD1, moge to sobie ustalić, spisać protokół, ale w bazie PODGIK zostanie spd-2 do czasu wydania decyzji, ktora to tylko ona może dać SPD1. WINGIK niestety w tym woj. ma obecnie takie samo zdanie.. ;)
kluczem jest, ze "wykazuje sie w egib" zgodnie z art. 46, a nie ustala się, czepneli się i o.. wykazać wykażą moją granicę, ale spd dają 1, co dla mojej pracy nie ma sensu
Za tę wiadomość podziękował(a): 06darek, darekkedziora@tlen.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podział nieruchomości a Wp 2022/11/29 10:02 #19316

  • darekkedziora@tlen.pl
  • darekkedziora@tlen.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dziękuje wszystkim za pomoc, rozmawiałem też już w Starostwie Inspektorka ma najpierw sprawdzić czy Wp które jest wpisane na tej działce jest właściwe (bo to taki większy rów). Jeżeli okaże się że nie to albo ja poprzez aktualizację EGiB albo klasyfikator będzie musiał zmienić klasyfikację z Wp na W-RV.   

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.045 s.