admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/16 19:49 #21935

• Wituszyński
  • Wituszyński Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 8
Hej a mówili kto będzie w komisji ? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/16 22:14 #21938

• bart1998
  • bart1998 Avatar
  • Z dala
  • New Member
  • New Member
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nic niestety więcej ,nie wyciągnąłem :D 

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 14:44 #21947

• blazejj23
  • blazejj23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Właśnie dostałem informacje o dopuszczeniu do części sprawdzającej. W mailu dostałem informację o tym że podkreślenia tekstów bądź podświetlenia są zakazane. Jakaś nowa praktyka ?

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 15:09 #21948

• latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Otrzymane podziękowania: 43
Z zakreśleniem jest ciężko się wyrobić, 
chyba nie chcą żebyśmy zdawali na wszystkie możliwe sposoby ;) 
ciekawe co z karteczkami ?

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 15:10 #21949

• emergency12
  • emergency12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 42
Również dostałem informacje o dopuszczeniu.
hehe czyli wykaz aktów prawnych można mieć, ale ponumerować aktów nie można 

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 15:18 #21950

• blazejj23
  • blazejj23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Karteczek kolorowych również nie można.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 19:16 #21951

• Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 67
No i do przedrukowania wszystkie akty... marnotrawstwo papieru. Wszystko miałam elegancko pokolorowane, a teraz nawet rozdziału w ustawie karteczką nie można zaznaczyć... Ja sobie powycinałam i powklejałam w odpowiednie miejsca konkretne przepisy z ustaw/rozporządzeń zmieniających. Na egzaminach w październiku było to ok, bo nadal to treść aktu, tylko "rozczłonkowana". A teraz to strach cokolwiek sobie ułatwić :( Tak coś czułam, że z czasem coraz gorzej będzie zdawać.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 21:03 #21952

• Poka
  • Poka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja też dzis dostałem info o dopuszczeniu. Z tym zaznaczaniem to przesada. Ale nie wiem jakie teraz są praktyki bo ostatnio zdawałem 10 lat temu.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/18 21:20 #21953

• Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 67
W październiku zdawałam 2, jeszcze było normalnie z możliwością zakreślania i karteczkami. To pierwsza sesja z takim wymogiem.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 08:33 #21954

• maxliverpool
  • maxliverpool Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
Witam, mógłby ktoś przytoczyć pełną treść tych wymogów , które otrzymaliście na meila?

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 08:37 #21955

• PawełN
  • PawełN Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 17
Uwaga: Prosimy o zwrócenie uwagi na treść §16 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz.U. 2020, poz. 1321, z późn. zm.). Zgodnie z §16 ust. 2 ww. rozporządzenia: „Korzystanie przez osobę zainteresowaną z pomocy innych osób, urządzeń odtwarzających lub urządzeń służących do przekazu lub odbioru informacji lub jakichkolwiek innych nośników informacji, innych niż służące do przeprowadzenia egzaminu, powoduje zakończenie w stosunku do tej osoby egzaminu i jest równoznaczne z uzyskaniem przez nią wyniku negatywnego”.Wyjątek od powyższej zasady przewiduje jedynie §16 ust. 3 powyższego rozporządzenia: „W czasie trwania części szczegółowej egzaminu pisemnego osoba zainteresowana może korzystać z pomocy tylko tekstów aktów prawnych w postaci papierowej”. Nie dopuszcza się stosowania podświetleń kolorowymi markerami lub podkreśleń tekstów, a także odręcznych lub komputerowych komentarzy, dodatkowych numeracji porządkujących lub innych różnego rodzaju dopisków, zarówno w treści wykorzystywanych materiałów, jak i na wklejonych w nie zakładkach lub dodatkowych kartkach. Niedopuszczalne są wydruki z systemów aktów prawnych zawierające dodatkowe adnotacje (np. system lex).Takie sytuacje są przedmiotem nadzoru ze strony członków Zespołu Kwalifikacyjnego i mogą skutkować zastosowaniem wspomnianego § 16 ust. 2 Rozporządzenia. Dopuszcza się żeby użytkowane w trakcie części sprawdzającej materiały (teksty aktów prawnych) zawierały jedynie separatory rozdzielające poszczególne akty prawne (np. zakładki/przekładki) oraz spis nazw aktów prawnych (np. wydruk wykazu aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego publikowanego na stronie internetowej GUGiK).  
Za tę wiadomość podziękował(a): *geometra*, Ninka260, B.Sylwia

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 09:27 #21957

• Rooodlajn
  • Rooodlajn Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 6
ale czy coś się zmieniło?
jest przecież stanowisko GUGIKU, które wyjąśnia co znaczy "tylko z tekstów aktów prawnych".
Stanowisko mówi ze teksty aktów prawnych mogą zawierać rożnego rodzaju naklejki, zakładki, a nawet podświetlenia kolorowymi markerami lub podświetlenia tekstów.
To co zaczynają robić zakrawa już trochę na paranoję, ustawy i rozporządzenia niedotyczące geodezji ponadto w całości (po usunięciu zakresu artykułów), nie można mieć spisu (bo ten wydruk aktów to nie wiem kto poukładał, bo jak z blendera)  treści, numeracji.... i cała ta szopka miliona wymagań, zupełnie jak by z tymi uprawnieniami człowiek był co najmniej prawnikiem, lekarzem i astronautą w jednym.

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 12:15 #21961

• Marcin92
  • Marcin92 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
Odnośnie wklejenia nowelizacji do aktu. Zapytałem o to w mailu zwrotnym, podając konkretny przykład rozporządzenia w sprawie EGiB i jego nowelizacji. Taka była odpowiedź:
"W odpowiedzi na e-maila z 18 stycznia 2024 r. uprzejmie informuję, że zgodnie z § 16 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz.U. poz. 1321 ze zm.), w czasie trwania części szczegółowej egzaminu pisemnego można korzystać z pomocy tylko tekstów aktów prawnych w postaci papierowej.Nie dopuszcza się żeby użytkowane w trakcie części sprawdzającej materiały (teksty aktów prawnych) zawierały jakiekolwiek dopiski (odręczne czy komputerowe)."

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 12:41 #21962

• jarek1017
  • jarek1017 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 2
Pytajcie komisję o jeszcze większe szczegóły to napewno będzie łatwiej zdać.
Za tę wiadomość podziękował(a): latajacekolano

Egzaminy 14 – 17 lutego 2024 r. 2024/01/19 19:24 #21965

• ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 5

To co zaczynają robić zakrawa już trochę na paranoję, ustawy i rozporządzenia niedotyczące geodezji ponadto w całości (po usunięciu zakresu artykułów), nie można mieć spisu (bo ten wydruk aktów to nie wiem kto poukładał, bo jak z blendera)  treści, numeracji.... i cała ta szopka miliona wymagań, zupełnie jak by z tymi uprawnieniami człowiek był co najmniej prawnikiem, lekarzem i astronautą w jednym.

Nie da się tego lepiej ująć. Normalnie jakby geodeci jakąś elitą narodu byli, państwo na górze mają jakieś dziwne wyobrażenia. A bolesna prawda jest zgoła odmienna. Wszystko się rozwija, ceny usług wszędzie rosną... tylko geodezja cały czas jakby w ogonie.

Ostatnia edycja: przez ciacho23.
Czas generowania strony: 0.067 s.