Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/22 22:50 #17753

• reveel
  • reveel Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ej no nie róbcie sobie jaj, że spisu ustaw i rozporządzeń nie można mieć. Chyba kogoś porąbało, że mam się kolejności ustaw i rozporządzeń uczyć na pamięć hahah

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez reveel.

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/22 23:04 #17754

• Kacper1992
  • Kacper1992 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 13
Ja mam wydrukowane materiały z lexa gdzie ładnie obok każdego artykułu/paragrafu jest napisane czego dotyczy. Mega ułatwienie .... teraz nowe drukowanie i jeszcze większe kucie ... Nie wiem czy kiedykolwiek zrozumiem urzędników. Żeby nie było można mieć numeracji porządkowych .... to jest jakiś absurd. Myślałem, że takie chore filmy to tylko na studiach ... 

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/22 23:16 #17755

• IzaGeo93
  • IzaGeo93 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 17
Wbrew pozorom jak pracujesz dwa miesiące na tych samych artykułach i opatrzysz się to wiesz co jest gdzie. Ja powyrywałam opisy przed wejściem i szczerze nie miało to dla mnie żadnego znaczenia. 

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 08:50 #17756

• ŁukaszJJ
  • ŁukaszJJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 25
No i skończyło się rumakowanie
A tak na serio to mam wrażenie, że odbiły się te telefony do GUGiK z tymi samymi pytaniami co wolno a co nie wolno mieć ze sobą.

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 09:16 #17757

• PGDG
  • PGDG Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 26
Oczywiście i moim zdaniem Komisja nie mogła podjąć innej decyzji, która jest zgodna z przepisami. 
Jestem przekonany, że gdyby ludzie nie zasypali Komisji tymi nadgorliwymi pytaniami to byłoby po staremu. 
Nie sądzę, że Komisji chce się wnikać w to czy mamy jakieś zapiski, fiszki itd.
Po tak wielu zapytaniach Komisja była zmuszona podjąć taką a nie inną decyzję. 
a wystarczyło poczytać Forum... 
Za tę wiadomość podziękował(a): wavesensor, sylek5

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 09:36 #17758

• navi01
  • navi01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 2
w takim razie, akty z lexa nadal można mieć? ..........

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 14:35 #17766

• Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 22
No dobrze, jasne już jest, że nie możemy mieć własnej wewnętrznej numeracji. A jakby po prostu na samym początku danego segregatora zrobić spis, ale bez jakiejkolwiek numeracji. Wiadomo, że kolejność aktów w tym spisie odpowiadałaby kolejności aktów w segregatorze. Nie numerować wtedy ani spisu, ani nie dawać żadnych numerów na stronach aktów. Moim zdaniem powinno to przejść. Chodzi tu głównie tylko o to, żeby wiedzieć jakie akty są w danym segregatorze. Co myślicie o czymś takim?
PS. Nie, do GUGIK-u z takim pytaniem dzwonić na pewno nie będę :D

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 14:59 #17768

• Hubertix
  • Hubertix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 11
Taki cyrk się z tym wszystkim porobił, że ja już tego nie ogarniam. Zdałem dwa zakresy i nigdy nie było takich jaj. No, ale cóż, nie będę powtarzał to co już było jasno napisane przez moich poprzedników. Ja mam posegregowane akty tematycznie, to co mnie interesuje na część opisową. Resztę wrzuciłem do drugiego segregatora. Akty wydrukowane z isap. Ustawy mam z fiszkami na jeden kolor a rozporządzenia na drugi. Miałem naklejony spis treści pokolorowany odpowiednio od wewnętrznej strony segregatora ale go zerwałem, trudno, tak jak napisała koleżanka wcześniej - od tego miesięcznego wertowania papierów mniej więcej ogarniam gdzie co jest. Liczę, że może pytania chociaż będą w miarę proste, żeby nie zawierały 10 aktów w sobie.

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 17:03 #17771

• OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 1
no to ładnie, zdawałam w tamtym roku, miałam swój własny spis treści oprócz tego każdy akt w górnym prawym rogu w kółeczku zanumerowany, kolorowe zakładki dzielące ręcznie popodpisywane, w środku podkreślenia, przekreślenia, notatki, komentarze, odesłania do innych art lub nawet innych aktów. każdy z tego co pamiętam miał opracowane swoje akty...
no lipa trochę w takim razie, bo niektórzy ze stresu to mogą się pogubić, natomiast na pocieszenie powiem, że mimo tak dokładnego opracowania materiałów w zasadzie użyłam ich tylko do sprawdzenia czy wszystko napisałam, bo trafiły mi się pytania takie, ze nawet z "zamkniętymi" oczami bym je znalazła, wniosek taki ze tak czy siak opłaca się dokładnie czytać i zaznaczać chociaż na kolorowo, bo po kilku razach nauki z takimi materiałami gdzieś to w mózgu się zapisuje:)

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 17:46 #17773

• Betty671
  • Betty671 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member

No dobrze, jasne już jest, że nie możemy mieć własnej wewnętrznej numeracji. A jakby po prostu na samym początku danego segregatora zrobić spis, ale bez jakiejkolwiek numeracji. Wiadomo, że kolejność aktów w tym spisie odpowiadałaby kolejności aktów w segregatorze. Nie numerować wtedy ani spisu, ani nie dawać żadnych numerów na stronach aktów. Moim zdaniem powinno to przejść. Chodzi tu głównie tylko o to, żeby wiedzieć jakie akty są w danym segregatorze. Co myślicie o czymś takim?
PS. Nie, do GUGIK-u z takim pytaniem dzwonić na pewno nie będę

Niestety to też nie przejdzie. Miałam dwa segregatory, w każdym z nich miałam wykaz aktów podany przez GUGiK i zakreślaczem pozaznaczane akty, które znajdują się w danym segregatorze. Do tego kolorowe puste przekładki oddzielające akty. Spis aktów musiałam usunąć. Pomimo tego że nie było żadnej numeracji, odniesień. Kolorowe przekładki mogły zostać. 

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 19:32 #17774

• emergency12
  • emergency12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 36
Widzę pewną niekonsekwencje ze strony komisji.. Skoro można mieć akty prawne i nie można ich ponumerować, bo to ułatwienie, to dlaczego można je zakreślać? albo wklejać przekładki? Przecież to zbyt duże ułatwienie. Idąc tym tokiem, moim zdaniem powinno sie mieć akty prawne, ale bez tekstu. Po prostu czyste kartki 
Za tę wiadomość podziękował(a): wavesensor

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 23:32 #17787

• ŁukaszJJ
  • ŁukaszJJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 25
Dobra kończmy temat.... Zaraz się jeszcze ktoś znajdzie żeby dopytać skąd brać treść aktów prawnych.... 
Za tę wiadomość podziękował(a): wavesensor

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/02/23 23:38 #17788

• wavesensor
  • wavesensor Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Otrzymane podziękowania: 85
Ja się teraz zastanawiam nad czcionką i kolorem
i jakiej firmy mogę użyć drukarkę

Ostatnia edycja: przez wavesensor.

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/03/02 20:51 #17890

• b_b
  • b_b Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czyli mam rozumieć, że ustawy od C. H. BECK jedynie na półkę sobie położyć? 

Ważna informacja zespołu kwalifikacyjnego w sprawie uprawnień zawodowych 2022/03/03 19:06 #17897

• ksiaze
  • ksiaze Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
Jak sobie radzicie w przypadku braku tekstów jednolitych rozporządzeń, skoro nie można wklejać/ dopisywać aktualnych § do treści starych?

Czas generowania strony: 0.149 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się