Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Egzaminy 2020 r. 2021/03/01 17:50 #14137

• ilonnkaa
  • ilonnkaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź. Tez wysyłałam i właśnie nie wiedziałam czy przyjdzie cokolwiek czy np za 3 miesiące się okaże że dopiero kopertę otworzyli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/03 12:49 #14150

• zofiasadowska
  • zofiasadowska Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Otrzymane podziękowania: 12
Chcę napisać list otwarty do GGK, który wyślę także do redakcji Geoforum z prośbą o opublikowanie. Tekst listu wkleiłam poniżej. Czy chcecie coś dodać/rozwinąć?

"List otwarty
do Głównego Geodety Kraju
w sprawie egzaminów na uprawnienia zawodowe

Szanowny Panie!
Jako osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii zwracamy się z prośbą o wznowienia egzaminów na uprawnienia zawodowe oraz zapytaniem o termin rozpoczęcia pracy komisji kwalifikacyjnej.
W opublikowanej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii informacji dotyczącej zawieszenia egzaminów jako powód został podany fakt wejścia w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pragniemy zwrócić uwagę iż, pomimo obowiązywania ww. rozporządzenia, egzaminy na uprawnienia zawodowe w wielu innych branżach odbywają się a przebieg ich organizacji nie różni się od egzaminów w dziedzinie geodezji i kartografii."
Za tę wiadomość podziękował(a): greenpick, Pawel9, konrad11041, Malgoska1992, AGWER, damianf.geo, Oleksy_aleksandra, Margeo, MagdaM, Kowal1993

Egzaminy 2020 r. 2021/03/03 13:36 #14151

• Margeo
  • Margeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bardzo dobry pomysł, np. egzamin na uprawnienia budowlane odbył się teraz na dniach, to bardzo uciążliwe siedzieć tak w zawieszeniu..
Ze swojej strony nie mam nic do dodania do treści listu

Egzaminy 2020 r. 2021/03/03 16:15 #14152

• Kowal1993
  • Kowal1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 3
Super pomysł. W moim przypadku tracę przez covid pracę u geodety, który redukuje stanowiska i tylko własna firma i uprawnienia pozwolą mi żeby ten zawód jeszcze ciągnąć a jestem już na skraju rezygnacji. Nikt nie odważy się zatrudnić na stałe (przynajmniej w mojej okolicy). Ja wysłałem błagalnego e-maila ale mają go w dupie.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/03 19:14 #14153

• konrad11041
  • konrad11041 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dokładnie- napisanie do redakcji Geforum (Geodety), to dobry pomysł. Nasze prośby, pytania, apele kierowane do komisji pozostają bez większego odzewu. Według mnie interpretacja tego Rozporządzenia jest mocno na wyrost, a poza tym to Ustawa ma pierwszeństwo przed Rozporządzeniem. A prawo geodezyjne jasno stwierdza że mamy prawo zdobyć te uprawnienia. Właściwie od roku nie mamy takiej możliwości (wyjątek wrzesień i październik) , a jakby nie patrzeć jest to nasz sposób zarabiania na życie (jeszcze). Brakuje dobrej woli ze strony komisji- wystarczyłoby robić powiedzmy 12 dni egzaminacyjnych w przeciągu miesiąca, a nie 3-4, jak było do tej pory, kolejka by się rozładowała. Może redakcja Geoforum będzie miała większą siłę przebicia i postara się w rzeczowy sposób przekazać GUGiK z jakim absurdem mamy do czynienia.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/03 22:12 #14155

• damianf.geo
  • damianf.geo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
Witam, również uważam że GUGiK nie powinien zawiesić egzaminów. W wielu dziedzinach egzaminy się odbywają, a póki co nie widać końca epidemii. Popieram pomysł wysłania takiego listu. Blokuje to ludziom możliwość zdobycia pracy czy jej utrzymania...
PS. niech zawieszą ustny :)

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 04:41 #14158

• bziqus2
  • bziqus2 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Witam, uważam że pomysł z listem jest genialny oraz umieszczenie go na Geoforum też. Warto by było to nagłośnić w jakiejś platformie ogólnopolskiej nie tylko w branżowej.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 07:43 #14159

• konrad11041
  • konrad11041 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Teoretycznie można zgłosić sprawę do Najwyższej Izby Kontroli, ale biorąc pod uwagę uwarunkowania polityczne, nikt się tym nie zajmie. Pomyślałem, że można by zgłosić do Wojewódzkich Inspektorów Nadzoru GiK, oni podlegają GUGiK, ale chyba mogliby interweniować, bo ewidentnie od roku (wyjątek to wrzesień i październik) łamany jest Art. 45. 1. "Główny Geodeta Kraju nadaje uprawnienia zawodowe na wniosek
osoby zainteresowanej." ustawy PGiK oraz paragrafy Rozporządzenia w sprawie uprawnień. Pandemia spoją drogą, ale po prostu łamane są nasze prawa i możemy domagać się wznowienia uprawnień.
Prośba do moderatora forum, aby zebrał nasze wiadomości w formie ogólnego apelu i też wysłał do Geoforum i Wojewódzkich Inspektorów Nadzoru GiK.

Ostatnia edycja: przez konrad11041.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 09:43 #14161

• greenpick
  • greenpick Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 4
może po prostu każdy z nas napisałby merytoryczny komentarz na profilu www.facebook.com/gugikgovpl ?

Może GGK zrobi coś z tym tematem na swoje 1000 dni?? ;)
www.kursgeodety.pl - mój osobisty blog o planowaniu, nauce i zdrowiu :)

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 11:26 #14162

• konrad11041
  • konrad11041 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Ok, ja piszę pod tym komentarzem 1000 dni, chyba nic innego nie pozostało, bo trzeba będzie czekać kolejny rok.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 14:25 #14164

• greenpick
  • greenpick Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 4
też wkleiłem tekst zofiasadowska (dzięki!) na fb gugiku- proponuje niech każdy tak zrobi, to będzie wtedy jakiś odzew i zwrócenie uwagi na problem.
www.kursgeodety.pl - mój osobisty blog o planowaniu, nauce i zdrowiu :)

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 17:27 #14165

• konrad11041
  • konrad11041 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
"Główny Geodeta Kraju zwrócił się z wnioskiem o zmianę przepisów w tym zakresie.
Niemniej jednak, w związku z pilnym charakterem projektu
oraz trybem jego procedowania przez Radę Ministrów, nie było możliwe uwzględnienie
uwagi zgłoszonej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w obecnie obowiązującym już
rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia
określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
(Dz. U. poz. 367).
Z uzyskanych informacji wynika, że wnioskowana przez Głównego Geodetę Kraju zmiana przepisów, umożliwiająca wznowienie egzaminów na uprawnienia zostanie zgłoszona przez Ministerstwo Rozwoju,
Pracy i Technologii przy okazji prac nad kolejnym projektem zmian legislacyjnych
w zakresie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2."
Czyli teoretycznie GGK się tym interesuje, ale nadal konkretów brak.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 19:43 #14167

• zofiasadowska
  • zofiasadowska Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Otrzymane podziękowania: 12
Ok, trochę przeredagowałam i wysłałam do redakcji Geoforum/Geodety, redakcji Przeglądu Geodezyjnego oraz do Stowarzyszenia Geodetów Polskich z prośbą o publikację na swoich portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że opublikują.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): emergency12, Kowal1993

Egzaminy 2020 r. 2021/03/04 19:50 #14168

• kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 9
Bardzo dobra inicjatywa! Wszędzie egzaminy są przeprowadzane tylko u nas musza wstrzymywać.

Egzaminy 2020 r. 2021/03/05 05:39 #14171

• kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 9
Swoją droga ciekawe jak komisja podejdzie do tematu jak już wznowią egzaminy. Wydaje mi się ze powinni robić co tydzień żeby nadrobić ten czas bo obowiązują ich i nas przecież terminy ustawowe.

Czas generowania strony: 0.209 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się