admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przez wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii(...) 2021/02/04 18:18 #13972

  • easy_rider
  • easy_rider Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie
Tak jak chyba każdy zainteresowany uprawnieniami zawodowymi w geodezji, odwiedziłem te forum i postanowiłem napisać swój pierwszy post.
Od tygodnia staram się czytać ustawę prawo geodezyjne i kartograficzne, natknąłem się na art. 42 który po części nie potrafię zrozumieć:
Art. 42.2. Przez wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii rozumie się:
(...)
5) wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych niezbędnych do dokonywania wpisów w księgach wieczystych oraz prac, w wyniku których mogłoby nastąpić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego, w szczególności wytyczenie obiektów budowlanych w terenie, wykonywanie pomiarów kontrolnych oraz wykonywanie pomiarów przemieszczeń i odkształceń obiektów budowlanych.


Czy ktoś mógłby mi napisać, jaki cel miał taki zapis przy legislacji ustawy? Nie wiedziałem, że wytyczenie może zagrażać zdrowiu i życiu :) Oczekiwałbym jakieś logicznego wytłumaczenia, ponieważ nie potrafię znaleźć wytłumaczenia powyższych zapisów.

Pzdr
Nowicjusz Easy_Rider

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przez wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii(...) 2021/02/04 19:45 #13974

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

easy_rider napisał: Witam serdecznie
Tak jak chyba każdy zainteresowany uprawnieniami zawodowymi w geodezji, odwiedziłem te forum i postanowiłem napisać swój pierwszy post.
Od tygodnia staram się czytać ustawę prawo geodezyjne i kartograficzne, natknąłem się na art. 42 który po części nie potrafię zrozumieć:
Art. 42.2. Przez wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii rozumie się:
(...)
5) wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych niezbędnych do dokonywania wpisów w księgach wieczystych oraz prac, w wyniku których mogłoby nastąpić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego, w szczególności wytyczenie obiektów budowlanych w terenie, wykonywanie pomiarów kontrolnych oraz wykonywanie pomiarów przemieszczeń i odkształceń obiektów budowlanych.


Czy ktoś mógłby mi napisać, jaki cel miał taki zapis przy legislacji ustawy? Nie wiedziałem, że wytyczenie może zagrażać zdrowiu i życiu :) Oczekiwałbym jakieś logicznego wytłumaczenia, ponieważ nie potrafię znaleźć wytłumaczenia powyższych zapisów.

Pzdr
Nowicjusz Easy_Rider



Artykuł ma na celu podkreślenie wagi rangi "geodety uprawnionego" i 'wyjaśnieniu' po co istnieje ten twór
Wpisy w księdze - jako rozporządzanie i ograniczanie najważniejszego prawa - własności '

Zagrożenie życia lub zdrowia - źle wytyczysz most, konstrukcje, dom, które się zawalą. Obiekty budowlane mają spełniać normy, zwłaszcza BHP. Geodeta bada również przemieszczenia i odkształcenia obiektów i stwierdza stan faktyczny. Od jego rzetelności, dokładności zależą wyniki tych analiz.
Za tę wiadomość podziękował(a): easy_rider

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przez wykonywanie samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii(...) 2021/02/04 20:40 #13975

  • easy_rider
  • easy_rider Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z tego punktu widzenia zrozumiałem ten zapis.
Bardzo dziękuję za wytłumaczenie :) bo czytając to dokonałem całkowicie innej interpretacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.048 s.