Jak jeszcze nie zdecydowaliście na co przeznaczycie Swój 1% podatku to proszę o pomoc dla Michała

PIT KRS: 0000186434

Cel szczegółowy: Michał Żmuda 322/Z

zmooda - administrator uprawnienia-geodezyjne.pl


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy punkty I klasy dokładnościowej mogą stanowić osnowę wysokościową?

Czy punkty I klasy dokładnościowej mogą stanowić osnowę wysokościową? 2019/04/11 21:28 #9924

  • H__D
  • H__D Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie poniekąd też "życiowe".

Wg par. 24 Standardów:
"2. Punktami pomiarowej osnowy wysokościowej mogą być:
(...)
3) trwałe szczegóły terenowe, których położenie zostało określone z dokładnością właściwą dla szczegółów terenowych I grupy, o których mowa w § 28 ust. 3 pkt 1."

Czy można to interpretować w taki sposób, że można nawiązać się wysokościowo na szczegóły I klasy, jeśli dokładność wyznaczenia ich wysokości dla osnów pomiarowych jest odpowiednia? Czyli np. w okolicy nie mam reperów, osnowa III kl nie ma wysokości, GPS nie mierzy, czy w takim razie ten przepis pozwala mi nawiązać się np na kilka studzienek kanalizacyjnych?

Czy jednak chodzi o to że można zakładać osnowę wysokościową na elementach I klasy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy punkty I klasy dokładnościowej mogą stanowić osnowę wysokościową? 2019/04/15 00:13 #9948

  • BartekA
  • BartekA Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 3
Hej :)

Nie wyrywajmy jednego punktu z szerszego kontekstu.

Paragraf 23, 24.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.085 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się