Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ...

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2016/02/05 17:38 #3582

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 223
  • Otrzymane podziękowania: 23
Jakie prawa i obowiązki ma właściciel, na którego...

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa i obowiązki ma właściciel, na którego gruntach został umieszczony znak?

 

Geodeta musi przede wszystkim doręczyć właścicielowi lub innej osobie władającej nieruchomością oraz staroście zawiadomienie o umieszczeniu znaku na nieruchomości. Jednym zawiadomieniem można objąć grupę znaków umieszczonych na gruntach oraz obiektach budowlanych należących do tego samego właściciela lub innej osoby władającej nieruchomością. Kopię zawiadomienia geodeta włącza do dokumentacji przekazywanej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Przed doręczeniem geodeta powinien także wyjaśnić właścicielowi lub innej osobie władającej nieruchomością warunki umieszczenia znaków oraz, w miarę możliwości, uzgodnić termin przystąpienia do tych prac. (§ 4-7 rozporządzenia w sprawie ochrony znaków...).

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2017/01/12 16:39 #3583

  • marcinn
  • marcinn Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 14
nie ma nic o prawach właściciela. Może to?

pprzy wydzieleniu obszaru do ochrony znaku przysługuje odszkodowanie (art. 15.2 pgik)

przed zawiadomieniem właściciel powinien być poinformowany o warunkach umieszczenia znaków lub wykonania ich przeglądu i konserwacji oraz w miarę możliwości uzgodnić termin tych prac (§7.3 ochrona znaków)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2017/02/14 18:24 #4179

  • marcinn
  • marcinn Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 14
do praw właściciela też art. 16.2 pgik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2017/06/30 20:08 #5117

  • AKU
  • AKU Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 5
kara grzywny w przypadku Art.48 ust.1 pkt. 3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2017/07/04 23:47 #5147

  • cosinus
  • cosinus Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 6
Moim zdanie trzeba by było się jeszcze zastanowić dlaczego jest wymiana znaku naziemnego. Następuje zmiana, więc należy również zaktualizować opis topograficzny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wymienić obowiązki geodety po wymianie znaku naziemnego geodezyjnej osnowy szczegółowej na gruntach będących własnością osoby fizycznej. Jakie prawa ... 2019/07/29 15:57 #10528

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
§ 8. Obowiązek powiadomienia o zniszczeniu, uszkodzeniu, przemieszczeniu znaku lub jego zagrażaniu dla życia lub mienia
Wykonawca prac, o których mowa w § 4 pkt 2, w razie stwierdzenia zniszczenia, uszkodzenia, przemieszczenia znaku lub zagrażania przez niego bezpieczeństwu życia lub mienia, jest obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym starostę
to bym jeszcze dorzucil (ochrona znakow)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.159 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się