Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jakie ma prawa wykonawca prac geodezyjnych, jak to jest na terenach zamkniętych z ochroną informacji niejawnych? Czy właściciel tych terenów może nie dopuścić do wykonania prac geodezyjnych?

Proszę opisać jakie prawa mają osoby wykonujące prace geodezyjne i kartograficzne? Kto może wykonywać prace geodezyjne na terenach zamkniętych ... 2019/01/08 16:56 #8715

  • podrygi
  • podrygi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 7
prowadzenie prac związanych z dostępem do informacji niejawnych powinno być poprzedzone postępowaniem sprawdzającym (zwykłym lub poszerzonym) i uzyskaniem odpowiedniego poświadczenia bezpieczeństwa art 25 - 29 "ust. o ochronie inf...."
robiłem kiedyś aktualizację map wojskowych i byłem obiektem takiego postępowania prowadzonego przez SKW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę opisać jakie prawa mają osoby wykonujące prace geodezyjne i kartograficzne? Kto może wykonywać prace geodezyjne na terenach zamkniętych ... 2019/01/09 19:44 #8745

  • lugosia86
  • lugosia86 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 6
dodałabym z PGiK Art. 10.2 Materiały geodezyjne lub kartograficzne, które podlegają ochronie zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych mogą wykonywać wyłącznie podmioty posiadające odpowiednią zdolność do ochrony informacji niejawnych.
ewentualnie jeszcze ustęp 4.
Prace geod. mogą być wykonywane tylko przez wykonawców działających na zlecenie organów, które wydały decyzję o zamknięciu terenu lub za ich zgodą (Art. 13.3).AZ
Na pierwsze pytanie w tym zagadnieniu jest odpowiedź w art. 13.1

Co do ustawy o ochronie inf. niejawnych dopisałabym art. 21.1 że wykonywać prace z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli poufne lub wyższe mogą wykonywać osoby po uzyskaniu poświadczenia bezpieczeństwa i odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. W przypadku pracy z danymi o klauzuli zastrzeżone jest to możliwe po pisemnym upoważnieniu przez kierownika jednostki organizacyjnej, jeżeli nie posiada się poświadczenia bezpieczeństwa, a także po odbyciu szkolenia.
Wydaje mi się, że właściciel tych terenów może nie dopuścić do wykonania prac geod. jeśli wg Art. 28 postępowanie sprawdzające kończy się odmową poświadczenia bezpieczeństwa lub umorzeniem albo ogólniej niespełnieniu warunków art. 21

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę opisać jakie prawa mają osoby wykonujące prace geodezyjne i kartograficzne? Kto może wykonywać prace geodezyjne na terenach zamkniętych ... 2019/01/10 10:07 #8754

  • podrygi
  • podrygi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 7
jaką klauzulę tajności mają materiały geodezyjne wymienione w rozporządzeniu MAIC coś mi sie obiło że "zastrzeżone" ale mogę odnaleźć podstawy prawnej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę wskazać przepisy prawne i zawarte w nich zasady regulujące prawa osób wykonujących terenowe prace geodezyjne? Czy uniemożliwienie wykonania pomiarów geodezyjnych przez właściciela nieruchomości jest możliwe... 2019/04/08 17:16 #9878

  • Carmen1989
  • Carmen1989 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
"16.3. Wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych na terenach zamkniętych.
Na terenach zamkniętych prace mogą być wykonywane wyłącznie przez wykonawców działających na zlecenie organów, które wydały decyzję o zamknięciu terenu lub za ich zgodą (art. 13 ust. 3 UPGiK). Przepis ten obejmuje wszystkie tereny zamknięte, niezależnie od tego, czy zawierają one obiekty, o których informacjom nadano klauzule tajności, czy nie. W przypadku realizacji prac na terenach zamkniętych zawierających takie obiekty (tj. prac wiążących się z dostępem do informacji niejawnych), podmiot ubiegający się o ich wykonywanie oprócz stosownych uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii winien równocześnie legitymować się odpowiednim świadectwem bezpieczeństwa przemysłowego, o którym mowa w przepisach art. 54 i 55 UOIN."
Jest to skopiowane ze strony www.gugik.gov.pl .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.111 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się