admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2016/09/28 12:05 #8710

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 616
  • Otrzymane podziękowania: 374
W przypadku gdy dla danego terenu...

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2. Dla tego terenu jest założona mapa zasadnicza w skali 1:2000. W jaki sposób może być w tym wypadku opracowana mapa do celów projektowych oraz kto zdecyduje w razie konieczności o skali i obszarze tej mapy?

 

W jaki sposób może być w tym wypadku opracowana mapa do celów projektowych?

Skala mapy do celów projektowych dla pojedyńczej działki budowlanej nie powinna być mniejsza niż 1:500 (§ 6.2).

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2019/01/08 13:57 #8711

  • podrygi
  • podrygi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 10
dwukrotne powiększenie mapy 1:2000 daje skale 1:500? czy zapis "dwukrotnie " oznacza 2xjednokrotnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2019/01/08 15:49 #8713

  • Wedius
  • Wedius Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 7
Wydaje mi się, że w tym wypadku dwukrotne bardziej oznacza "podwójne postąpienie" o dopuszczalne skale mapy - więc z skali 500 dwukrotne postąpienie to 2000, a ze skali 2000 dwukrotne postąpienie (w dół) to 500. Co do obszaru mapy można jeszcze dopisać, że zleceniodawca, w uzgodnieniu z projektantem może zadecydować o np powiększeniu mapy, jeżeli są ku temu przesłanki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2019/01/08 16:11 #8714

  • lugosia86
  • lugosia86 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
Jakiś czas temu rozmawiałam o powiększaniu mapy z inspektorem z ośrodka powiatowego i według niego dwukrotne powiększenie mapy w skali 1:2000 daje mapę w skali 1:1000
Za tę wiadomość podziękował(a): podrygi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2019/01/09 07:52 #8730

  • Wedius
  • Wedius Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 7
W takim wypadku jednokrotne da co? 1500??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W granicach własnej działki rolnik zamierza wybudować budynek gospodarczy o powierzchni 55m2 ... 2019/01/09 18:28 #8741

  • lugosia86
  • lugosia86 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
na pewno nie , wydaje mi się że może nawet się takiego czegoś nie używa jak zwrot "jednokrotne". Też kiedyś myślałam tak ja Ty, ale właśnie inspektor mi zaprzeczył. Postaram się w najbliższym czasie podpytać kogoś innego, ale inni użytkownicy też mogliby podpytać ludzi ze środowiska, to może się wyjaśni :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.052 s.