Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: W jakiej dacie nieruchomości pozostające we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, zajęte pod drogi publiczne, stają się z mocy prawa ich własnością...

W jakiej dacie nieruchomości pozostające we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, zajęte pod drogi publiczne, stają się z mocy prawa ich własnością... 2016/12/03 21:38 #6706

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 207
  • Otrzymane podziękowania: 20
Kto wypłaca odszkodowanie za te grunty?
Odszkodowanie za przejęte...

W jakiej dacie nieruchomości pozostające we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, zajęte pod drogi publiczne, stają się z mocy prawa ich własnością? Kto wypłaca odszkodowanie za te grunty? Do kiedy należało złożyć wnioski? Kto wydaje decyzję w w/w sprawie? Czy musi tu zostać wydana decyzja o podziale nieruchomości? W/g jakich zasad sporządzana jest wówczas mapa do celów prawnych?

 

W jakiej dacie nieruchomości pozostające we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, zajęte pod drogi publiczne, stają się z mocy prawa ich własnością? 

1 stycznia 1999 r.

Nieruchomości pozostające w dniu 31 grudnia 1998 r. we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego nie stanowiące ich własności, a zajęte pod drogi publiczne, z dniem 1 stycznia 1999 r. stają się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa lub właściwych jednostek samorządu terytorialnego za odszkodowaniem (Art. 73. 1).

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W jakiej dacie nieruchomości pozostające we władaniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie stanowiące ich własności, zajęte pod drogi publiczne, stają się z mocy prawa ich własnością... 2018/03/12 17:23 #6707

  • tomekw
  • tomekw Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
wg jakich zasad sporządzana jest mapa do celów prawnych - nie powinny tutaj być standardy z 2011 paragraf 75.1, 76, 77 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.147 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się