admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaj 2017/03/19 13:27 #4443

  • AK
  • AK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
27. Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie
przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie
ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaju
materiały. Proszę podać jakie to są materiały uwzględniając hierarchię kolejności
ich rozpatrywania w przypadku braku dokumentów w PZGiK oraz podać
zasadniczą różnicę w przyjmowaniu tych materiałów.

Co myślicie na temat tego pytania? Co tu napisać? Na temat materiałów w trybie egib w rozp. nie ma nic
Ja bym tu napisał m.in.
- przy rozgraniczeniu mat. określające stan prawny (§4 rozgr)
- jakie materiały można przyjąć przy rozgraniczeniu, które nie są przyjęte do pzgik) (§6, 7 oraz 4 wynikający z 7 rozgraniczenie)
- przy ustalaniu w trybie egib jeżeli brak jest mat. z pzgik dane pozyskuje się w wyniku pomiarów terenowych lub fotogram poprzedzonych ustaleniem granic (§37 egib)

Nie mam pojęcia jeżeli chodzi o różnice przy przyjmowaniu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaj 2017/03/19 14:08 #4444

  • szpanek112
  • szpanek112 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
odpowiedzią jest rozp, ws rozgraniczenia nieruchomości, tam jest kolejność przyjmowania dokumentów podana. Odnośnie ustalenia wg egib trzeba się odnieść do paragrafów 36-39 rozp ws egib. To opisałem na egzaminie plus trochę praktyki odnośnie różnic między danymi z różnych materiałów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaj 2017/03/19 14:21 #4445

  • AK
  • AK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0

szpanek112 napisał: odpowiedzią jest rozp, ws rozgraniczenia nieruchomości, tam jest kolejność przyjmowania dokumentów podana. Odnośnie ustalenia wg egib trzeba się odnieść do paragrafów 36-39 rozp ws egib. To opisałem na egzaminie plus trochę praktyki odnośnie różnic między danymi z różnych materiałów.


Tylko tu jest konkretnie pytanie dotyczące o materiały NIE PRZYJĘTE do PZGiK. Czyli pisałeś, że chodzi tu o §6,7 + 4 rozp. w spr. rozgran.? Odnośnie egib to też generalnie tak jak napisałem, czyli, że jeżeli brak materiałów w PZGiK to trzeba zrobić ustalenie granic. Tylko w rozp. nic nie pisze na temat jakimi materiałami konkretnie możemy się posługiwać.
A co pisałeś odnośnie różnic? Tutaj nie mam w ogóle pomysłu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaj 2017/03/19 20:19 #4447

  • szpanek112
  • szpanek112 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Odnośnie różnic to pisałem o tym że inną dokładność/wiarygodność bd miała mapa jednostkowa w skali 1:500 niż me w skali 1:5000. Myślę że tą zasadniczą różnicą w pytaniu jest właśnie dokładność/wiarygodność pozyskania danych o przebiegu granicy z różnych źródeł i ich późniejsza interpretacja.

ustalenie granic przy rozgraniczeniu - o te paragrafy mi chodziło
ustalenie w trybie egib - opisałem hierarchiczność procedur w tym trybie tzn zgodne oświadczenie->ostatni spokojny .....->i dopiero w trzeciej kolejności dokumenty tzn. me, zarysy itd. ( ustalenie w tym trybie robimy oprócz sytuacji braku materiałów, również gdy uznamy że materiał na granice jest nie wiarygodny). Faktycznie brak w rozp. ws egib jasnej odpowiedzi na tą część pytania.
Nie ma co tak się przejmować, że brak jest w przepisach podstawy prawnej na każdą część pytania. Wydaje mi się że te komisje nikomu na złość nie robią, wiec jak widzą że ktoś wie o czym pisze to puszczają dalej:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykonawca wykonujący na zlecenie osoby fizycznej ustalenie granic w trybie przepisów o rozgraniczeniu nieruchomości oraz w trybie przepisów w sprawie ewidencji gruntów i budynków musi wziąć pod uwagę różnego rodzaj 2017/03/19 21:55 #4448

  • rafter
  • rafter Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 5
prawdę mówiąc to bardziej mnie zastanawia to Twoje pytanie w kontekście zakresu egzaminu na jaki podchodzisz...
wygląda na to że niewiele rozgraniczeń i ustaleń do ewidencji robiłeś.... :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.052 s.