admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakres 2 - wątpliwości co do odpowiedzi na pytania 2018/07/01 14:38 #7828

  • adzik7
  • adzik7 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 33
Opracowałam i przeanalizowałam już większość pytań z zakresu 2 i mam kilka wątpliwości co do tego, jakie powinny być odpowiedzi w niektórych przypadkach:

1) pytanie 18 z roku 2016 (egzamin z 10.08.2016):
W jaki sposób i na jakich zasadach może nastąpić zniesienie współwłasności nieruchomości budowlanej?
Czy tu chodzi o wymienienie możliwości:
a. zniesienie współwłasności z art. 95.1
b. podział wzdłuż ścian budynku
c. wydzielenie odrębnych lokali
d. gdy brak możliwości - wydzielenie działki pod budynkiem we współwłasności a reszta działki - podział na dwie?
Nie potrafię do końca rozgryźć tego pytania, bo nie ma nigdzie definicji nieruchomości budowlanej. Co sądzicie?

2) pytanie 22 z roku 2016 (egzamin z 14.12.2016):
Na co musi zwrócić szczególną uwagę geodeta przy wywłaszczaniu nieruchomości?
Czy chodzi o badanie służebności? stanu prawnego?

3) pytanie 27 z roku 2016 (egzamin z 15.12.2016):
Jaka jest podstawowa różnica przy przyjmowaniu dokumentów do ustalenia granic i przy rozgraniczeniu?
Czy tu chodzi o to, że przy rozgraniczeniu jest możliwość zawarcia ugody, a w trybie rozporządzenia o EGIB nie ma takiej możliwości?

4) Mapa wg standardów / rozporządzenia o podziale
Skąd wiadomo, czy przy podziałach z art. 73 i ze specustaw mapy z projektem podziału robi się wg standardów czy wg rozporządzenia o podziałach? W różnych opracowaniach są różne odpowiedzi. Jak napiszecie na egzaminie?

5) W niektórych opracowaniach jest podane, że przy decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi krajowej lub wojewódzkiej, organem właściwym przy wywłaszczeniu jest wojewoda. W UoGN a art. 112 nie ma o tym mowy, jest tylko starosta. Czy to wynika z faktu, że wcześniej były inne zapisy w UoGN odnośnie wywłaszczania czy z jakichś odrębnych przepisów?

Co wy o tym myślicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.036 s.