admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wykaz aktów prawnych 2015/09/22 14:10 #1301

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Dzisiaj dodano wykaz aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego wraz z odnośnikami do Internetowego Systemu Aktów Prawnych. Wystarczy kliknąć na odpowiedni zakres uprawnień aby pojawiły się tylko akty prawne z wybranego zakresu.

Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): dyziojasiojohan, TSW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2015/09/22 20:02 #1302

  • Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 33
Super sprawa !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2015/09/23 12:45 #1303

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Dodałem jeszcze opcję filtrowania. Po wpisaniu w odpowiednie pole szukanego tekstu, na liście pojawią się tylko szukane akty prawne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/05 16:21 #1583

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Na stronach GUGiK pojawił się nowy wykaz aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego (stan na dzień 01-01-2016)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/26 17:37 #1656

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
Niektóre z podanych aktów prawnych już nie są obowiązujące, pojawiły się nowsze :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/26 18:05 #1657

  • PATKA321
  • PATKA321 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
moze ktos powiedziec które się konkretnie zmieniły?uczyłam sie wg starych wykazów teraz ciezko od nowa wszystko ogarnąć proszę o pomoc -dzieki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/26 19:33 #1662

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

AniAni napisał: Niektóre z podanych aktów prawnych już nie są obowiązujące, pojawiły się nowsze :D

Aktualizacja prawie gotowa. W tym tygodniu powinna się już pojawić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/26 19:47 #1663

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

PATKA321 napisał: może ktoś powiedzieć które się konkretnie zmieniły?uczyłam się wg starych wykazów teraz ciężko od nowa wszystko ogarnąć proszę o pomoc -dzięki


W kwestii ustaw zmiany kosmetyczne. Zmieniła się jedynie kolumna 3 (Wskazanie odpowiedniej części aktu prawnego, obejmującej przepisy, których znajomość może być sprawdzana podczas egzaminu.) i 4 (zakres uprawnień).

W rozporządzeniach zmieniło się więcej. Z wykazu zostało usunięte Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2011 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Do wykazu zostały dodane:
  • Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 października 2015 r. w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT
  • Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej
  • Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury i Budownictwa
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
  • Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury i Budownictwa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Wykaz aktów prawnych 2016/01/27 10:27 #1672

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
W zeszłym tygodniu przygotowywałam akty prawne według nowego wykazu, ale niestety nie zaznaczałam które wersje są już nie aktualne, także nie pomogę, ale wiem że gdy wpisywałam podany nr Dz.U. w lex.pl w kilku przypadkach miałam informację "wersja archiwalna" i ściągałam nową obowiązującą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2018/02/23 23:35 #6545

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Drukuję materiały (ustawy, rozporządzenia) na egzamin z zakresu 1. Mam pytanie dla osób zdających, Jakie akty prawne, należy przygotować (wydrukować) z załącznikami? Tak myślę że raczej na pewno Rozporządzenie MAiC z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej. Jakie jeszcze, czy ktoś się orientuję? A co z instrukcjami technicznymi już nie obowiązującymi? Czy z zakresu 1 też są z nich pytania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wykaz aktów prawnych 2018/02/24 20:10 #6558

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
odnośnie instrukcji to nie powinno być pytań, bo nie obowiązują, ale często tam jest lepiej opisane dane zagadnienie niż w rozporządzeniach, warto je mieć i znać je.
te 2 akty które wymieniłeś obowiązkowo z załącznikami bo są z nich pytania. ja miałem załącznik do:
-rozporządzenia w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części.
- oraz wzory dokumentów takich jak zgłaszanie pac geod.
wniosek o udostępnienie materiałów centralnego zasobu, wojewódzkiego, powiatowego, DOO, licencja, zawiadomienie o zakończeniu prac, protokół weryfikacji, informacja o zgodności usytuowania obiektów budowlanych
Za tę wiadomość podziękował(a): lidialidialidia, Pawel9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.171 s.